The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koe volvo V50, D5 или 2.0D?

#11
Ако колегата се е спря само на V50 няма смисъл да го навиваме на друго Smile
Ако избере D5 :
Каквато и кола да вземе ще е най вероятно над 300 000км.
След този пробег автоматика може да се предаде а ако е с ръчни скорости маховика също.
Предстоят разходи евентуално към 3000 лв за ремонт на автомат или за маховик,съединител,лагер помпа и труд.
Разходите по окачването и да 2-те коли не са малки.
Аз лично бих предпочел да наливам пари в ХС70 от колкото в малкото комби.
А какво печелиш от малкото комби 20 см по късо примерно и малко по тясно.

Volvo V50 D5 5 е дълго 4510мм и широко 1770мм

Volvo XC70 2.4 D5 е дълго 4730мм и широко 1860мм
Reply

#12
"А какво печелиш от малкото комби 20 см по късо примерно и малко по тясно."

Ами примерно ако живееш в малък град с тесни улици рискуваш по- малко да бъдеш отнесен от преминаващия камион, по- лесно паркиране и мнооооого по - красиво като визия от v70 до 2008. А за евентуалните разходи си абсолютно прав.
[Image: ab215931.gif]
[url=http://seo-kiev.com.ua]
Reply

#13
zmiko Wrote:"А какво печелиш от малкото комби 20 см по късо примерно и малко по тясно."

Ами примерно ако живееш в малък град с тесни улици рискуваш по- малко да бъдеш отнесен от преминаващия камион, по- лесно паркиране и мнооооого по - красиво като визия от v70 до 2008. А за евентуалните разходи си абсолютно прав.


Това е така! Малкото комби има доста по малка подръжка ако не е с Д5, но нека сме реалисти! XC70 след 2007 година изглеждат невероятно стилно и са брутални, аз много харесвам моето, дори повече от V50 фейслифт, което имах, но подръжката и цената на тази кола е на друго ниво!

Едно V50 Д5 2009 година е около 10-15000 лева в зависимост от състоянието му! Волво xc70 D5 2009 година е 30000+ лева Wink
Volvo For life!
Reply

#14
E....аз нещо различно от това ли написах!?
[Image: ab215931.gif]
[url=http://seo-kiev.com.ua]
Reply

#15
bell Wrote:
STEW Wrote:Може и да не съм съвсем точен, но не съм срещал V 50 с двигател D5. Това което знам е, че се произвеждат с 1,6 и 2,0 дизели. Препоръчвам на колегата С60/80 или В70 - при всички случаи са с по-големи багажници от петдесетката.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11384611308248102&f1=details&slink=5g6tq2">http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=5g6tq2</a><!-- m -->
Съжалявам за дезинформацията, това е първото В50 с този двигател, което виждам, дори и на картинка Big Grin .
Reply

#16
Maxijaz Wrote:А какво печелиш от малкото комби 20 см по късо примерно и малко по тясно.
Това всъщност не е никак малко. Аз тъй като имам гараж, за да стигна до него, се налага да провирам с бая тегави маневри покрай тези, които нямат и съответно "спират" вместо да паркират. Затова и маневреността и размерите са си от голямо значение - при тесни пространства това е разликата между някоя и друга маневра в повече. Отделно ако не караш постоянно цялата покъщина, няма и кой знае каква нужда от голямо комби.
Reply

#17
Разликата е 20 см !!!!
Reply

#18
zmiko Wrote:E....аз нещо различно от това ли написах!?


Съжалявам, погрешно съм те цитирал! Smile
Volvo For life!
Reply

#19
Според мен търси D5. Успех!
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#20
Wizard S40 Wrote:Здравейте колеги,
От известно време ме гложди мисълта да сменя сегашното си volvo S40, 1.8, набор 1998 г. с нещо по-ново. Естествено не си и помислям да предавам любимата марка! Насочил съм се към volvo V50, някъде между 2006-2010 г. Търся възможно по-компактен автомобил, който да има възможност да побира и повечко багаж. Освен това ми харесва дизайна на това волво и външния му облик.
Мисля си за дизелов двигател, но не съм сигурен кой точно. Изборът ми се свежда до D5 или 2.0D. Искам да Ви попитам:
.....
2. Какви са сериозните проблеми конретно на това купе и двигатели?
3. Какво да гледам при покупката? (Естествено става дума за употребявана кола и диагностиката в МПф е задължителна, но все пак от ваш опит.)
Освен това ми се иска да бъде автоматик. Не знам обаче колко е надежден този автоматик, защото от това което прочетох във форума не е много обнадеждаващо. Излиза, че е доста чуплив и по-скоро консуматив за 150-180 хил. км. Дали е така?
Колкото до финансовите граници, склонен съм да отделя 12-13 хил. лв. само за покупката.
Какво Ви е мнението?
Колега, аз съм с такова Волво.За дизеловите двигателите не мога да ти дам препоръка, т.к. не съм привърженик на дизелите, но пък съм с автоматик и мога да те посъветвам, след като имаш избор - вземи с ръчни скорости, освен ако не караш едно 80% от времето в градски условия.Автомата е голямо отегчение и кажи речи единственото му предимство е, че в градски условия ти спестява стотиците смени на предавките.Останалото е в полза на ръчката и най-вече по отношение разход на гориво, който е най-големия разход по един автомобил в дългосрочен план Idea

Трябва да гледаш:

- Лагерите на предните колела.Трима колеги в работата сме с S40/V50 и тримата ги сменихме отпред преди 100 000 км :!:
- Сензора за външна температура не е рядкост да сдаде багажа(при мен вече 2 пъти).Дори някъде в Европа по спомен имаше и сервизна акция.
- Друго, което е добре да огледаш е окачването - биалети, тампони.Не е рядкост амортисьорите да сдадат багажа....

По отношение на багаж - събира достатъчно, освен ако не се изнасяш често.Миналата година се натоварихме с доволно количество багаж - 2 стека с минерална вода(35 бутилки по 500мл в стек), 1 стек със сокчета(40х200 мл), 6 торби(приблизително 40х30х20 см), 4 куфара( 1 среден размер и 3 за ръчен багаж), чанта за фотоапарат, статив, помпа, чадъри, 2 малки раници.....Всичко това до нивото на задните седалки.Ако ми трябваше можех да сложа още 4-5 куфара за ръчен багаж или поне толкова на брой малки раници.
Ако обаче тръгнеш да се пренасяш, то v50 не е твоята кола.Тогава ти трябва минимум XC90, а миниван ще ти е още по-добре!

Колата предлага доволно място за 4 възрастни пътника, но не може да се сравнява S80 или ХС70, камо ли с ХС90.Лятото, да е живот и здраве, ще видим как е с 4 възрастни и 1 дете Tongue

Относно дизайна си прав - много приятен и все още е актуален.Особено S40 е едно от най-красивите волва, заедно с S 80 и С70.

Успех с покупката Wink
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)