The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V50 2.0D Тресене на купето и проблем при запалване

#41
Ами и при мен го имаше леко положителния ефект (явно обаче си бях внушил) от добавка Лики Моли в горивото, но след почистване и преглед на дюзите, които според сервиза са перфектни, днес го направи пак същото тресене и пушене. Дано при теб се разбере от какво е, че при мен само вдигат рамене. Иначе да и на мен в Супер дизел днес ми казаха, че по принцип от началото на 2016 и те ще имат ремонтни комплекти за дюзите на Сименс, което за тях е голямо постижение, понеже от 5 години чакали да дойде този момент. Така че май наистина ни чака едно много голямо облекчение, а и щом не го казват само от едно място би трябвало да е вярно Smile
Reply

#42
Колеги, мисля че се търси под вола теле ... ако е дюза, симптомите ще са различни от изброените и ще има пушеци, невървене, харч и прочие...

Маховика е потенциален кандидат, но ако си е отишъл се чува как чука на празни обороти. При ускорение или спиране (на скорост) го няма това чукане.
И в крайна сметка 200лв е цената на труда за да се свалят скоростите и да се провери маховика.

Относно зареждане на нафта от Петрол - някъде по българските форуми (офроуд може би ?) някакъв човечец беше си направил труда да вземе по 500ml от всяка бензиниостанция и да я сложи в фризера за 24 часа. Нафтата от петрол е всичко друго но не и нафта :evil:

Проблем с претрисане може да е от вакуми, егр, датчици, дебитомер, софтуер, катализатор, маховик и мн др неща...
Reply

#43
Малко инфо и от мен, след два резервоара с авио дизел от еко, ефект почти никакъв. Трети резервоар със същия дизел, но този път с добавка на лики моли 'speed dizel', може и на мен да ми се струва, но според мен има подобрение, не тресе толкова често (дори рядко), но пак казвам може и аз да си внушавам.
П.П. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=46576&page=11">http://www.offroad-bulgaria.com/showthr ... 76&page=11</a><!-- m --> това е темата за горивата и добавките, но трябва да се има предвид, че опитите са правени през 2008 г, и едва ли е много актуална.
Reply

#44
Здравейте колеги, и при мен го има това притрисане при загрят двигате,, но интересното е че не винаги го имо и няма и няма и закономерност за това. Колата си върви нормално и идея си нямам от какво може да е това тресене. Има и още един въпрос, нормално ли е да се осеща как излиза въздух от капачката за маслото отгоре при работещ двигател и след като я развъртя.
V 50 2.0d 2006г.
Xc90 D5 2008г.
Reply

#45
Колеги забелязах че това тресене се появява и кокато включа климатроника, имате ли идея от какво може да ?
V 50 2.0d 2006г.
Xc90 D5 2008г.
Reply

#46
mal4o85 Wrote:Здравейте колеги, и при мен го има това притрисане при загрят двигате,, но интересното е че не винаги го имо и няма и няма и закономерност за това. Колата си върви нормално и идея си нямам от какво може да е това тресене. Има и още един въпрос, нормално ли е да се осеща как излиза въздух от капачката за маслото отгоре при работещ двигател и след като я развъртя.

Колеги забелязах че това тресене се появява и когато включа климатроника, има ли идея някой от какво може да е?
V 50 2.0d 2006г.
Xc90 D5 2008г.
Reply

#47
mal4o85 Wrote:
mal4o85 Wrote:Здравейте колеги, и при мен го има това притрисане при загрят двигате,, но интересното е че не винаги го имо и няма и няма и закономерност за това. Колата си върви нормално и идея си нямам от какво може да е това тресене. Има и още един въпрос, нормално ли е да се осеща как излиза въздух от капачката за маслото отгоре при работещ двигател и след като я развъртя.

Колеги забелязах че това тресене се появява и когато включа климатроника, има ли идея някой от какво може да е?

Тресене (незнам при теб как точно тресе) съм виждал на едно пежо произлизащо в крайна сметка от шайбата на алтернатора. Тя е с еднопосочно въртене, а на пежото беше блокирала. Пускането на климатроника натоварва пистовия ремък допълнително и си мисля, че може и това да е разковничето.
Та виж да не е блокирала и при теб шайбата на алтернатора и прегледай обтегача на пистовия ремък в какво състояние е.
Reply

#48
Здравейте имам в50 2.0д 2005г.Имах същите два проблема.При студен старт трудно пали и,като запалезапалеше тресеше,пушеше и миришеше на сурова нафта.Минах 5 трудни години по сервизи.Сменях дюзи,датчици,егр,помпа,почистване на резервоар и още куп неща.Докато последното нещо беше отваряне на двигатела.И познайте съгласих се.Оказа се 3 криви биели.И като се започна 1търсене за тях ужас.Накрая започнах по моргите и като видях ,колко много изкривени имаше по тях ми стана ясно,че този двигател2.0hdi ги прави тези водни удари както го нарече майстора ми.Съответно смених и сегменти.Колата вече не тресе нито пуши,но за жалост студения старт си остана.Дано съм ви бил полезен .
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)