The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Размисли и страсти за коли, биология, Български език и т.н.

#21
Tisho Wrote:
JMI Wrote:И на него му го казах на лично, сега ще го направя публично! Един от проблемите на този форум е начина, по- който се решава дали нещо е полезно или не. Правилника разрешаващ на модератори да трият, местят и решават, без да дават обяснение, не съм убеден, че е най-удачния и резултатен начин за режаване на проблеми!
Мислех отделна тема да пусна, но ето, че нещата се случват сами и темата се оформи тук.


Защо разделих темата. Отговора е: Посоката в която тръгна да се развива няма нищо общо с питането на автора. Най ми беше лесно да разделя темата и да пратя спам-а в кошчето. И мирно и тихо накрая. Всъшност нямаше да е мирно и тихо а щеше поредния скандал на тема "цензура" с тежък привкус от тип-а "ти мен уважаваш ли ме".

Както и да е.
Дядо, казваше навремето следното: "Човек живее с хората а не с орлите". Това е истинската причина тази тема да съществува тук в вида си, в който я виждате. Идеята ми е да се чуят всички гледни точки.
Относно наказанието на JMI. В темата която все още стои в раздел "съвети" много ясно си пише за какво JMI стоя една седмица без форум(другия участник в караницата - и тя). Интерпретациите дали е прав в спора или не са отделен въпрос. Да прав е добре е да се пише грамотно , но тръгвайки "с рогата напред" в случая постигаме обратния ефект. Следва скандал, размяна на обиди, които ги чете цяла България. Е кому е нужно това чудо? Нито единия ще постигне нещо нито другия. Някакво излишно хабене на нерви и енергия.
Накрая модератор вижда това цялото нещо и оттам нататък резултата е известен...
Не беше ли по-лесно - цък бутончето "доклад", след което описваме какво ни притеснява, модератор преглежда темата/мнението при нужда се редактира(оправяне на правописа и т.н.) разменят се няколко лични съобщения с автора и нещата в общия случай си идват на мястото. Рядкост са хората на които като им се обясни човешки, кое как е продължават по същия начин.

И още нещо думичката цензура в България се използва за щяло и нещяло. Много често тази думичка е синоним на слободия... :roll:


Човек не живее с орлите, но делата му могат да надживеят орлите, ще ти кажа аз!

Продължаваш упорито да се държиш за обидите и моето наказание, но не искаш да надникнеш по-дълбоко и да видиш какво се крие за тях и от какво са продиктувани! Може би, наистина нямаш желание или не ти е работа или е по-добре да не навлизаме дълбоко интелектуално в нещата, хубав и лесен е живота на повърността! Прерязваме с хирургически скалпел и не си задаваме въпроса, дали не можем да предотвратим ампутацията, за да ни служи този орган и утре, но не по- добре да режем днес, а утре....утре ще му мислим, когато дойде! Wink

Аз не се гневя и не пиша по този начин, защото ти в правото си на модератор си въдворил ред като си ме наказал! Това най-малко би ме засегнало, за друго говоря от доста време, но трябва малко по-сериозно да се прочете и да се вникне!

Не се чуди, че думички като цензура, демокрация, свобода се тълкуват по- грешния начин. Няма кой да покаже, как трябва да се тълкуват правилно, в огледалото винаги рефлектира обекта, който е застанало пред него!

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#22
JMI Wrote:Може би, наистина нямаш желание или не ти е работа или е по-добре да не навлизаме дълбоко интелектуално в нещата, хубав и лесен е живота на повърността!

Защо смяташ, че човек, който не споделя твоето мнение по даден въпрос, гледа повърхностно на нещата?
Приеми, че хората са различни и имат различно възприемане на заобикалящото ги и не е задължително ти да си прав във всичко, а и дори да си прав - не е нужно да го налагаш до безкрай!

п.п. Не забравяй, че говориш с хора, а не с монитора пред теб!
Reply

#23
Cavalera Wrote:
JMI Wrote:Може би, наистина нямаш желание или не ти е работа или е по-добре да не навлизаме дълбоко интелектуално в нещата, хубав и лесен е живота на повърността!

Защо смяташ, че човек, който не споделя твоето мнение по даден въпрос, гледа повърхностно на нещата?
Приеми, че хората са различни и имат различно възприемане на заобикалящото ги и не е задължително ти да си прав във всичко, а и дори да си прав - не е нужно да го налагаш до безкрай!

п.п. Не забравяй, че говориш с хора, а не с монитора пред теб!

Правилно, затова очаквам мислене на хора! Wink
Volvo For life!
Reply

#24
Мисленето го има, но ги има и правилата, който трябва да се спазват/прилагат.
Не мисля, че имаш право да недоволстваш от някого, че не спазвал правилата,
а в същото време ти да ги погазваш.
Reply

#25
Колеги, мисля, че трябва да проявяваме известна толерантност към граматическите и стилистични грешки, които допускат някои съфорумници при писането тук. Лично мое мнение е, че по-младите колеги правят повече грешки и не можем да ги виним изцяло - просто такъв е начина им на общуване и писане през телефони, лаптопи и прочие технически устройства. Наблюдавам дъщеря ми, която е на 20 години - тя пише със скорост на първата серкетарка на бившия ми шеф - като машинописка. В същото време непрекъснато научаваме за "постиженията" на родното образование, системите на обучение в училищата и гимназиите. Без да искам да обидя когото и да било от съфорумниците, мисля, че по-младите имат сериозни пропуски по български език.
Reply

#26
Според мен разразилата се дискусия започна да измества същността на темата.
Лично аз подкрепям забележките, относно безумните мнения на хора, които не си правят труда да прегледат драсканиците си, преди да ги публикуват. Това показва, че:
1.Нехаят как изглеждат пред стотици ползватели на даден форум.
2.Не уважават другите читатели, които трябва да положат неимоверни усилия за да разберат какво точно са искали да кажат.
3.Не се интересуват от правила (било то форумни, книжовни, естетически и др.), което автоматично показва и отношението им към хората.

Като всеки нормален човек и аз допускам грешки, но си мисля, че тук не става въпрос за такива, направени от грешно натиснат клавиш, а по-скоро се отнася за невъзможността да се систематизира мнение, което да се изложи по подходящия начин.
Това, че доста от потребителите са млади, не оправдава техния правопис/правоговор.
Volvo S80, D5, 2007г.
Volvo S40, D5, 2006г.
Клубна карта № 00269
Reply

#27
stivmar Wrote:Според мен разразилата се дискусия започна да измества същността на темата.
Лично аз подкрепям забележките, относно безумните мнения на хора, които не си правят труда да прегледат драсканиците си, преди да ги публикуват. Това показва, че:
1.Нехаят как изглеждат пред стотици ползватели на даден форум.
2.Не уважават другите читатели, които трябва да положат неимоверни усилия за да разберат какво точно са искали да кажат.
3.Не се интересуват от правила (било то форумни, книжовни, естетически и др.), което автоматично показва и отношението им към хората.

Като всеки нормален човек и аз допускам грешки, но си мисля, че тук не става въпрос за такива, направени от грешно натиснат клавиш, а по-скоро се отнася за невъзможността да се систематизира мнение, което да се изложи по подходящия начин.
Това, че доста от потребителите са млади, не оправдава техния правопис/правоговор.

+ 1

А относно модераторите мисля че си вършат работата по възможно най-добрия начин поне за мен и ги уважавам за това. И понеже стана въпрос за Тишо мисля че винаги се е намесвал навреме и по подходящ начин и никога противното.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#28
Момчета, дори и във вашите коментари има твърде много правописни грешки. Просто не искам да ви цитирам и да обяснявам кое и защо е сбъркано. Ще има много обидени, ще се наложи да припомняме къде може и да има, и да няма запетая..... Трудна работа. Едва ли има начин да работя като безплатен коректор на форума. А иначе, това ми е работата.
Reply

#29
Никога като модератор и човек НЯМА да приема факта , че все повече хора , без изобщо да ме интересува причината поради която им се случва , НЕ НАМИРАТ ЗА НЕОБХОДИМО ДА УВАЖАВАТ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК, ПРАВОПИС И ПУНКТУАЦИЯ !!!
Защото , когато аз съм ходил на училище и съм полагал усилия , някои други са "решили,че може и другояче".
Аз ли съм бил глупав или те са били по-умни от мен и всички онези , които се стараем и все още се опитваме да пишем и се изразяваме правилно???
Защото това , че съм грамотен няма как да ми бъде отнето, а онези , които си мислят че може да пишат на нещо друго освен български език тук, ще бъдат недолюбвани, защото това е първото нещо според мен , което определя един човек има или няма достойнство и следва ли да бъде уважаван !!!

По повод на проблема между Данчо и госпожата - критика към Данчо за това, че изпусна нервите си и си позволи да пише неща , които се квалифицират като обида, нулева толерантност към госпожата, дето от 2009 е регистрирана и НЕ Е намерила време да прочете правилата на този форум. Затова и защото тя също обиди Данчо аз лично и наложих бан за седмица.

По повод на полемиката на Данчо с Тишо - Данчо - по-толерантен модератор от Тишо в момента едва ли има, аз понякога даже се възпирам от модерация , защото и аз не успявам в определени моменти да възприема всичката заобикаляща ни простотия - затова от време на време си давам и почивки. За да не допусна да бъда критикуван за "тежка словесна саморазправа с определени потребители" :roll: :o или в пристрастност или в обикновена некадърност...
Повярвай ми, Тишо е тих и спокоен, голям Боримечкоподобен българин Big Grin , и дано да имаш възможност да се убедиш сам в това , което няколко човека тук твърдим. Защото едно е писаното слово , но по-хубаво от прекия човешки контакт няма...
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#30
Мисля, че целта на форума е да си помагаме за колите и да намираме място за приятна почивка и раздумка.
А по отношение на правописа ще се съглася с колегата, писал по-надолу - нямате си и на идея колко грешки допускате, дори и най-върлите застъпници на граматиката. Аз съм си математик по начин на мислене и граматиката било българска, руска или английска никога не ми е била силна страна, но едва миналата година, покрай седмокласника подготвящ се за матура осъзнах колко неща пропускам. А на самата матура осъзнах, че има и много неща за който спорят и светилата в областта...
Въпроса е трябва ли да скачаме още от първия пост на всеки нов потребител объркал правописа и докъде да се простира толерантността в такива случай или да се опитаме да му помогнем и тихо и спокойно да му обясним къде бърка?

В случая не говорим за шльокавица, букво-цифреница и други подобни гнусотии, а за грешен правопис и къде да е границата при, която да се намесват модераторите. В правилата е написано:
Quote: 2. Старайте се да пишете не само на КИРИЛИЦА, но и на грамотен БЪЛГАРСКИ ЕЗИК!
Моля, да пишете до колкото е възможно грамотно, защото е дразнещо да се четат глупости. Използвайте главни букви, точки, запетайки и другите препинателни знаци / много по-прегледно е/.
Обърнете внимание на изразите "Старайте се" и "до колкото е възможно"


п.п.
mevdo Wrote:Никога като модератор и човек НЯМА да приема факта , че все повече хора , без изобщо да ме интересува причината поради която им се случва , НЕ НАМИРАТ ЗА НЕОБХОДИМО ДА УВАЖАВАТ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК, ПРАВОПИС И ПУНКТУАЦИЯ !!!
Айде огледай си поста и кажи колко запетай си изпуснал Tongue
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)