The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тема(ода) за печката :)

#1
Колеги влезна ми една муха в главата за тая печка.
Първо не съм проверил дали имам(най-вероятно не).
Второ обадих се на Рея МП и ми казаха че не слагали точно на ХС 90.
Та въпроса ми е да си търся ли по ибея нещо и после някой да го слага?
Ако може някой да сподели кой модел му е печката.
ex XC90
Reply

#2
Първо провери дали имаш такава :!: Ако нямаш, освен печката се активира и софт за нея, който най-вероятно го имаш в колата.За да си 100% сигурен в разходите които ще правиш отиди в МП да проверят със сигурност , а там ще разбереш и за цената.Поздрави и пиши подробности после, че да знаем и ние.Аз специално имам печка , но трябва да я активирам в МП.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#3
Е той, че няма е 99,99% сигурно, аз поне не съм чувал някой тук да има такава бензинова Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#4
В сряда съм в МП - Варна по въпросите за печките и софтуера (към двигателя Д5) и като имам повече информация и конкретен резултат, ще пиша.
За сега по ВИН-а са ме проверили, че разполагам с тази екстра, следва проверка дали работи (печката) и наливане на софтуер за управлението й.
Поздрави към всички зъзнещи колеги.
Reply

#5
Здравейте,

...на по-старите модели Волво със сигурност има печки и за бензиновите модели, за по-новите не мога да твърдя 100%...
Reply

#6
И аз се включвам в проверката като lubomancho, главоблъсканицата ми е същата!
Като имам инфо за печките и софта от МП-Люлин, ще пиша! /и за собствениците на Volvo Xc 90/
Reply

#7
И такаааа
Ходих в МП. Тестваха печката. Но уви, ще трябва като онзи швейцарец - на дърва и въглища :evil:
   
Установиха 2 елемента, които не работят на стойност около 1100 лв. и заедно със софтуера 1500 лв. ми идват достатъчни за да се откажа нацяло


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#8
Колко пари ти взеха в МП за да установят,че няма да имаш работеща печка?
На мен даже не искат да ми кажат каква е цената на отключването,казват "първо ела да те тестваме"
Аз им казвам че имам работеща печка, че колата е купувана като нова от тях , те пак ела да те тестваме....
Явно ще трябва да прежаля 100лв за диагностика, иначе нищо не казват...!
Reply

#9
33 лв. с ДДС за тест на печката. Според мен е добре първо тест - така ми спестиха 370 лв. - Колко е тя зимата, вместо за софтуер да ги давам, ще удрям по едно голямо за загряване :mrgreen:
Като софтуер щяха да наливат такъв с код: 9438242 - около 400 лв.
Reply

#10
Webasto си имат решения които са си съвсем отделна система и си работи прекрасно.Имат си таймери и всякакви глезотийки.
След време като продаваш колата си обявяваш цена с и без печка.Ако никой не иска с печка си я сваляш и слагаш на следващата кола.
V40 B4204S '97
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)