The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво НЕ харесваме в нашето Волво?

#1
Привет колеги! Смятам да направим следната тема (досетили сте се от заглавието вече предполагам :mrgreen: ) И така, всички тук сме маниаци на тема Волво, и много си обичаме шведите обаче, все ще има нещо, макар и минимално което не ни допада в автомобила, нека това да е темата, в която да кажем, кои са нещата които не ни допадат като интериор,екстериор, екстри, комфорт и т.н.

И така при мен: Няма много неща които не ми допадат мисля, но ето следните за Волво S60:

1: Не ми допада лоста за превключването от къси на дълги светлини(специално движението, с което се превключва на дълги). Често при просто "мигане" се включват дългите и ако не обърнеш внимание, си караш така..

Упс, май е само това за сега при мен.. :mrgreen: :mrgreen: Това е добре!

Чакам вашите мнения по въпроса колеги! Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#2
Чудесна тема, колега Моллов!

И на мен ми се въртеше из главата да отворя една такава, но с заглавие "какво се счупи до сега по твоето ВОЛВО", смятай че както му бях набрал на старото S40 щях да напълня поне две карирани страници Smile

А иначе на сегашното ми V70 не ми харесва, че няма круизконтрол и може би най важното - 6 скорост при ръчната би ми дошла дюшеш, но до колкото знам я има в моделите след 2006 год.
Навигацията не ми липсва. Можеше и дисковете да четат МР3-ки ама карай ...
Друго което ми липсва е поне още едно две дискретни отделения отпред по таблото, било за очила, било за други нещица ...
Май стова се изчерпват негативните коментари за моя 10 годишен тристахилядник.
п.п. разбира се и прословутото забиване на D5-ците, но то имам чувството че си е фабрична екстра :lol:
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#3
На първо място не ми харесва, че моето Волво има нещо общо с Форд, съответно качеството е далеч от желаното.Също така, че на почти всяка част, която съм сменил се мъдри противното и омразно Fo Mo Co.Не ми харесва и позицията за ръкохватката за затваряне на вратата - мястото е много неудобно е на няколко пъти ми се случва да нямам време да хвана вратата навреме при отваряне и вятъра да я подхване.Много по-добра е позицията при старите поколения на S60 да речем(под лостчето за отваряне на вратата).
Автоматика също е сред най-недолюбваните от мен неща - големо дърво :!:
От всичко обаче, най-много не ми допада липсата на място за пътниците отзад.Много голяма слабост на Волво, при това за абсолютно всички модели на компанията в по-ново време.Дори и ХС моделите са гола вода в това отношение сравнени с конкуренцията.
Гледам, че в новото ХС 90 този проблем е решен(поне на снимки).Дано и при останалите бъдещи модели бъде така?
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#4
Здравейте колеги.
Не ми харесват следните неща във Volvo S60 2006г /2,4i 140h.p./:
1.Големия радиус на завой/слабата маневреност/.
2.Отзад е трудно влизането на висок човек.
3.Поскръцването на разни части от купето по дупките.
Общо взето май това е.
[Image: ab268624.gif]
[Image: ab262939.gif]
ВНИМАНИЕ!!!От много секс се ослепява!!!!!
Reply

#5
V40 1.9d 2003

1.Не харесвам малкото място в подкалниците което те ограничава в избора на гуми и размер джанти.
2.Когато си подал мигач с включени дълги трябва да изключиш първо мигача, за да махнеш дългите.
3.Малкото междуседалково пространство на задните пасажери.
4.Ниска проходимост за комби.
5.Поскрърцвания от таблото при неравности.
бивши:
V40 1.9D 115hp '03 - D4192T3
настоящ
Xc70 D5 185hp MY'06 - D5244T4
Reply

#6
Не страдам от не дозавиване,защото съм учил геометрия...А и завой,който не може да се вземе нормално,се взима на абордаж Wink
Не ми липсва проходимост,защото и най високо проходимите търсят помощ,когато надценят възможностите си...
До 240 000 км. не съм имал сериозни проблеми,освен смяна на консумативи(колата я карам от 48 000 км и съм втори собственик,първият е ясен).
Не страдам от липса на екстри и комфорт,защото си интегрирах BluePower(тъч скрийн с навигация,цифрова телевзия,връзка с iPOD - 80 Gb,плейва всичко)...
Направих и упгрейт на софта на мотора(доволно с конете и въртящият момент).
Нямам забележки....
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#7
1.Годините на производство, ако може и на трите да са 2014 :mrgreen: , другото е бомба, а сетих се и едното е дизел- пълна скръб, скоро няма да си купувам друг дизел :twisted:
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#8
ХС90 D5 11.2007:
1. Когато си зареждам телефона в автомобила, няма къде да го поставя. Ако го сложа пред лоста (автоматик), на положение "Р" направо го смачква в таблото. Зад лоста и поставките за чаши също е много неудобно - плетат се едни кабели...
2. За дълги-къси съм съгласен с колегата In Flames, това ми е единствената кола, която е с такова превключване. Същото между другото важи и за чистачките - всички нагоре, нашите надолу :o , особено ако караш 2+ коли, ама с това се свиква Smile
3. Мудничко е... Big Grin , ще направя заемка от колега, ама "потегля като натоварен ферибот..." Big Grin Big Grin Big Grin
4. ...и навигация си нямам... Sad
Това е.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#9
Като цяло колата ми харесва много! Не харесвам следните неща, които са по-скоро дреболии, но все пак:

- Щеката за маслото - прекалено дълга е, не виждам удобно място под капака, на което мога да я оставя, когато доливам масло. И изобщо това - щека и капачка да са едно общо, не ми харесва, направо ме дразни.
- Не ми харесва и това, че гърловината, в която се налива маслото, е прекалено тясна.
- Размера на гумите - прекалено ниски, рядко срещан и скъп размер.
- Ножът под бронята и увисналата кора под двигателя правят колата неприятно ниска.
- Начина за фиксиране на акумулатора върху стойката.
- Само шофьорското ел.стъкло има функция Auto и то само тогава, когато се сваля. И освен това така и не разбрах кога действа тази функция и кога не.
- Шофьорската седалка не ми допада особено. Просто не мога да си я наглася така, че да ми е напълно удобно. Липсва ми нормалната функция за вдигане/сваляне на цялата седалка.
- Не ми харесва и това, че няма голям часовник на видно място, а само някакъв смотан малък часовник, който е видим само за шофьора и то не при всяко положение на волана.
- Предните колани в свободно положение лягат точно върху кожата на седалките и то на мястото, което използвам да се хвана, когато влизам в колата. И съответно - протриване, пукане, късане на кожата.
- Липсва ми мултиволанът, с който бях свикнал от предишната ми кола.
Reply

#10
Волво с40 1.9тд 90к.с. 1999г.

1 Голям и просторен(широк) багажник,но тесен(малък) отвор,виждам трудност със вкарването на пералня,съдомиялна
2 Липсата на махагонови декораций по интериора(4-ката беше със фул пакет махагонови декораций),знам че мога да ги добавя,но....
3 Редки размери гуми и съответно скъпи
4 Прекалено твърда и стегната возия спрямо 4-та серия(за мен лично 4-та и 8-ма серия имат най-хубавата возия)
5 Липсата на електрически стъкла отзад(само с предни съм)
6 Липсата на подгрев на седалките,знам,че се преправя,но...
общо взето това са ми забележките спрямо моя автомобил,даже вече и не гледам какво,що,просто го използвам по предназначение
Поздрави на колегите за интересната тема
[Image: ab284746.gif]

Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)