The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Размисли и страсти за коли, биология, Български език и т.н.

#11
Да топна гагата и в тази тема :mrgreen:

Аз лично се дразня, но не обръщам сериозно внимание на някоя и друга правописна грешка ... и на мен ми се случва, особено когато пиша по-бързо Wink

Но искрено се дразня на безмислени теми от типа "Какво масло да си купя?", "Каква е крушката за късите светлини?" и т.н. - теми, които са дъФкани милиони пъти ... или другите, тип "безмозъчни" - "Днес си купих ВОЛВО и не ми работи стъклото. Как да го оправя?", "Мога ли да сменя само маслото, без филтъра?", "Искам да си сложа по-широки гуми, ще влязат ли?" и подобни :mrgreen:

В случай, че от 5 думи, потребителят е сгрешил 6, тогава няма какво да коментираме - обратно в 1-ви клас :mrgreen:

п.с. Заформя се интересна темичка :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
JMI Wrote:
Tisho Wrote:Темата е тук в връзка с опитите на JMI да превъзпита света. Произлиза оттук.
Ето ти тема действай! Следващия път като тема се отклони от посоката зададена от автора и по този начин - знаеш какво ще последва! :twisted:

Е явно, трябва да започна с теб, тъй като ти упорито виждаш действителността каква е, а се опитваш да си затваряш очите!!! :o

Начина, по който се опитваш да решиш прблема, за пореден път ми показава неумението ти за успешни интервенции!

Може би, трябва да ти благодаря за усърдието, че си преместил написаното от мен в отделна тема /леко ироничен характер ли долавям/ , но тук, то не върши нищо съществено! Мястото му е там, където беше написано и нямаше нужда от поредната ти "веща" намеса! Wink

Поздрав най-сърдечен!
Данчо, за Тишо не съм съгласен Wink
Доста е толерантен ... и не само той. В други форуми за далеч по-дребни неща се наказва!
Дисциплина трябва да има, а българинът е свикнал да му се напомня това ... постоянно.
Така че не се сърди на Тишо, наказал те е заради циничния език, а не заради заяждането с онази ... "лелка" :mrgreen:
Преместил е нещата, за да не те наказва отново, което доказва моето твърдение, че не се заяжда и е толерантен ... PEACE, brothers! Smile

btw ... Аз също съм имал наказания, но в други форуми, относно етнически и политически обиди, защото мразя циганите и комунистите, но ... вече се съобразявам, навсякъде Smile
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:
Tisho Wrote:Темата е тук в връзка с опитите на JMI да превъзпита света. Произлиза оттук.
Ето ти тема действай! Следващия път като тема се отклони от посоката зададена от автора и по този начин - знаеш какво ще последва! :twisted:

Е явно, трябва да започна с теб, тъй като ти упорито виждаш действителността каква е, а се опитваш да си затваряш очите!!! :o

Начина, по който се опитваш да решиш прблема, за пореден път ми показава неумението ти за успешни интервенции!

Може би, трябва да ти благодаря за усърдието, че си преместил написаното от мен в отделна тема /леко ироничен характер ли долавям/ , но тук, то не върши нищо съществено! Мястото му е там, където беше написано и нямаше нужда от поредната ти "веща" намеса! Wink

Поздрав най-сърдечен!
Данчо, за Тишо не съм съгласен Wink
Доста е толерантен ... и не само той. В други форуми за далеч по-дребни неща се наказва!
Дисциплина трябва да има, а българинът е свикнал да му се напомня това ... постоянно.
Така че не се сърди на Тишо, наказал те е заради циничния език, а не заради заяждането с онази ... "лелка" :mrgreen:
Преместил е нещата, за да не те наказва отново, което доказва моето твърдение, че не се заяжда и е толерантен ... PEACE, brothers! Smile

btw ... Аз също съм имал наказания, но в други форуми, относно етнически и политически обиди, защото мразя циганите и комунистите, но ... вече се съобразявам, навсякъде Smile

Аз му споменах за Древногръцките философи и техните полемики! Стигали са до далеч по-хапливи свади, но ние тях сочим за философи и се стремим да се учим от тяхната мъдрост!

Изводите си сами направете! Smile
Volvo For life!
Reply

#14
И аз не понасям неграмотност!
Направо ми бърка в очите!
Та даже и sms като пиша, слагам запетаи, точки, тиренца...и очаквам същото.
Даже съм "отбичвал" гаджета, заради неграмотни sms-и :mrgreen:
И все пак, всеки себеуважаващ се човек, трябва да уважава родния си език и да се стреми да бъде перфектен при използването му.
А и градивната критика е най-полезния и безплатен начин за обратна връзка...
За Тишо и аз не съм съгласен. Винаги изчаква с намесата си, давайки възможност хората сами да се усетят, че прекаляват...и винаги (доколкото е възможно) е доста толерантен.

Интересна е темата. Дано се задържи приятелския дух и отношение, за да си кажем кой каквото има по нея, без да провокираме модераторите да работят като модератори :-)

Поздрави и приятна вечер!
:-)
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#15
Yankov Wrote:И аз не понасям неграмотност!
Направо ми бърка в очите!
Та даже и sms като пиша, слагам запетаи, точки, тиренца...и очаквам същото.
Даже съм "отбичвал" гаджета, заради неграмотни sms-и :mrgreen:
И все пак, всеки себеуважаващ се човек, трябва да уважава родния си език и да се стреми да бъде перфектен при използването му.
А и градивната критика е най-полезния и безплатен начин за обратна връзка...
За Тишо и аз не съм съгласен. Винаги изчаква с намесата си, давайки възможност хората сами да се усетят, че прекаляват...и винаги (доколкото е възможно) е доста толерантен.

Интересна е темата. Дано се задържи приятелския дух и отношение, за да си кажем кой каквото има по нея, без да провокираме модераторите да работят като модератори :-)

Поздрави и приятна вечер!
:-)

И аз мисля, че Тишо е доста толерантен, но напоследък ме мести в теми и ги кръщава със страни имена доста самосиндикално и това малко ме озАдачава!!! :o Явно модераторското надделява над хората и ги кара да прават неразумни неща, но нищо ние страстно ще мислим как да превъзпитаме света, щом някой е решил, че това име на темата най-много и приляга! Wink Трябва да вмъкна и биологията някъде, че току виж пак същите модериращи агенти писнали, че темата не покрива заглавието този път! :lol:

Е, трудно е да се угоди на целия свят!!! Wink
Volvo For life!
Reply

#16
Колега, чета и мълча, чета и мълча ... и по едно време виждам, че само мълча .... :mrgreen: :mrgreen:
Но да се върнем на темата.
Няма нищо лошо, че има критика и от двете страни - от това следва нещата да се подобрят както за форума, така също и за междуличностните отношения. Но не смяташ ли, че целия този вой стана малко в повече?
ОК - Тишо е сгрешил или не - носи си кръста! Ти уведоми целия форум, че Тишо има целенасочено отношение към теб и ето - и аз се включвам, за да се види, че нещата не се решават от 1 модератор.
Темата ти се развива /не се трие или заключва - никой от нас няма право да не признава труда на другия/, появяват се различни насоки в темата и какво стана? - ти продължаваш да сочиш с пръст към Тишо - ама той е виновен! Добре разбрахме, ама с това освен да ангажираш вниманието на всички не постигаш нищо - най - малкото нещо положително. Смятам че всички сме достатъчно толерантни от една страна и изключително непримирими от друга /когато става дума за своеволия или лош език/, за да видиш, че въпреки всичко Тишо, а и останалите колеги, спазват добрия тон без да предизвикват скандал /модератора, поне към момента, не е служен да дава обяснения за действията си - ти ги получи/, като се стремят да изчистят неразбориите и да развият даден вид идея. Не знам дали всичко написано до тук ще те заинтригува, но вместо да търсим виновника или черната овца сред нас, нека да видим какво да направим за колегите.
По отношение на теб имам идея, но същата първо трябва да бъде обсъдена на лични и тогава да види бял свят.
Поздрави!
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#17
npackoBko Wrote:Колега, чета и мълча, чета и мълча ... и по едно време виждам, че само мълча .... :mrgreen: :mrgreen:
Но да се върнем на темата.
Няма нищо лошо, че има критика и от двете страни - от това следва нещата да се подобрят както за форума, така също и за междуличностните отношения. Но не смяташ ли, че целия този вой стана малко в повече?
ОК - Тишо е сгрешил или не - носи си кръста! Ти уведоми целия форум, че Тишо има целенасочено отношение към теб и ето - и аз се включвам, за да се види, че нещата не се решават от 1 модератор.
Темата ти се развива /не се трие или заключва - никой от нас няма право да не признава труда на другия/, появяват се различни насоки в темата и какво стана? - ти продължаваш да сочиш с пръст към Тишо - ама той е виновен! Добре разбрахме, ама с това освен да ангажираш вниманието на всички не постигаш нищо - най - малкото нещо положително. Смятам че всички сме достатъчно толерантни от една страна и изключително непримирими от друга /когато става дума за своеволия или лош език/, за да видиш, че въпреки всичко Тишо, а и останалите колеги, спазват добрия тон без да предизвикват скандал /модератора, поне към момента, не е служен да дава обяснения за действията си - ти ги получи/, като се стремят да изчистят неразбориите и да развият даден вид идея. Не знам дали всичко написано до тук ще те заинтригува, но вместо да търсим виновника или черната овца сред нас, нека да видим какво да направим за колегите.
По отношение на теб имам идея, но същата първо трябва да бъде обсъдена на лични и тогава да види бял свят.
Поздрави!

Да, може би е малко повече критиката от моя страна към Тишо! Давай на лични да видим, какво положително можем да сътворим!

Само да отбележа, че аз говоря, а не вия!!! Wink И ако някой се е зачел внимателно в това, което съм написал работата наистина отива на мълчание, затото трудно се казват неща при така изложени фактите! И на него му го казах на лично, сега ще го направя публично! Един от проблемите на този форум е начина, по- който се решава дали нещо е полезно или не. Правилника разрешаващ на модератори да трият, местят и решават, без да дават обяснение, не съм убеден, че е най-удачния и резултатен начин за реШаване на проблеми!
Мислех отделна тема да пусна, но ето, че нещата се случват сами и темата се оформи тук.
Volvo For life!
Reply

#18
Искам да наравя едно допълнение.
Когато, изляза на сцена, тогава публиката е мерило за начина по- който съм се справил, а не музикални критици определени, от някого да бъдат, такива! Не е ли по-добре да оставим на публиката и участващите в този форум да решат, какво искат да четат и дали нещата, които четат са полезни или не?
В някой много добре развиващи се държави, се правят референдуми за взимане на важни и не толкова важни решения! Защо и ние не се възползваме от тяхния пример? Ние все пак се определяме като една малко общество обвързано с конкретни идеи!

Това са постулатите на демокрацията и те създават предпоставки за един добре балансиран хабитат,в който индивидуалното развитие на личностите води до обособяване на по-добри малки общества!
Volvo For life!
Reply

#19
JMI Wrote:И на него му го казах на лично, сега ще го направя публично! Един от проблемите на този форум е начина, по- който се решава дали нещо е полезно или не. Правилника разрешаващ на модератори да трият, местят и решават, без да дават обяснение, не съм убеден, че е най-удачния и резултатен начин за режаване на проблеми!
Мислех отделна тема да пусна, но ето, че нещата се случват сами и темата се оформи тук.


Защо разделих темата. Отговора е: Посоката в която тръгна да се развива няма нищо общо с питането на автора. Най ми беше лесно да разделя темата и да пратя спам-а в кошчето. И мирно и тихо накрая. Всъшност нямаше да е мирно и тихо а щеше поредния скандал на тема "цензура" с тежък привкус от тип-а "ти мен уважаваш ли ме".

Както и да е.
Дядо, казваше навремето следното: "Човек живее с хората а не с орлите". Това е истинската причина тази тема да съществува тук в вида си, в който я виждате. Идеята ми е да се чуят всички гледни точки.
Относно наказанието на JMI. В темата която все още стои в раздел "съвети" много ясно си пише за какво JMI стоя една седмица без форум(другия участник в караницата - и тя). Интерпретациите дали е прав в спора или не са отделен въпрос. Да прав е добре е да се пише грамотно , но тръгвайки "с рогата напред" в случая постигаме обратния ефект. Следва скандал, размяна на обиди, които ги чете цяла България. Е кому е нужно това чудо? Нито единия ще постигне нещо нито другия. Някакво излишно хабене на нерви и енергия.
Накрая модератор вижда това цялото нещо и оттам нататък резултата е известен...
Не беше ли по-лесно - цък бутончето "доклад", след което описваме какво ни притеснява, модератор преглежда темата/мнението при нужда се редактира(оправяне на правописа и т.н.) разменят се няколко лични съобщения с автора и нещата в общия случай си идват на мястото. Рядкост са хората на които като им се обясни човешки, кое как е продължават по същия начин.

И още нещо думичката цензура в България се използва за щяло и нещяло. Много често тази думичка е синоним на слободия... :roll:
Reply

#20
Tisho Wrote:И още нещо думичката цензура в България се използва за щяло и нещяло. Много често тази думичка е синоним на слободия... :roll:
Съгласен съм и те подкрепям! Ние сме интелегентни хора или претендираме да сме такива, затова трябва да се съобразяваме с правилата!
Другата думичка, с която много се спекулира е "дискриминация", но другарят Путин много ясно е обяснил на малцинствата какво е да живееш в правова държава - свързано с работене, плащане на данъци и спазване на правила и закони. Който не го прави, свободен е да напусне Smile

Има една порода северно-американски коне, които и до ден днешен не са податливи на дресировка, макар човекът да се е намесил здраво в тяхното ДНК - Мустангът! Той е див, населявал е посочените земи от стотици години и не е свикнал да живее затворен.
Същото е и с българите - 500 години турско робство, после 50 години комунизъм ... а сега сме свободни! Какво да правим с тази свобода :roll:
Голяма част от способните се изнесе от България, останалите се опитваме да оцеляваме ... но простотата и липсата на съзнание ни пречи да съществуваме нормално!
Неуважението към писмеността и грамотността е същото като да се паркираш на място за инвалид, да спреш по средата на пътя и да включиш бутона с триъгълника "Мо'ем си спрем дет си сакам" и др. сходни примери :? Тъжна картинка сме, но с големи претенции ...
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)