The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Навигация XC90

#1
Здравейте колеги,

Единственото което ще липсва в XC90 което взимам е навигация, при все че е с монитори в задните седалки, що ли не са поръчали нави знае ли човек.

Вариант 1:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/Car-GPS-Navigation-for-VOLVO-XC90-Stereo-Multimedia-Radio-Headunit-Satnav-System-/221496973321?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3AXC90&hash=item33923f9809">http://www.ebay.co.uk/itm/Car-GPS-Navig ... 33923f9809</a><!-- m -->

Те това дали ще ми свърши работа без да изглежда като снаждано на Горубляне Big Grin

Вариант 2:

Да търся от някоя което се продава на части, там какво ми трябва - дисплея, чейнджър, кабели, антена?
Reply

#2
matanasov Wrote:Здравейте колеги,

Единственото което ще липсва в XC90 което взимам е навигация, при все че е с монитори в задните седалки, що ли не са поръчали нави знае ли човек.

Вариант 1:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.co.uk/itm/Car-GPS-Navigation-for-VOLVO-XC90-Stereo-Multimedia-Radio-Headunit-Satnav-System-/221496973321?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Model%3AXC90&hash=item33923f9809">http://www.ebay.co.uk/itm/Car-GPS-Navig ... 33923f9809</a><!-- m -->

Те това дали ще ми свърши работа без да изглежда като снаждано на Горубляне Big Grin

Вариант 2:

Да търся от някоя което се продава на части, там какво ми трябва - дисплея, чейнджър, кабели, антена?
И вариант 3 - Радо, от МП Wink
Може да ти вгради ГАРМИН, да го върже със задните монитори, да сложи камера, ще има Bluetooth и ще изглежда така:
   
   
   
Той изработва козирката и свързва всичко така, че да няма ядове с оригиналните модули Wink
Иначе вариант 2 не е лош, но няма карти за БГ като хората, а и със сигурност ще излезе много повече, т.к. доста неща се програмират.
Поздрави!


Attached Files Thumbnail(s)
           
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
Здравей, колега! Ако решиш да ползваш варианта с оригинална навигация, да знаеш че има ПОДРОБНА (!!!)оригинална карта (последното издание засега е 2013 г) и се обаждай - ще ти я дам. Имам и новите дискове (2013 г) за цяла Европа. Оригиналната навигация доколкото знам от Мото-пфое също е GARMIN.
Reply

#4
Вариант 1, от eBay, се продава и в България. На подобна цена с монтаж и гаранция. Картите са актуални.
Гледах го и аз, но недостатъка е че не се прибира и отива основна колона от DYNAUDIO - то...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#5
Spurs Wrote:Вариант 1, от eBay, се продава и в България. На подобна цена с монтаж и гаранция. Картите са актуални.
Гледах го и аз, но недостатъка е че не се прибира и отива основна колона от DYNAUDIO - то...

Е точно това е проблема с Dynaudio-то, май няма решение без да се преебе аудиото
Reply

#6
radinskig Wrote:Здравей, колега! Ако решиш да ползваш варианта с оригинална навигация, да знаеш че има ПОДРОБНА (!!!)оригинална карта (последното издание засега е 2013 г) и се обаждай - ще ти я дам. Имам и новите дискове (2013 г) за цяла Европа. Оригиналната навигация доколкото знам от Мото-пфое също е GARMIN.
Оригиналната навигация на ВОЛВО не е Гармин и е с карти на Navteq Wink
Ако на ХС60-то имаш Гармин, значи Радо го е ЪП-грейдвал Big Grin

Към колегата с въпроса - както си говорихме снощи по Скайп, не си струва да си прецакаш съраунда от средната колона заради някаква навигация.
Вече има доста добри уреди, които ползваш докато ти трябва и после в жабката Wink

Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#7
Dodo 155 Wrote:
radinskig Wrote:Здравей, колега! Ако решиш да ползваш варианта с оригинална навигация, да знаеш че има ПОДРОБНА (!!!)оригинална карта (последното издание засега е 2013 г) и се обаждай - ще ти я дам. Имам и новите дискове (2013 г) за цяла Европа. Оригиналната навигация доколкото знам от Мото-пфое също е GARMIN.
Оригиналната навигация на ВОЛВО не е Гармин и е с карти на Navteq Wink
Ако на ХС60-то имаш Гармин, значи Радо го е ЪП-грейдвал Big Grin

Към колегата с въпроса - както си говорихме снощи по Скайп, не си струва да си прецакаш съраунда от средната колона заради някаква навигация.
Вече има доста добри уреди, които ползваш докато ти трябва и после в жабката Wink

Поздрави!

Влади,

те Гармин и Навтек ползват едни и същи карти (Гармин купува от Навтек), така че си е долу горе едно и също, но ти си прав, че не е официялно Гармин! Smile
Volvo For life!
Reply

#8
JMI Wrote:
Dodo 155 Wrote:
radinskig Wrote:Здравей, колега! Ако решиш да ползваш варианта с оригинална навигация, да знаеш че има ПОДРОБНА (!!!)оригинална карта (последното издание засега е 2013 г) и се обаждай - ще ти я дам. Имам и новите дискове (2013 г) за цяла Европа. Оригиналната навигация доколкото знам от Мото-пфое също е GARMIN.
Оригиналната навигация на ВОЛВО не е Гармин и е с карти на Navteq Wink
Ако на ХС60-то имаш Гармин, значи Радо го е ЪП-грейдвал Big Grin

Към колегата с въпроса - както си говорихме снощи по Скайп, не си струва да си прецакаш съраунда от средната колона заради някаква навигация.
Вече има доста добри уреди, които ползваш докато ти трябва и после в жабката Wink

Поздрави!

Влади,

те Гармин и Навтек ползват едни и същи карти (Гармин купува от Навтек), така че си е долу горе едно и също, но ти си прав, че не е официялно Гармин! Smile

Здравейте! Навигацията ми си е оригинална! Не знам каква марка е - така ми казаха (на знам вярно ли е). Така или иначе както казах ИМАМ дисковете с ПОДРОБНА карта за ОРИГИНАЛНАТА навигация за БЪЛГАРИЯ И ЕВРОПА, издание 2013 г.
Reply

#9
radinskig Wrote:Здравейте! Навигацията ми си е оригинална! Не знам каква марка е - така ми казаха (на знам вярно ли е). Така или иначе както казах ИМАМ дисковете с ПОДРОБНА карта за ОРИГИНАЛНАТА навигация за БЪЛГАРИЯ И ЕВРОПА, издание 2013 г.
Добре, колега, извинявай ако съм те засегнал, но като цяло GARMIN е по-добър вариант от NAVTEQ, т.к. не ползват едни и същи карти.
Отделно - на колегата дисковете са му последният проблем, т.к. ще му трябва монитор, окабеляване, антена, ресивър + най-малко 3 софтуеъра за колата ... и последно - ресивърът за ХС90 е различен от този на ХС60, така че може да се окаже, че дисковете от твоята кола не стават Wink
п.с. Не пиши с големи букви, виждам и разбрах, но ако имаш GARMIN, значе не е оригинално вграждане!
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#10
Dodo 155 Wrote:
radinskig Wrote:Здравейте! Навигацията ми си е оригинална! Не знам каква марка е - така ми казаха (на знам вярно ли е). Така или иначе както казах ИМАМ дисковете с ПОДРОБНА карта за ОРИГИНАЛНАТА навигация за БЪЛГАРИЯ И ЕВРОПА, издание 2013 г.
Добре, колега, извинявай ако съм те засегнал, но като цяло GARMIN е по-добър вариант от NAVTEQ, т.к. не ползват едни и същи карти.
Отделно - на колегата дисковете са му последният проблем, т.к. ще му трябва монитор, окабеляване, антена, ресивър + най-малко 3 софтуеъра за колата ... и последно - ресивърът за ХС90 е различен от този на ХС60, така че може да се окаже, че дисковете от твоята кола не стават Wink
п.с. Не пиши с големи букви, виждам и разбрах, но ако имаш GARMIN, значе не е оригинално вграждане!
Поздрави!

Влади, не подвеждай хората! Как определи, кой е по-добър вариянт между Навтек /Навигон/ и Гармин и незнам от къде я събираш тази информация, че не ползват едни и същи карти след като акo направиш един Гугъл става ясно за секунди, че Гармин купува от Навтек!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.poi-factory.com/node/18248">http://www.poi-factory.com/node/18248</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://forums.gpsreview.net/discussion/21655/what-is-the-root-source-of-the-map-data/p1">http://forums.gpsreview.net/discussion/ ... ap-data/p1</a><!-- m -->
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)