The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Размисли и страсти за коли, биология, Български език и т.н.

#31
mevdo Wrote:Никога като модератор и човек НЯМА да приема факта , че все повече хора , без изобщо да ме интересува причината поради която им се случва , НЕ НАМИРАТ ЗА НЕОБХОДИМО ДА УВАЖАВАТ БЪЛГАРСКИЯ ЕЗИК, ПРАВОПИС И ПУНКТУАЦИЯ !!!
Защото , когато аз съм ходил на училище и съм полагал усилия , някои други са "решили,че може и другояче".
Аз ли съм бил глупав или те са били по-умни от мен и всички онези , които се стараем и все още се опитваме да пишем и се изразяваме правилно???
Защото това , че съм грамотен няма как да ми бъде отнето, а онези , които си мислят че може да пишат на нещо друго освен български език тук, ще бъдат недолюбвани, защото това е първото нещо според мен , което определя един човек има или няма достойнство и следва ли да бъде уважаван !!!

По повод на проблема между Данчо и госпожата - критика към Данчо за това, че изпусна нервите си и си позволи да пише неща , които се квалифицират като обида, нулева толерантност към госпожата, дето от 2009 е регистрирана и НЕ Е намерила време да прочете правилата на този форум. Затова и защото тя също обиди Данчо аз лично и наложих бан за седмица.

По повод на полемиката на Данчо с Тишо - Данчо - по-толерантен модератор от Тишо в момента едва ли има, аз понякога даже се възпирам от модерация , защото и аз не успявам в определени моменти да възприема всичката заобикаляща ни простотия - затова от време на време си давам и почивки. За да не допусна да бъда критикуван за "тежка словесна саморазправа с определени потребители" :roll: :o или в пристрастност или в обикновена некадърност...
Повярвай ми, Тишо е тих и спокоен, голям Боримечкоподобен българин Big Grin , и дано да имаш възможност да се убедиш сам в това , което няколко човека тук твърдим. Защото едно е писаното слово , но по-хубаво от прекия човешки контакт няма...


Вярвам, че всичко казано от теб е така по асрес на Тишо, аз също нямам поводи да ругая решението му за забраната, която ми наложи! Всички знаем, използвах думи неприсъщи за масто като форума! Аз просто дълбая по- дълбоко, но явно не се изразявам достатъчно ясно и красноречиво!

Аз бих те допълнил Севдо, че нещата не засягат само Българския език, а цялостно интелекта на хората! Нещата са груби, когато по-малко хора се трудят усърдо и се опитват да карат по-истинския начин, а повече нехаят и си мислят, че може и да им се размине! Затова смятам, че не е само езика, а има доста други неща, но си прави, че езика е в основата!
Volvo For life!
Reply

#32
Айде Калинче , огледай ми поста и кажи колко запетаЙ съм изпуснал... Wink
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#33
Да, Данчо, за по-дълбоки неща става дума наистина, но понеже първия начин за комуникация между хората е вербалният такъв, затова е толкова важно, както казва Калин ,ада се стараем и доколкото е възможно - да се стремим към 100 процента, пък че всеки понякога греши - да ясно е , ако 95 % от поста е грамотно написан -ОК, ако е 9,5% тогава не е ОК...
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#34
Това се опитвам да обясня - не е нужно до такава степен да задълбаваме с правописа.
А по отношение на поста ти нали не мислиш, че съм седнал да ти броя грешките - и да искам нямам уменията за това. Wink
Reply

#35
mevdo Wrote:Да, Данчо, за по-дълбоки неща става дума наистина, но понеже първия начин за комуникация между хората е вербалният такъв, затова е толкова важно, както казва Калин ,ада се стараем и доколкото е възможно - да се стремим към 100 процента, пък че всеки понякога греши - да ясно е , ако 95 % от поста е грамотно написан -ОК, ако е 9,5% тогава не е ОК...

Абсолютно си прав! Аз никога не бих скочил ако някой е изпуснал запетя или пък неволно е добаВЛИЛ буква някъде! Smile Все пак знаем, че такива неща се случват и това небива да поставя хората на гилотината!
Volvo For life!
Reply

#36
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Шегаджия...
Аз ще те допълня, Калинче , че освен елементарното модериране и толерантността , която сме призвани да демонстрираме, според мен е важно и да се стараем да усещаме кои са "подводните камъни" в комуникацията през Интернет изобщо, защото нашата работа я разбирам като комплекс от далновидност, познание и житейска мъдрост.
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#37
mevdo Wrote:По повод на проблема между Данчо и госпожата - критика към Данчо за това, че изпусна нервите си и си позволи да пише неща , които се квалифицират като обида, нулева толерантност към госпожата, дето от 2009 е регистрирана и НЕ Е намерила време да прочете правилата на този форум. Затова и защото тя също обиди Данчо аз лично и наложих бан за седмица.

Една малка корекция, аз не съм си изпускал нервите никъде, това беше направено съвсем преднамерено и целесъобразно!!! Wink
Volvo For life!
Reply

#38
това и аз имах в предвид когато се включих в "онази" тема.
mevdo Wrote:Да, Данчо, за по-дълбоки неща става дума наистина, но понеже първия начин за комуникация между хората е вербалният такъв, затова е толкова важно, както казва Калин ,ада се стараем и доколкото е възможно - да се стремим към 100 процента, пък че всеки понякога греши - да ясно е , ако 95 % от поста е грамотно написан -ОК, ако е 9,5% тогава не е ОК...

пример това има грешки да, но на пръв прочит разбираш за какво става въпрос и може да си затвориш очите
Quote:kra4un написа:Цял ден работеше без проблем и вечерта след като свалих СД-то спря, другото което забравих да кажа че плафона свети сигорно около час докато се оправя с СД-то възможно ли е ако е изгорял плафона да да не работи и централното
но с това немога да се съглася
Quote:Kolegi niakoi znae li dali za C 70 PREDNIA 4ELEN PROZOREC MOJE DA STANE I OT DRUG MODEL NA VPLVO V 70 S 70 ili ne6to takova naprimer... :oops:
и мисля да приключа участието си в тази тема Smile
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#39
stefi_pavlov Wrote:...
Quote:Kolegi niakoi znae li dali za C 70 PREDNIA 4ELEN PROZOREC MOJE DA STANE I OT DRUG MODEL NA VPLVO V 70 S 70 ili ne6to takova naprimer... :oops:
и мисля да приключа участието си в тази тема Smile
Този е за награда Big Grin
Изкривява се темата според мен. Ще ви кажа защо...първо - никой нищо не е казал за биология :mrgreen:
И второ - задълбава се според мен в нещо (броене на запетаи...) което не е във фокуса на темата на JMI (според мен).
Въпреки че, по-рано в темата споделих, че се дразня от липсата на (поне) запетаи сред писаниците на разните хора по света (...и в частност в БГ), фокуса на темата е простотията из нашите родни земи и поля...градове и села.
За мое най-голямо нещастие, все по-често такива хора "управляват" "бизнес" тук в БГ. Е, какво качество, какво отношение да чакаме от подобни БГ-ръководители (разбииши...).
Е тука ми е болното!
И не съм съгласен, като четох насам-натам (както в тази, така и в различните теми в този форум), че "качествените" хора са се "изнесли" от България.
Останали са, даже според мен по-голямата част.
А хората, които са емигрирали (визирам на първо място семейството си, на второ приятелите...) са останали с впечатлението, че в БГ има само "измет"...и не искат и да чуват за нещо различно. И не ги виня, защото правят база за сравнение със средата, в която са. Но точно това сравнение според мен не е правилно, защото БГ е "различна" страна, със "скромни" възможности спрямо Англия, Германия, щатите (местата, в които е останалата част от семейството ми)...
Запънал съм се...и докато ножа не опре в кокала, ще си остана е те тука баш у столицата!
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#40
Проблема е доста разтеглив. Трудно могат да се сложат граници кое е приемливо(имам предвид начин на писане, правописни грешки), кое не. Още повече, че отделните личности имат разлики в разбиранията си.
Така и така сме зачекнали тази тема - дайте всеки да си каже мнението и да се опитаме изградим някакво решение по въпроса.

Аз лично, като одобрявам теми, и видя някоя написана по начин, по който и автора не може да разбере какво е писал я отхвърлям. Особенно ако е пусната и в грешен раздел. Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)