The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ползване на 7-те места

#1
Не е ли домислено това или аз не мога да се сетя:
Имам 7 места - когато ще ползвам на дълъг път - ясно. Махам платнището (или както се казва) на багажника и го оставям в гаража.
Обаче съм движение и ми се налага да ползвам седемте места неочаквано - какво правим? Като махна това платнище няма никъде удобно място да го оставя в колата, докато се придвижваме. Единствено надлъжно между седалките, ама не е много ОК така.
Голям проблем... :lol:
Reply

#2
radodaskalov Wrote:Не е ли домислено това или аз не мога да се сетя:
Имам 7 места - когато ще ползвам на дълъг път - ясно. Махам платнището (или както се казва) на багажника и го оставям в гаража.
Обаче съм движение и ми се налага да ползвам седемте места неочаквано - какво правим? Като махна това платнище няма никъде удобно място да го оставя в колата, докато се придвижваме. Единствено надлъжно между седалките, ама не е много ОК така.
Голям проблем... :lol:
Същата работа е и при мен... Big Grin Може би и при всички останали с такива автомобили. Не може ли при вдигнат трети ред седалки да се сложи покривалото? Smile
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#3
Spurs Wrote:
radodaskalov Wrote:Не е ли домислено това или аз не мога да се сетя:
Имам 7 места - когато ще ползвам на дълъг път - ясно. Махам платнището (или както се казва) на багажника и го оставям в гаража.
Обаче съм движение и ми се налага да ползвам седемте места неочаквано - какво правим? Като махна това платнище няма никъде удобно място да го оставя в колата, докато се придвижваме. Единствено надлъжно между седалките, ама не е много ОК така.
Голям проблем... :lol:
Същата работа е и при мен... Big Grin Може би и при всички останали с такива автомобили. Не може ли при вдигнат трети ред седалки да се сложи покривалото? Smile


Аз бих ви попитал по-уместното. Къде си слагате багажа, когато в колата има 7 човека на път, а място в багажника няма! :o Всеки път кутии ли закачате??? Smile

Това според мен е поредната недомислица на автомобилостроенето. Прави се кола, хем да е прогодима (джип) , хем да е събира много (ван) и хем да вози цялта фамилия барабар с бабите (минибус)! Няма как да стане! :lol:
Volvo For life!
Reply

#4
Quote:Аз бих ви попитал по-уместното. Къде си слагате багажа, когато в колата има 7 човека на път, а място в багажника няма! :o Всеки път кутии ли закачате??? Smile

Това според мен е поредната недомислица на автомобилостроенето. Прави се кола, хем да е прогодима (джип) , хем да е събира много (ван) и хем да вози цялта фамилия барабар с бабите (минибус)! Няма как да стане! :lol:

Като вдигна третия ред седалки, отзад остава място за два сака, дълги колкото е широка колата, но поставени един върху друг.
Случвало ми се е 2-3 пъти да качвам по 7 човека, без багаж, просто за превоз от т.А до т.Б, например на концерт до Арена Армеец и беше много тегаво с тая "греда" отзад.... Та въпроса е много на място.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#5
Spurs Wrote:
Quote:Аз бих ви попитал по-уместното. Къде си слагате багажа, когато в колата има 7 човека на път, а място в багажника няма! :o Всеки път кутии ли закачате??? Smile

Това според мен е поредната недомислица на автомобилостроенето. Прави се кола, хем да е прогодима (джип) , хем да е събира много (ван) и хем да вози цялта фамилия барабар с бабите (минибус)! Няма как да стане! :lol:

Като вдигна третия ред седалки, отзад остава място за два сака, дълги колкото е широка колата, но поставени един върху друг.
Случвало ми се е 2-3 пъти да качвам по 7 човека, без багаж, просто за превоз от т.А до т.Б, например на концерт до Арена Армеец и беше много тегаво с тая "греда" отзад.... Та въпроса е много на място.

Супер Мони,

два сака и отиваме 7 човека на планина, например! :lol: Иначе за ходене на концерт става ама пък друг проблем се появява с щората! Караш си ти с 5 тима приятели вътре и и 2 яки каки мятат на стоп! Ха сега де! Да ги вземеш имаш 2 допълнителни седалки, ама пустата щора, къде да отиде? :lol:
Volvo For life!
Reply

#6
Spurs Wrote:
radodaskalov Wrote:Не е ли домислено това или аз не мога да се сетя:
Имам 7 места - когато ще ползвам на дълъг път - ясно. Махам платнището (или както се казва) на багажника и го оставям в гаража.
Обаче съм движение и ми се налага да ползвам седемте места неочаквано - какво правим? Като махна това платнище няма никъде удобно място да го оставя в колата, докато се придвижваме. Единствено надлъжно между седалките, ама не е много ОК така.
Голям проблем... :lol:
Същата работа е и при мен... Big Grin Може би и при всички останали с такива автомобили. Не може ли при вдигнат трети ред седалки да се сложи покривалото? Smile

За какво ви е това покривало изобщо? Никога не съм го ползвал, откакто е купена колата, стои изправено в ъгъла на гаража. Баща ми също никога не го е ползвал неговото. Така че - имам две излишни - от ХС90 от 2006 и 2011 г.
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#7
Carburettor Wrote:
Spurs Wrote:
radodaskalov Wrote:Не е ли домислено това или аз не мога да се сетя:
Имам 7 места - когато ще ползвам на дълъг път - ясно. Махам платнището (или както се казва) на багажника и го оставям в гаража.
Обаче съм движение и ми се налага да ползвам седемте места неочаквано - какво правим? Като махна това платнище няма никъде удобно място да го оставя в колата, докато се придвижваме. Единствено надлъжно между седалките, ама не е много ОК така.
Голям проблем... :lol:
Същата работа е и при мен... Big Grin Може би и при всички останали с такива автомобили. Не може ли при вдигнат трети ред седалки да се сложи покривалото? Smile

За какво ви е това покривало изобщо? Никога не съм го ползвал, откакто е купена колата, стои изправено в ъгъла на гаража. Баща ми също никога не го е ползвал неговото. Така че - имам две излишни - от ХС90 от 2006 и 2011 г.

Аз, например го ползвам постоянно и без него багажникът ми е като сандънк! Покрива много добре нещата, които возя в колата, а не искам да се виждат!
Volvo For life!
Reply

#8
Quote:Супер Мони,

два сака и отиваме 7 човека на планина, например! :lol: Иначе за ходене на концерт става ама пък друг проблем се появява с щората! Караш си ти с 5 тима приятели вътре и и 2 яки каки мятат на стоп! Ха сега де! Да ги вземеш имаш 2 допълнителни седалки, ама пустата щора, къде да отиде? :lol:
Ех, Данчо, ако сме 7 по 90-100 кила човек, тя колата няма да тръгне... Камоли багаж! Big Grin Big Grin Big Grin Иначе си прав - абсурдно е положението. Или всеки трябва да си държи чантата. За каките, доколкото съм чувал седалките се свалят, не се вдигат. :oops: Щората - в храстите, колегата Carburettor има в излишък, ще помогне.
Quote:Аз, например го ползвам постоянно и без него багажникът ми е като сандънк! Покрива много добре нещата, които возя в колата, а не искам да се виждат!
Същия съм - всичко трябва да ми е скрито-покрито. Не мога без покривалото... Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#9
radodaskalov Wrote:Не е ли домислено това или аз не мога да се сетя:
Имам 7 места - когато ще ползвам на дълъг път - ясно. Махам платнището (или както се казва) на багажника и го оставям в гаража.
Обаче съм движение и ми се налага да ползвам седемте места неочаквано - какво правим? Като махна това платнище няма никъде удобно място да го оставя в колата, докато се придвижваме. Единствено надлъжно между седалките, ама не е много ОК така.
Голям проблем... :lol:
Вдигаш третият ред и слагаш щората в багажника, затова е разширен в двата края - зад стоповете Wink
Съгласен съм, че доста се намалява мястото, но няма пълно щастие. За целта има страхотни аеродинамични греди за тавана, на които се монтира аеродинамична кутия от 510л. - и двете оригинални на Волво. Със сигурност ще излезе по-изгодно да пътуват 7 човека с кутия на тавана, околкото 2 коли.
Да не мислите, че в 7-местните ванове (Туран и прочие) може да поберете повече багаж от ХС90 с вдигнати седалки? Отговорът е НЕ :lol:
btw ... за консервите и чувалите си има "баничарки" :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#10
Spurs Wrote:
Quote:Супер Мони,

два сака и отиваме 7 човека на планина, например! :lol: Иначе за ходене на концерт става ама пък друг проблем се появява с щората! Караш си ти с 5 тима приятели вътре и и 2 яки каки мятат на стоп! Ха сега де! Да ги вземеш имаш 2 допълнителни седалки, ама пустата щора, къде да отиде? :lol:
Ех, Данчо, ако сме 7 по 90-100 кила човек, тя колата няма да тръгне... Камоли багаж! Big Grin Big Grin Big Grin Иначе си прав - абсурдно е положението. Или всеки трябва да си държи чантата. За каките, доколкото съм чувал седалките се свалят, не се вдигат. :oops: Щората - в храстите, колегата Carburettor има в излишък, ще помогне.
Quote:Аз, например го ползвам постоянно и без него багажникът ми е като сандънк! Покрива много добре нещата, които возя в колата, а не искам да се виждат!
Същия съм - всичко трябва да ми е скрито-покрито. Не мога без покривалото... Big Grin

Вярно, че той може да ви услужи, защото тук втора ръка са по 100 кинта, а да не говорим за ново от Волво ! Big Grin
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)