The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво масло да използвам

#11
caby Wrote:Confusedhock: Confusedhock: Да не засегна някой, но какво му е нормалното за 4-5000км да дърпа по 1л масло.Tова което пишете ме изненадва.Знаете какви са последствията когато двигателя харчи много масло :!: А това за мене е много.С каквито и масла да си правите експерименти, проблема ще си остане .Най логичното обяснение което мога да приема е :
Dodo 155 Wrote:Можеш да си провериш картерната вентилация - при запушване се забелязва безпричинен разход на масло Idea
Поздрави!
Колега, не се чуди, а зачети ;-)
Нямам VADIS пред себе си, за да цитирам точно. Но по спомен - даваха около 0.25мл на 1000км планинско или хеви шофиране (и това на нов мотор).
И както казах по-нагоре, този разход на масло идва от лабиринтните уплътнители на турбината. Не от "повреден" двигател.
Ако ти е интересно защо е такъв разхода на турбо-бензиновите мотори, и как работят лабиринтните уплътнители, google it ;-)
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#12
незнам и аз съм на мнение като Caby, сега незнам при бензиновите как е, но аз на моето D5 , каквото сипя , след 15 000км това вадя, не ми мърда и с половин сантиметър на пръчката.а по километраж е 230 000км, и е връщан километража, но историята мъчли с колко Smile
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#13
Yankov Wrote:
caby Wrote:Confusedhock: Confusedhock: Да не засегна някой, но какво му е нормалното за 4-5000км да дърпа по 1л масло.Tова което пишете ме изненадва.Знаете какви са последствията когато двигателя харчи много масло :!: А това за мене е много.С каквито и масла да си правите експерименти, проблема ще си остане .Най логичното обяснение което мога да приема е :
Dodo 155 Wrote:Можеш да си провериш картерната вентилация - при запушване се забелязва безпричинен разход на масло Idea
Поздрави!
Колега, не се чуди, а зачети ;-)
Нямам VADIS пред себе си, за да цитирам точно. Но по спомен - даваха около 0.25мл на 1000км планинско или хеви шофиране (и това на нов мотор).
И както казах по-нагоре, този разход на масло идва от лабиринтните уплътнители на турбината. Не от "повреден" двигател.
Ако ти е интересно защо е такъв разхода на турбо-бензиновите мотори, и как работят лабиринтните уплътнители, google it ;-)
Big Grin Big Grin Защо винаги си мислите , че не съм чел преди да пиша :!: Колега......нали не мислиш , че двигателя се ползва постоянно на
"планинско или хеви шофиране" .Това е несериозно, а ако наистина е така - то колегата да сменя направо колите през 1-2години.

Тук говорим за нормално ползване на двигателя, а не за ПОСТОЯННО ЕКСТРЕМНО КАРАНЕ :!:
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#14
caby Wrote:Big Grin Big Grin Защо винаги си мислите , че не съм чел преди да пиша :!: Колега......нали не мислиш , че двигателя се ползва постоянно на
"планинско или хеви шофиране" .Това е несериозно, а ако наистина е така - то колегата да сменя направо колите през 1-2години.

Тук говорим за нормално ползване на двигателя, а не за ПОСТОЯННО ЕКСТРЕМНО КАРАНЕ :!:
Колега, ти от къде знаеш какво си мислим ние? Big Grin
Аз поясних специално заради теб, защото ти си каза мнението, което е съвсем "хвърчащо" (твой цитат: "А това за мене е много").
Не си мисля, че двигателя се ползва постоянно в екстремни ситуации. Но това са характеристики на нов мотор. А с изминалите километри, хлабините се увеличават...и консумацията на масло отива в други стойности. Но както ти казах - ако имаш VADIS, потърси. Там е написано и казано точно. ;-)
И за каква смяна на колите говориш през 1-2 години? То лошо няма, но кое е сериозното в това?
А и какво е това "викане" (с капс и удивителни)? Нека все пак запазим добрия тон ;-)
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#15
Yankov Wrote:Нека все пак запазим добрия тон ;-)
Big Grin Ок.Не мисля повече да влизам в спор.Уважавам разбира се Вашите мнения.За това съм тук.Всеки си знае автомобила, но искам да кажа че всичко извън нормите е компромис с който се оправдаваме и не искаме да си кажем - ...да имам проблем.Извинете :!: Дано проблема на колегата се окаже финансово изгоден за него Big Grin
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#16
caby Wrote:
Yankov Wrote:Нека все пак запазим добрия тон ;-)
Big Grin Ок.Не мисля повече да влизам в спор.Уважавам разбира се Вашите мнения.За това съм тук.Всеки си знае автомобила, но искам да кажа че всичко извън нормите е компромис с който се оправдаваме и не искаме да си кажем - ...да имам проблем.Извинете :!: Дано проблема на колегата се окаже финансово изгоден за него Big Grin

И аз подкрепям, този разход на масло е голям и със сигурност не е нормално кола (независимо дали бензин или дизел) да гори масло или да го губи, в такива количества! Те на много автомобили в книжките им пише, че разход от 100мл на 1000км е нормален, но по този начи, призводителя се застрахова и нищо повече! Ако моята кола гори по 1л на 10000 километра аз не бих стоял и приел това за абосолютно нормално!
Volvo For life!
Reply

#17
Както каза колегата "caby", всеки си има мнение, което ако се иска, трябва да се уважава.
Но, нека все пак всеки си прави изводите за себе си.
А тези, които искат да направят темата полезна за автора, като го "съветват" за каквото и да било, според логика проста - нека анализират на база опит.
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#18
caby Wrote:Confusedhock: Confusedhock: Да не засегна някой, но какво му е нормалното за 4-5000км да дърпа по 1л масло.Tова което пишете ме изненадва.Знаете какви са последствията когато двигателя харчи много масло :!: А това за мене е много.С каквито и масла да си правите експерименти, проблема ще си остане ...
Да, с другата ми кола (Астра Г) правих доста експерименти в рамките на почти 3 години - сменях масла, вискозитети и двигателят винаги гореше масло. Около 3,5 - 4 литра на 10 000 км. Направих ремонт (ревизия на глава и обработка на клапани, смяна на сегменти и биелни лагери и др.) за 700 лв. Сега гори литър масло на 10 000 км. Ползата от ремонта ми е, че не се налага непрекъснато да вдигам капака и да проверявам маслото и освен това спестявам 2-3 литра масло на година, т.е. след около 12 години ремонтът ще се изплати Smile . Това в рамките на шегата.
Волвото ми също гори масло в подобни граници: 3,5 - 4 литра на 10 000 км. Смятам, че не е от турбото, защото имам достатъчно основания да вярвам, че документът, който ми беше представен, когато купувах колата, а именно, че турбината е сменена в Италия в сервиз на Волво преди 20 000 км., е истински. Сега съм с някакво "революционно" американско масло Polytron и разходът дори върви към 5 литра. И какво от това? Защо да се набутвам за ремонти като колата е тиха като бензинка и върви идеално. Ще доливам и това е. Питал съм много майстори, присъствах и на ремонта на астрата ми и досега не съм убеден, че се случва нещо кой знае колко драматично с двигател, който гори масло.
Reply

#19
Я се успокойте :lol:

За D5 не знам колко е нормално да вдигне разходът на масло - ще се радвам някой да ми сподели, но при мен за 10 000 км пада нивото с 1-2 X-чета, около 50-100 грама според моите груби изчисления, което приемам за нормално - моторът е над 160 000 км, не се кара екстремно, но не се гали винаги. Повече ще се притесня, когато не дръпне и грам за този пробег.

За Т5 - за съжаление нямам никакъв опит с този двигател, но до момента не съм забелязъл някой да се е оплаквал много от разход на масло - или всички си знаят колко нормално дърпа моторът или няма подобни ядове.

Само искам да ви споделя за един двигател - бензинов, на който производителят беше написал в книжката "до 190 гр./1000 км разход на масло е обичан". Това е италиански двигател на Алфа Ромео - 2.0 TS 8v (един от последните истински мотори на Алфа), който в градски условия почти не пипаше маслото, макар и да го натисках редовно (има уникален звук, типичният алфов и дрезгав), но изляза ли извън града, стъпи ли на магистралата, докарваше до 150-200 гр./1000 км. Не пушеше, не цапаше свещи, но си го полапваше на високи обороти. Бях купил колата на 130 000 км (със сигурност не бяха реални), навъртях й близо 40 000 км и после новият собственик вече над 100 000 км ... още я виждам по улиците Smile

Така че нека някой да качи официална информация за разхода на масло при D5 и Т5, за да не спорим излишно Wink

Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#20
vis Wrote:
caby Wrote:Confusedhock: Confusedhock: Да не засегна някой, но какво му е нормалното за 4-5000км да дърпа по 1л масло.Tова което пишете ме изненадва.Знаете какви са последствията когато двигателя харчи много масло :!: А това за мене е много.С каквито и масла да си правите експерименти, проблема ще си остане ...
Да, с другата ми кола (Астра Г) правих доста експерименти в рамките на почти 3 години - сменях масла, вискозитети и двигателят винаги гореше масло. Около 3,5 - 4 литра на 10 000 км. Направих ремонт (ревизия на глава и обработка на клапани, смяна на сегменти и биелни лагери и др.) за 700 лв. Сега гори литър масло на 10 000 км. Ползата от ремонта ми е, че не се налага непрекъснато да вдигам капака и да проверявам маслото и освен това спестявам 2-3 литра масло на година, т.е. след около 12 години ремонтът ще се изплати Smile . Това в рамките на шегата.
Волвото ми също гори масло в подобни граници: 3,5 - 4 литра на 10 000 км. Смятам, че не е от турбото, защото имам достатъчно основания да смятам, че документът, който ми беше представен, когато купувах колата, а именно, че турбината е сменена в Италия в сервиз на Волво преди 20 000 км., е истински. Сега съм с някакво "революционно" американско масло Polytron и разходът дори върви към 5 литра. И какво от това? Защо да се набутвам за ремонти като колата е тиха като бензинка и върви идеално. Ще доливам и това е. Питал съм много майстори, присъствах и на ремонта на астрата ми и досега не съм убеден, че се случва нещо кой знае колко драматично с двигател, който гори масло.
Има случаи, при които от неподходящо масло като спецификация или вискозитет, може да се повиши разходът на масло.
С описания от мен мотор по-горе (алфовият), разходът с 15w40 на Селения беше над 300-350гр./1000км, но с FINA 10w40 беше нормален, както го дава производителят. Заводски колата трябва да се кара с 15w40 на Селения (полусинтетика), която при този вискозитет трудно се намираше преди години на други марки, затова минах на 10w40 (наливно FINA от официален вносител, един колега ми го препоръча) и всичко си дойде на мястото Wink
С 2 Опела съм имал сблъскване и до 5-6000 км, докато се разработят, дръпнаха над 2 литра масло всеки от тях. После се "запичаха" :mrgreen:
Единият беше Astra 1.7 CDTi (дизелов), а другият Corsa 1.0 Екотек (бензинов) ... но още в сервиза при издаването бях предупреден да проверявам маслото на всеки 500 км първите няколко хиляди!
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)