The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Добавка на нови 12V изводи

#1
Здравейте колеги и Честит 3 Март,

Идва лято и реших че е време да направя подобрения по колата. Още повече че ХС 70 си намери нов дом при съседа. С човека се спазарихме добре, а и моите цели са нещо което завършва на 90, освен това ХС70-то пак е тука и се занимавам с нея на добра воля. Поради тази причина реших да направя подобрението. То се състои в добавянето на три 12V захранващи изводи - два за задните седалки и един в конзолата за DVR-a. Това ще позволи включването на хладилна чанта (около 5А ток) и зареждането телефони, таблети, лаптопи и знам ли още какво. За място е използван пепелника, което е как да кажа, едно ново по-добро приложение. Освен това никой не пуши и няма да пуши в колата. Куплунгите са поръчани от e-bay ( http://www.ebay.ca/itm/110998709518?ssPa...1497.l2649 ), а останалото е купено от магазина. Ето и снимки:
[Image: Volvo_2x12_V_mod_001_Forum.jpg]

[Image: Volvo_2x12_V_mod_003_Forum.jpg]

[Image: Volvo_2x12_V_mod_002_forum.jpg]

[Image: Volvo_2x12_V_mod_006_Forum.jpg]

[Image: Volvo_2x12_V_mod_004_Forum.jpg]

[Image: Volvo_2x12_V_mod_005_Forum.jpg]
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#2
С тока не сме особено големи приятели,но ако няма предвиден допълнителен предпазител дали няма да ти е нужен нов и голям пожарогасител ? :?
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#3
Здравей Stanchoni,
Мислех си за предпазител, но няма смисъл, т.к. допълнителните изводи са свързани към оригиналния такъв (запалката където е), а там си има 10А предпазител. В случай че свързането е директно към акумулатора както е усилвателя за суб-буфера - е задължително със предпазител (за буфера е 60А, макар че реално има нужда не повече от 30А).
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#4
Здравей che4ef ! На мястото за подгрева на задните седалки( в случая капачките) или под пепелника на пластмасата не ставаше ли ?.... с цел да си запазиш (и при мен не се пуши! ) функционалността на пепелника, например за някакви боклучета...
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#5
Armagedon не става. Няма място. Не ми се режеше и пробиваше пепелника въобще, обаче само там има място. Капачките за подгрева са неадекватни в случая - по тесни на ширина и по-дълги. Ще стане много грозно. Относно боклучетата съм взел торбички на руло, трябва да ги има в магазините за домашни любимци. Същите с които им се събират говната в парка. Вършат идеална работа за всякакви боклуци. Оставил съм ги отзад в джобовете на предните седалки. Нещо като торбичката за повръщане в самолетите, но са в такова количество че може не само да се оповръща човек, а и да се осере Wink
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#6
che4ef Wrote:Armagedon не става. Няма място. Не ми се режеше и пробиваше пепелника въобще, обаче само там има място. Капачките за подгрева са неадекватни в случая - по тесни на ширина и по-дълги. Ще стане много грозно. Относно боклучетата съм взел торбички на руло, трябва да ги има в магазините за домашни любимци. Същите с които им се събират говната в парка. Вършат идеална работа за всякакви боклуци. Оставил съм ги отзад в джобовете на предните седалки. Нещо като торбичката за повръщане в самолетите, но са в такова количество че може не само да се оповръща човек, а и да се осере Wink
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Reply

#7
che4ef Wrote:Armagedon не става. Няма място. Не ми се режеше и пробиваше пепелника въобще, обаче само там има място. Капачките за подгрева са неадекватни в случая - по тесни на ширина и по-дълги. Ще стане много грозно. Относно боклучетата съм взел торбички на руло, трябва да ги има в магазините за домашни любимци. Същите с които им се събират говната в парка. Вършат идеална работа за всякакви боклуци. Оставил съм ги отзад в джобовете на предните седалки. Нещо като торбичката за повръщане в самолетите, но са в такова количество че може не само да се оповръща човек, а и да се осере Wink
Big Grin Big Grin Big Grin Ле-ле-е-е окъках се от смях Big Grin
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)