The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съобщения от компютъра

#1
Здравейте,
карам XC90-2004 и преди 2 дни в сервиз му смениха маслото и ремъците. След тази смяна компютъра ми изпраща няколко съобщения, но не знам какво означават понеже са на немски и често са съкратени. Надявам се някой да ми помогне с разгадаването им.
Ето :
WASCHFLUSSIGK. AUFFULLEN
NIEDR. BATTSPANN.
RUTSCHSICHERRUNG WART. ERFORDERL.

Имали ли от къде да си изтегля информация за всички съобщения, които са заложени в компютъра. Изключително ми етруднода се ориентирам внемския език, анезнам дали евъзможно той да сесмени санглийски.

Благодаря ви!
Reply

#2
Виж в тази тема - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=28196">viewtopic.php?f=8&t=28196</a><!-- l -->
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#3
Yovko Haralanov Wrote:Здравейте,
карам XC90-2004 и преди 2 дни в сервиз му смениха маслото и ремъците. След тази смяна компютъра ми изпраща няколко съобщения, но не знам какво означават понеже са на немски и често са съкратени. Надявам се някой да ми помогне с разгадаването им.
Ето :
WASCHFLUSSIGK. AUFFULLEN
NIEDR. BATTSPANN.
RUTSCHSICHERRUNG WART. ERFORDERL.

Имали ли от къде да си изтегля информация за всички съобщения, които са заложени в компютъра. Изключително ми етруднода се ориентирам внемския език, анезнам дали евъзможно той да сесмени санглийски.

Благодаря ви!
Здравей, колега!
Първото е, че нямаш течност за чистачки, второто е нисък волтаж на акумулатора (дава го под 12.5V, явно си слушал музика или е седяла по-дълго с включени лампи), а последното ... сигурен ли си, че така се пише?
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
Аз бих те посъветвал да се обърнеш към този колега : <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=21&t=26108">viewtopic.php?f=21&t=26108</a><!-- l -->

Успешно сменя езика на борд компа с такъв на Български, точен е и работи качествено. Цената на услугата е много прилична според мен сравнена с алтернативата в МП, а и там могат да ти го направят с най-добрия случай на Английски. Лично аз имам впечатления от колата на приятел която е същата като твоята с мотор D5 и е правена от Ники.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#5
Колеги, изключително ви благодаря за съдействието. Ако някой от вас се нуждае от консулт относно здравето на своя домашен любимец, аз съм на среща.
Reply

#6
Здравей колега,

Влади ти е дал описание на грешки 1 и 2.
Грешка 3 означава проблем с програмата за стабилност (DSTC) - трябва да се прочете в VIDA.
Когато на мен ми даде грешка 3 се разделих с 650 лв за сензор за положение на волана (плочка).

Поздрави

Yovko Haralanov Wrote:Здравейте,
карам XC90-2004 и преди 2 дни в сервиз му смениха маслото и ремъците. След тази смяна компютъра ми изпраща няколко съобщения, но не знам какво означават понеже са на немски и често са съкратени. Надявам се някой да ми помогне с разгадаването им.
Ето :
WASCHFLUSSIGK. AUFFULLEN
NIEDR. BATTSPANN.
RUTSCHSICHERRUNG WART. ERFORDERL.

Имали ли от къде да си изтегля информация за всички съобщения, които са заложени в компютъра. Изключително ми етруднода се ориентирам внемския език, анезнам дали евъзможно той да сесмени санглийски.

Благодаря ви!
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#7
какво е VIDA? Ако въпросът ми е глупав, извинете ме.
Reply

#8
VIDA e сервизната програма с която се диагностицира електрониката на нашите коли.
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#9
bnbltd Wrote:Здравей колега,
Влади ти е дал описание на грешки 1 и 2.
Грешка 3 означава проблем с програмата за стабилност (DSTC) - трябва да се прочете в VIDA.
Когато на мен ми даде грешка 3 се разделих с 650 лв за сензор за положение на волана (плочка).
Ники,
по-скоро са вадили някоя букса при смяната на ангренажа, може и още да не е закачена :roll:
Трябва да се види на VIDA и после да се изтрие грешката Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#10
Dodo 155 Wrote:
bnbltd Wrote:Здравей колега,
Влади ти е дал описание на грешки 1 и 2.
Грешка 3 означава проблем с програмата за стабилност (DSTC) - трябва да се прочете в VIDA.
Когато на мен ми даде грешка 3 се разделих с 650 лв за сензор за положение на волана (плочка).
Ники,
по-скоро са вадили някоя букса при смяната на ангренажа, може и още да не е закачена :roll:
Трябва да се види на VIDA и после да се изтрие грешката Wink
Поздрави!

И аз така мисля! Едва ли е нещо сериозно, особенно след като се е появило след смяна на нещата по колата! Wink
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)