The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S60 d5 отключва и заключва от 3 път

#11
оправи се само а кажи ми сега тези коли са със собствено мнение :-)
Reply

#12
geshuin Wrote:оправи се само а кажи ми сега тези коли са със собствено мнение :-)

Явно батерията се е наместила в дистанционното и то вече работи. Wink
Reply

#13
Привет и от мен.
Ще си позволя да използвам темата на автора (надявам се да няма нищо против), защото на S80-ката ми се появи проблем, който доста се припокрива с този в темата.
Само че при мен не от 3тия, а и от 10тия път не иска да заключва/отключва...въобще спря да работи дистанционното.
Става въпрос за S80, 1999г. Не я бях карал около 2 седмици, вчера отивам да я преместя в другия гараж....цъкам дистанционното - нищо. Пак цъкам - пак нищо. И така още няколко пъти.
Както и да е, отворих с ключа, и не само преместих колата, ами я разходих до технополис, купих батерии няколко вида...и контактен спрей. Прибрах се, разглобих дистанционното, почистих го хубаво, смених батерията...тествам - пак нищо.
Май трябваше да се отбия и до Ники...

И така...иде въпросът ми към вас - как да тествам дали дистанционното е "живо", или проблема е другаде.
VIDA-та "чува" ли ги тия дистанционни? И проблемите около тях?

Благодаря предварително.
Поздрави,
Явор
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#14
Здравейте. Това с 3-тото и N-тото сработване не е мит или проблем с батерията. Това го имам от 3-4 години и не знам къде е проблема. Понякога действа от 1-вия път, а понякога от 3,4-тия и т.н. Постоянно следя състоянието на автомобила и се мъча да разбера от какво се предизвиква този проблем. И така....
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#15
Да не ви се бъзикат антените в огледалото за обратно виждане?
Я пробвайте дали като приближите до предното стъкло, горе пред огледалото, ще хване :roll:
Аз удължавах моята антена, за да ми работи дистанционното от по-голямо разстояние и да мога да включвам печката с CFE-то, но до момента не ми е правила подобни номера.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
Dodo 155 Wrote:Да не ви се бъзикат антените в огледалото за обратно виждане?
Я пробвайте дали като приближите до предното стъкло, горе пред огледалото, ще хване :roll:
Аз удължавах моята антена, за да ми работи дистанционното от по-голямо разстояние и да мога да включвам печката с CFE-то, но до момента не ми е правила подобни номера.
Цъ, и като се приближа не работи.
Даже съвсем лепнах дистанционното на огледалото...обаче пак нищо.
Интересно ми е, че стана изведнъж. А второ дистанционно нямам за съжаление, за да пробвам с него.
Хмм...
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#17
Здравейте.
Темата е стара не знам дали някой я следи или ще излезе в топа автоматично!
Пиша тук за да не отварям нова тема.Надявам се автора на тази да няма нищо против за което предварително се извинявам.
При мен се получи идентичен проблем отключване-заключване от 3-то натискане.Смених батерията с нова провериха дистанционно какъв импулс подава дали бутоните са наред и т.н.т.Изглежда изрядно!Питането ми е възможна ли виновника да е акумулатора(батерията) поддържащ(а) захранването на самата аларма!?
Моя проблем се появи когато температурите паднаха трайно дали има връзка или следа това и при вашите машини!?
Reply

#18
Здравейте. Темата е стара, но мисля че (ЩЕ) има развитие. Или по точно от мои лични наблюдения. За няколко години от както имам тоя проблем забелязах следното:
Ако напрежението на акумулатора е паднало ПОД около 10,8-10,5 V отключването става след N-тия опит. Това се случва при мен когато автомобила не се кара продължително време.
Нямам този проблем когато напрежението си е нормално - или по точно не е по малко от 11V .

Това е от мен. За да докажа изцяло твърдението си, мисля да изолирам захранването на платката за дистанционното от захранването на колата и да го свържа към външна батерия, със стабилни 12V. (не знам дали го обясних добре Confusedhock: )
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#19
При мен колата се кара ежедневно,ала проблема е постоянен!Не съм замервал показанията на батерията захранваща платката за алармата....
Доколкото разбирям,ако съжденията ми са верни и ти имаш съмнения точно в тази батерия или самата платка!?
И искаш да провериш с външно независимо захранване какво поведение ще има алармата..
При евентуална правилна дейност от страна на алармата(платката) при външно захранване.Това може ли да ни води към идеята подмяна на батерия или платката решаване на дискомфорта?
Моля сподели до какви изводи достигаш след направения опит.
Благодаря предварително!
Reply

#20
Zark Wrote:......
..... ти имаш съмнения точно в тази батерия или самата платка!?
.....

Не...не .Платката няма отделна батерия. Тя се захранва от акумулатора на автомобила. Имах в предвид да отделя физически захранването на платката от акумулатора и да свържа отделна ак.батерия . Съжалявам ако съм се изразил неправилно.

Отделно съм се навил да си удължа и антената в огледалото , та да видя дали и това ще повлияе Big Grin
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)