The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за V70 T5

#11
Здравейте отново колеги,

Не бях писал по темата, понеже имаше някакъв бъг във форума.

Иначе, колата, която съм харесал е 98-ма година, собственикът казва, че дори е чипосана и много върви. Склонен съм да му вярвам, понеже съм гледал из youtube за какво става въпрос, но никога не съм карал подобна кола и не знам какво точно има предвид.

Определено ще я закарам в сервиза, който ми препоръчахте, ще се чуя предварително с човека. Иначе по волвото уж имало да се сменя само един амортесьор - та да попитам - за този модел, колко струва комплектът предни амортесьори (ориентировъчно)?

И още нещо се сещам. Колко му струва данъкът на това животно, като имаме предвид, че колата е над 14 години. Предполагам на по-новите V70 достига до 350-400 лева, но тук, според мен трябва да е около 250 лв. Вие какво ще кажете?
Reply

#12
prostsotadjiq Wrote:
Dodo 155 Wrote:
Mihov Wrote:Голяма част от Волвата в София посещават този сервиз :

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bitak.net/avtoserviz--gt1-ad456173.html">http://www.bitak.net/avtoserviz--gt1-ad456173.html</a><!-- m -->
Не искам да прозвучи като заяждане, но изказването ти е прекалено нереалистично и оптимистично Wink
Голяма част от ВОЛВО колите посещават Роби в този сервиз - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.motopfohe.bg/about_us.php">http://www.motopfohe.bg/about_us.php</a><!-- m -->
От станалите, които не ходят в МП, голяма част посещават Ники в този сервиз - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=26108">viewtopic.php?f=21&t=26108</a><!-- l -->
И накрая от разликата, не знам колко е, може и част от тях да посещават рекламирания от теб сервиз Wink
btw ... може и това да му комнеш на г-н Терзиез, за да е наясно какъв пазарен дял има спрямо официалният сервиз на МП, Ники и останалите Idea


колегата още не си е купил Волво, а вие почнахте да ги вкарата в междуличностните си войни, което е глупаво и смешно и не отива на сериозна хора да се занимват с подобни глупости ама това си е мое мнение!

Колега, аз лично съм ползвал услугите и на трите по-горе споменати сервизи и смятам, че който и да избереш от тях няма да сбъркаш! Успех и дано скоро се похвалиш с новата придобивка... пропуснах, че карам 2.4Т само че С60 и разхода, който са ти казали също смятам за напълно нормален. Поздрави
Колега, никой никого не вкарва в измислени интриги и войни ... не познават Терзиев, както и той мен, но не е пропуснал да ме коментира - негов проблем, не ми дреме ... затова си позволих коментара да му разкаже колегата какво съм написал Smile
Но да се говори, че "голяма част", което според моите разбирания е над 66%, ползвали сервизът Х ... то значи опашката от коли трябва да започва от Околовръстното, а Мото-Пфое да пускат кепенцата :lol:
И понеже информацията не е вярна, считам че е директна реклама на сервиз и услуги, което е в разрез с правилата на форума ... които не коментирам дали са хубави или лоши, но трябва да се спазват, нали? Wink
btw ... преди известно време търсих колегата Ники и попаднах случайно на въпросния сервиз. Халето беше празно, а отпред имаше едно V70 само ... и когато попитах дали Ники работи във въпросният сервиз, един мъж (не знам кой е той) ме изгледа много лошо и злобно, после отговори с половин уста "Не" и се обърна. Попитах го дали това е адресът "Х", който Ники ми беше дал, а отговрът беше - "Аз да не съм бюро справки, виж си в гугъл!".
Е, не коментирам дали е бил в цикъл или не са му пуснали доста време (ако все още го може), но това не е професионално отношение, най-малко м/у колеги, нали? На мен това ми говори само едно - липса на елементарно възпитание и уважение! Определено АЗ никога няма да дам подобен индивид да ми пипа колата!
А всеки клиент си избира мястото, където да му оправят колата ... аз лично бих препоръчал Мото-Пфое и Ники, поне ще поставят диагнозата правилно, а дали ще се прави колата при тях или друго място - клиентът сам избира Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
Радвам се, че толкова хора се включиха в темата и благодоря за съветите! Проблемът е, че малко се измести центъра, а аз имам още няколко въпроса към по-запознатите. Ще ги копирам от горния пост, за да не ги пеша наново.

По волвото уж
имало да се сменя само един амортесьор - та да попитам -
за този модел, колко струва комплектът предни амортесьори
(ориентировъчно)?
И още нещо се сещам. Колко му струва данъкът на това
животно, като имаме предвид, че колата е над 14 години.
Предполагам на по-новите V70 достига до 350-400 лева, но
тук, според мен трябва да е около 250 лв. Вие какво ще
кажете?

Ако правилно сэм разбрал пълното обслужнане на ремъци и ролки ще излезе около 500-600 лв за този мотор?
Reply

#14
Колега, каква директна реклама като човека моли за съвет и сервиз да му препоръчаме по тая логика си е чиста реклама и линковете към останалите два сервиза, мери с еднакъв аршин за всички след като си тръгнал в тая посока. Ники е пич и се е доказал като знания и умения, но все пак е редно да споменем, че когато аз като се запознах и с двамата / Ники и Жоро - GT1 / Ники бачкаше в сервиза на Жоро от там го и познавам. Впрочем без да защитавам никой и да рекламирам никой ти как си убеден в посащаемостта в сервиза на Жоро след като дори не го познаваш, а си бил един път там, и още един въпрос ако при теб дойде клиент и при теб търси пряк конкурент ти кафе ли ще му предложиш просто ми е интересно?! Аз пък съм на противоположното мнение, винаги когато съм ходел там са ме посрещали с усмивка, кафета и разбиране така съм напълно несъгласен с теб, а относно знанията, уменията и клиентелата им също не мисля че е редно да се коментират неща без да са проверени, аз лично съм имал и продължавам да имам случаи да си запазвам час за седмица по-късно ако не ми е спешно нещо, а много пъти като отида по спешност се зарязват коли по които работят, за да ми обърнат внимание, така че позволи ми да имам малко по-правилна преценка от теб след като съм ползвал и трите сервиза! Поздрави и нищо лично Wink Big Grin
Reply

#15
dante_tds Wrote:Здравейте отново колеги,

Не бях писал по темата, понеже имаше някакъв бъг във форума.

Иначе, колата, която съм харесал е 98-ма година, собственикът казва, че дори е чипосана и много върви. Склонен съм да му вярвам, понеже съм гледал из youtube за какво става въпрос, но никога не съм карал подобна кола и не знам какво точно има предвид.

Определено ще я закарам в сервиза, който ми препоръчахте, ще се чуя предварително с човека. Иначе по волвото уж имало да се сменя само един амортесьор - та да попитам - за този модел, колко струва комплектът предни амортесьори (ориентировъчно)?

И още нещо се сещам. Колко му струва данъкът на това животно, като имаме предвид, че колата е над 14 години. Предполагам на по-новите V70 достига до 350-400 лева, но тук, според мен трябва да е около 250 лв. Вие какво ще кажете?

С60 - 2002г. 200к.с. - данък 335лв.
амортесьори предни "Боге" - 1бр. 234лв./ цена преди около година/
Позрави!
Reply

#16
prostsotadjiq Wrote:... а много пъти като отида по спешност се зарязват коли по които работят, за да ми обърнат внимание, така че позволи ми да имам малко по-правилна преценка от теб след като съм ползвал и трите сервиза! Поздрави и нищо лично Wink Big Grin

Което е много груба грешка на механиците, защото после ще има сглобих всичко и ми останаха още части и винтчета... Всяко разсейване и започване на нещо без да си довършил предишното обикновенно дава много лоши крайни резултати... :roll:

-------------

Стига толкова разправии със сервизите...
Където му е кеф на човека там ще си ходи. Нормално е и напълно в реда на нещата един да е доволен от един сервиз а друг от друг. Idea

Казвал съм го и пак ще го повторя - по добро от официалния сервиз няма(поне в нашия случай за Волво). Хората там си познават колите, имат съпорт и от Волво - документация, инструменти, някой който да попиташ при сложен проблем.

Добра алтернатива е Ники, знам го как работи и мога да гарантирам, че се е развил много и то в положителна посока от времето когато работеше в гт1 и искаше да мери налягане на бензина в рейката с манометър за въздух с неправилен накрайник и кофа с вода ако нещо се подпали, защото няма кой да му купи правилния манометър... Confusedhock:
Reply

#17
Сега държа и на теб да ти направя реклама колега Тишо, защото веднага ме прие и ми отстрани дефекта ... независимо, че се занимаваше с друга кола и друг човек това прави ли те по-слаб майстор, че си зарязал една кола , за да оправиш друга набързо Wink Wink не мисля!! Поздрави :mrgreen:
Reply

#18
prostsotadjiq Wrote:Сега държа и на теб да ти направя реклама колега Тишо, защото веднага ме прие и ми отстрани дефекта ... независимо, че се занимаваше с друга кола и друг човек това прави ли те по-слаб майстор, че си зарязал една кола , за да оправиш друга набързо Wink Wink не мисля!! Поздрави :mrgreen:

Аз на майсторския мегдан не се натискам, по простата причина, че копая в друга посока. Нямам спомени, какво и как правихме по твоята кола, но това по-горе съм го написал от личен опит при това горчив. И заставам изцяло зад думите си. Smile

Предлагам да спрем с спам-а и да помогнем на колегата, който избира автомобил. Wink
Reply

#19
Относно диагностиката - две мнения няма - мястото е едно - Мото Пфое Люлин и в частност Роби. Пиша това с идеята, че разликата в парите за диагностика ще е нищожна, ако съпоставим трите сервиза.
Аз от Роби преки впечатления нямам, но от това което съм чел - това е човекът.
Reply

#20
Колеги, благодаря на всички за коментарите! За съжаление близки и познати почти успяха да ме разубедят да не си купувам Волво (заради скъпата поддръжка, трудно намиращите се части и малкото втора ръка части). Или има някакво стереотипно мислене, че всичко около тази марка е цифромания, или наистина не е за всеки джоб. Разговарях с поне 15 човека, някои от които "експерти", всички ме плашат и ми викат - бягай далеч, здраво е, ама ако се счупи - лошо. С две думи - силно съм разколебан...
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)