The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка хц90

#11
Spurs Wrote:Ако има международна гаранция, още повече че сме в ЕС все пак, би трябвало да се покрива евентуален дефект... Нали колата е от Германия.
А относно адаптивността...
Служебната ми Астра, 12.2011, е с някаква такава интелигентна автоматична кутия, дето запомняла "стила на шофиране и превключвала според него, за по-голямо удобство"... Има дори режими TOUR и SPORT. Smile
Нещо не мога да го получа това удобство, макар да претендирам, че шофирам константно! Доста ме дразни понякога...
Така че от десния крак по-добър нЕма... Big Grin

Аз бих добавил, че по-добър синхронизатор от механичното превключване няма или по-скоро зад кормилното устройство! Wink Напълно отговаря на стила ми на каране и с времето става все по-добре! Big Grin

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#12
matanasov Wrote:
Bender Wrote:Да ,аз това и ще направя,говорил съм с Роби,но мисълта ми беше,ако някой се е срещал с горе написаното от мен ,да сподели мнение . Smile А що се отнася до задържането на оборотите,някви идеи?! Или този автомат е като на БМВ-татата , преценя кога да сменя ,спрямо анализи на натискането на самия педал от водача,или не е така?


Ами май е леко адаптивна тази кутия, днес по магистралата с повече натискане на педала прехвърля предавките на 2000об, после като влезнах в града му трябваше 2-3км за да почне да ги сменя на около 1500-1700 колкото си е нормално.


Гледам ,че твойто ХЦ е бензиново,кутиите сходни ли са като на дизела ?! Нека ако някой има Д5 ,да напише от личен опит за адаптивността .
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#13
Bender Wrote:Гледам ,че твойто ХЦ е бензиново,кутиите сходни ли са като на дизела ?! Нека ако някой има Д5 ,да напише от личен опит за адаптивността .

Колега, не четеш цялата тема Wink

Dodo 155 Wrote:Да, има някаква форма на адаптация, но не е като при БМВ или др. по-умни кутии Wink
На моделите след 2012 год. софтът за управление е малко по-различен и заключва локапа по-рано, т.е. държи по-ниски обороти на скорост и съответно по-нисък разход, но е по-муден този стил, според мен.

D5 (D5244T4/T5/T16/T18), 3.2 (V6) и 4.4 (V8) са с еднакви кутии - 6 степенен Айзин.
D5 (D5244T) и 2.5Т (до 2006) са с еднакви кутии - 5 степенен Айзин.
Т6 е с 4 степенен GM.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
Bender Wrote:
matanasov Wrote:
Bender Wrote:Да ,аз това и ще направя,говорил съм с Роби,но мисълта ми беше,ако някой се е срещал с горе написаното от мен ,да сподели мнение . Smile А що се отнася до задържането на оборотите,някви идеи?! Или този автомат е като на БМВ-татата , преценя кога да сменя ,спрямо анализи на натискането на самия педал от водача,или не е така?


Ами май е леко адаптивна тази кутия, днес по магистралата с повече натискане на педала прехвърля предавките на 2000об, после като влезнах в града му трябваше 2-3км за да почне да ги сменя на около 1500-1700 колкото си е нормално.


Гледам ,че твойто ХЦ е бензиново,кутиите сходни ли са като на дизела ?! Нека ако някой има Д5 ,да напише от личен опит за адаптивността .

Има някаква адаптивност, но не е като при кутиите на BMW, карал съм и E39 и Е60 там може да говорим за адаптивност. Иначе търси модел след 2006 с 6-степенния автомат, при 140км/ч е на 2000 оборота. При по-плавно каране реди предавките на около 1500оборота, ако залепиш рязко десния педал в ламарината ги сменя на 5000 оборота, т.е. ако това влагаш в думите адаптивност, да адаптивна е.
Reply

#15
Здравей колега, почукването на метал при превключване е почти сигурно от разбито каре на кардана, мойто е така, от две години има лек луфт, пробвайте го някъде на канал и някой да гледа отдолу, поздрави
Reply

#16
Има някаква адаптивност, но не е като при кутиите на BMW, карал съм и E39 и Е60 там може да говорим за адаптивност. Иначе търси модел след 2006 с 6-степенния автомат, при 140км/ч е на 2000 оборота. При по-плавно каране реди предавките на около 1500оборота, ако залепиш рязко десния педал в ламарината ги сменя на 5000 оборота, т.е. ако това влагаш в думите адаптивност, да адаптивна е.[/quote]

Доколкото ми е известно автоматичните кутии в повечето модели на BMW, ако не и във всички, но без 100 процента сигурност - са на немската фирма ZF - за по-мощните дизели и бензини, както и на GM - при малките дизелови и бензинови двигатели. А пак доколкото знам кутиите на ZF са доста по-надеждни от тези на GM.
Reply

#17
joro the driver 17 Wrote:Доколкото ми е известно автоматичните кутии в повечето модели на BMW, ако не и във всички, но без 100 процента сигурност - са на немската фирма ZF - за по-мощните дизели и бензини, както и на GM - при малките дизелови и бензинови двигатели. А пак доколкото знам кутиите на ZF са доста по-надеждни от тези на GM.
+ 1 - Точно така!
Ползваха и на GM, но понеже се чупеха доста повече от тези на ZF, преминаха през 2007-2008 год. само на ZF. Сега слагат революционната 8-степенна кутия на ZF, която е толкова перфектна и прецизна, че дори 9-ст. автоматик на Мерцедес не може да й се опре Wink В движение, дори под товар, може да разберете, че превключва само по таблото и оборотомера! При F15 в режим Eco-Pro дори е толкова плавна, че оставаш с впечатление, че е тролей :mrgreen:
Волво слагаха Айзин - 5 и 6 степенен, а при Т6 на GM 4 степенната кутия, за което явно са съжалявали :lol:
Вече са преминали на 8-степения Айзин, който по думите на колегата Carburettor е много добра кутия ... адаптивна и много прецизно превключваща, но да видим колко ще издържа във времето Smile При BMW 8-ст. вече я карат над 2 години и няма никакви проблеми! Само не трябва да се прекалява с Launch-control защото лекинко прегрявала :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
Какъв разход дава 5 и 6 степенния автоматик, и ръчката?
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#19
WINERGY Wrote:Какъв разход дава 5 и 6 степенния автоматик, и ръчката?


То зависи от двигателя и най-вече от десния крак, да кажат колегите с дизел, при мен е около 18-19 градско и около 11 извънградско с 6-степенен автомат.
Reply

#20
WINERGY Wrote:Какъв разход дава 5 и 6 степенния автоматик, и ръчката?
За дизел (автоматик - 6 ст.) - зависи къде ще го караш, т.е. в трафика на София е около 14-16/100 (зима и лято), докато в по-малък град може да падне до 12-13/100.
Извънградско е около 8/100 (средно натоварен), като това е комбиниран разход с магистрално каране без да се отпуска човек. При 160-180 км/ч отива над 10/100.
За дизел (ръчна кутия) - 2/100 надолу от посочените стойности за градско и 1/100 извънградско.
Понеже доста хора се колебаят м/у автоматик и ръчна кутия, ще споделя следното - това е тежка кола, по-лесно се управлява с автоматик, кутията при редовно обслужване няма да създава ядове и няма скъп демпферен комплект за смяна, DPF-ът се регенерира нормално с автоматик и по-рядко се пълни, повече комфорт на извънградско с включен cruise контрол, много по-удобен за градско управление, особено ако човек живее в София или Варна.
И последно: ако търсиш кола с по-нисък разход - ХС90 не е за теб Wink Ориентирай се към по-малкият брат ХС70, ще получиш всичко от ХС90, но няма да имаш този обем в купето. За сметка на това пък ще имаш разход на автомобил - 8-10/градско и 6-7/извънградско.
btw ... тъй като в България нямаме горива, а лайна, разходът на колите е винаги с поне 1/100 нагоре от това, което биха харчили навън, дори и в Румъния! Като ни излъжат и в количеството - поне 2-3/100 отгоре.
Когато преминем от племе към държава и има контрол, тогава колите ще харчат по-малко, ще се чупят по-малко ... но това само в сънищата :mrgreen:
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)