The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
осветление под страничните огледала?

#1
Колеги, имам осветление под страничните огледала което не работи, в смисъл най-вероятно е изключено. Въпроса ми е как да го включа, би трябвало да светне при отключване на колата, а тя е VOLVO XC90 2007г. Ако някой има идея....
Volvo XC90 V8 2007г. Executive
BMW E82 135i 2011 г. MCoupe
Reply

#2
radi1976 Wrote:Колеги, имам осветление под страничните огледала което не работи, в смисъл най-вероятно е изключено. Въпроса ми е как да го включа, би трябвало да светне при отключване на колата, а тя е VOLVO XC90 2007г. Ако някой има идея....
Осветлението на колата може да работи само с допълнителен модул.
Иначе пробвай като натиснеш жълтото бутонче на дистанционното, което включва габаритните светлини - тогава трябва да светне осветлението под огледалата.
Ако не - внимателно свали капачетата отдолу и подмени крушката/те.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
И при мен на XC70 го има, но светва само при натискане на дистанционното. Какво предствавлява този модул? Smile Може ли лесно да се направи да светва при отключване? А и винаги съм си мислил, че ще е по-готино и да светва нещо фар, габарит или нещо подобно като я отключваш( виждал съм го на доста други коли). Smile
[Image: ab271686.gif]
Reply

#4
колега кажи нещо повече за модула, какви други функции има. Може ли фабрично да имам осветление, а да нямам модул за него? да не би да се активира чрез софтуера на колата.......
Volvo XC90 V8 2007г. Executive
BMW E82 135i 2011 г. MCoupe
Reply

#5
radi1976 Wrote:колега кажи нещо повече за модула, какви други функции има. Може ли фабрично да имам осветление, а да нямам модул за него? да не би да се активира чрез софтуера на колата.......
Не, всички имат подобно осветление на огледалата, което се пали само от ключа, не се активира допълнително със софтуеър.
Иначе едни холандци са "свалили" гащите на нашите модули и са разработили един, който ги управлява допълнително, т.е. вдига/сваля стъкла с дистанционното, затваря/отваря огледалата, насочва огледалато надолу на позиция R, пали печката, показва доста стойности на DIM-a (скорост, темп. в купе, вода, волтаж на акумулатор и др.) и т.н.
Ето тук има повече инфо: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvotech.eu/Function-Extender/cfe">http://www.volvotech.eu/Function-Extender/cfe</a><!-- m --> , надолу на страницата има повече информация, разделена по години, т.к. СЕМ-овете са различни.
Въпросните хора продължават и усилено доразработват функциите, като в момента работят в/у показване темп. на масло, налягане на масло и турбо, управление на светлините като DRL (след 2005, по-старите го имат вече), вкл. на отопление при Х темп. и т.н.
Не знам дали си от София, но мога да ти демонстрирам как работи и да проверим крушките в огледалата Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#6
мерси за информацията колега, от София съм може и да се видим не е проблем, а като се замисля не съм фен на допълнителна апаратура по колата ми, която не е фабрично поставена. Дали не може да се вържат към плафона на колата и така като отключиш ще светнат и като дадеш контакт гаснат-лесно и елементарно....
Volvo XC90 V8 2007г. Executive
BMW E82 135i 2011 г. MCoupe
Reply

#7
radi1976 Wrote:мерси за информацията колега, от София съм може и да се видим не е проблем, а като се замисля не съм фен на допълнителна апаратура по колата ми, която не е фабрично поставена. Дали не може да се вържат към плафона на колата и така като отключиш ще светнат и като дадеш контакт гаснат-лесно и елементарно....
Нямам представа ... доста е сложна като логика тази кола и не знам дали няма да започне да гаси осветлението и т.н.
btw ... този модул се монтира официално във ВОЛВО сервизите, в Холандия Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)