The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Какво мислите за това ХС60?

#21
Има си тема за разхода. Нека се придържаме към нея.
Но не се сдържам да си кажа мнението - разход 5,6 на SUV с каквото и предаване да е, с каквато и скоростна кутия, си е невероятно малко... Толкова е на GOLF 6, 140 hp, 2.0TDI на жена ми! :lol:

Всъщност май винаги се е оказвало, че моето XC90 D5, 185 hp., харчи най-много... Big Grin
Ама здраве да е!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#22
       
Spurs Wrote:Има си тема за разхода. Нека се придържаме към нея.
Но не се сдържам да си кажа мнението - разход 5,6 на SUV с каквото и предаване да е, с каквато и скоростна кутия, си е невероятно малко... Толкова е на GOLF 6, 140 hp, 2.0TDI на жена ми! :lol:

Всъщност май винаги се е оказвало, че моето XC90 D5, 185 hp., харчи най-много... Big Grin
Ама здраве да е!

Ами BMW X5 xDrive25d харчи дори по-малко - факт.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://autobild.bg/bmw-x5-xdrive25d:-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D1%85%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%BB%D0%B8%D0%BC-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%81%D1%8A%D0%B4%D1%8A%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5/a7837?photo=5&_t=400">http://autobild.bg/bmw-x5-xdrive25d:-%D ... o=5&_t=400</a><!-- m -->

Ето и малко снимки:


Attached Files Thumbnail(s)
                       
Volvo XC90 D5 Inscription '16
Volvo XC90 D5 Executive '12
Volvo XC60 D5 Summum '11
Alfa Romeo Spider 2.0 '90
Lancia Ypsilon 1.2 '00
ex Volvo XC90 D5 Summum '06 [Image: 492232.png]
ex Jeep Grand Cherokee Limited
ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD
Reply

#23
bell Wrote:ХС60 и Аутлендър?! що за сравнение бре колеги Smile

Ииииииииии пък как го оплюхте мицито. А дали някой от вас е карал по-дълго тази кола???
Да ви разкажа една история. Аз вече не робувам на определени марки след вложени два пъти пари за едно S40 1996г. (два пъти ме оставя на пътя единия на Петрохан), след каране и на S60 (няма по тясно пространство на втори ред седалки от този автомобил и не съм карал по-голяма бензинова ламя от това). Единствено бях доволен от едно 440 GLT 1994 - но то беше първата ми пост социалистическа кола - романтика.
Та през лето господне 2013 месец януарий си взех едно Аутлендърче 2007г. от БС, на 86х.км. за 17500лв. с всички екстри без кожен салон, подгрев на седалки и ксенон. Доволен съм от колицата. Вече е на 112х. навъртях 26х. безпроблемни като от тях половината са в Гърция вкл. и острови. Безаварийни при среден разход 7.5 дизел със "скапания" според друг пост 2.0 DID (повече няма да я хваля, че админа да не каже, че съм за друг форум) Wink
И така след като се повозих на друг тип кола а именно малък SUV и след като се роди второто ми дете на 08.08 т.г. (син да ми е жив и здрав както и каката и мамата), реших, че количката на сина, колелото и тротинетката на каката не се побират зад отворен трети ред седалки се замислих за смяна.
По този повод вчера 10.09.2014г. взех че отидох до МП втора употреба да си избера следващата кола - сигурно ще кажете защо в МП след като не робувам на марки - ами там има и други коли като Range Rover, Land Rover, Ford. Освен това предлагат изкупуване на моята кола без значение от марката. Установих, че най-евтиното ХС 60 ще са ми необходими 30хил.лв. колеги. Ха сега сравнете с онези 17.500 които съм дал за аутлендъра. Два пъти по-евтино - тоест когато коментирате взимайте предвид и парите, които трябва да ръснете за дадената кола при съпоставими години и км., а не просто да си чешем езиците както правя аз сега. Та ето така вчера се отказах от ХС 60 особено след като е по-малък автомобил от моите нужди. И така както си бях там загледах и другите от гамата на Land Rover по специално един Range Rover sport V8 HSE и един Discovery 3 S - второто отпадна моменталически (то си е за лов и риболов, къмпинг, сърф и др.под.) но окото ми хвана този първият екземпляр. Мдаа страхотно усещане но няма трети ред седалки (не е фатално но!!!)
И тъй като уважаваният колега bell е як Волво фен утре го взимам с мен до МП защото продавача пък е фен на Рейнджа, да видя кой ще надделее - забравих да кажа, че в състезанието останаха ХС 90 и упоменатия рейндж, като Форд естествено не участва въобще.
айде със здраве
Reply

#24
Сега в МП има едно лачено ХС90 - 2010 год., Summum с доста екстри.
От личен опит мога да кажа, че 1/2 Аутлендър мога да побера в багажника, а като прибера 2-рия ред ... мое да влезе и целият Wink
Цената на това ХС90 не е малко, около 37 000 лв. с ДДС, но при пазарлък и ако имаш фирма, ще слезе под 28 000 без ДДС.
Има си 3-ти ред седалки, на които се вози човек до 1,60м спокойно, и може да качи достатъчно багаж и с тях.
За разход - за съжаление няма нищо общо с Аутлендър, може би ще ти е 2-3 литра отгоре, но с това се изчерпват недостатъкът на ХС90 спрямо Аутлендър Wink
Без да се обиждат колегите с ХС60, не е въобще лоша кола, но заради Ровер платформата е доста малък SUV.
За Рейндж Ровър Спорт ... хубава кола, но само окачването й е здраво ... всичко друго е бъгаво, а трябва да си банкер, за да издържиш на поддръжката. За разход няма да споменавам, защото е над 2500 кг. и няма как да е 7,5/100 ... дори и по инерция :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#25
Ходихме днес със Ого1 в МП и си тръгнах раздвоен. Първо:
Много ме грабна ХС 90 което е на 29900 със Динаудио, и Р-дизайн седалки. Звукът на D5-цата мазно мърка може и наистина да е на 90 хиляди.
Дилърът обаче нещо не му се продаваха коли тоя ден еле пък като оферира Аутлендерчето на 10 бона за бартер, чак на мен ми се отщя Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#26
Почти напълно си прав!
Е то и в Escalade - то ще напъхам 1/3 ХС 90 без да свалям седалките ама това е друга бира.
Така е! Рейнджа си е за други хора щото това което е в МП има доста забележки по него и по специално пласмасариите външни са изгорели от слънцето и някак си изглеждат странно за такъв автомобил. И всичките и екстри свързани с висока проходимост се командват електронно, което ме плаши - бъг мъг после иди клечи по сервизи, пък и на мен не ми трябват. Отказах се от Рейнджа.
Нямам фирма и ми е забранено да имам!
За Аутлендъра също не съм ползвал ДДС - тогава и цената щеше да е друга. Тъй като не ме бива по пазарлъците като го взимах свалих "само" 300лв. е затова и Посоченото ХС отпада.
Харесах друго ХС НО там в МП втора не знам как си изкарват парите. Предложиха ми 10 х. за моя екземпляр и на бурния ми протест не получих никаква оферта въпреки огромния ми интерес къв конкретен ХС който разгледахме с bell, влязохме запалихме. Идеята е че аз имам определена сума пари и не ме интересува колко ще ми дадат за Аутлендъра, стига да получа желаното ново возило срещу тази сума и мицито. Нъцки явно аз трябва да се моля. ДА ама НЕ.
Между другото и двете тютюневи ХС 60 са начукани от градушката а само им вижте цените.
Reply

#27
bell Wrote:Ходихме днес със Ого1 в МП и си тръгнах раздвоен. Първо:
Много ме грабна ХС 90 което е на 29900 със Динаудио, и Р-дизайн седалки. Звукът на D5-цата мазно мърка може и наистина да е на 90 хиляди.
Дилърът обаче нещо не му се продаваха коли тоя ден еле пък като оферира Аутлендерчето на 10 бона за бартер, чак на мен ми се отщя Smile

Абе белчев квия са тия километри бе!!!????? Confusedhock: Confusedhock:
Аз видях други 96х. Ма от възмущението ти за 10 хилки явно си като слънчасал но то кой няма да слънчаса
Reply

#28
Когато купуваш - искаш евтино.
Когато продаваш - искаш скъпо.
Нормално Wink

Когато взимах моето ХС90 ми предложиха също смешна цена за моята кола, но пък разглеждам пазарлъка двустранно - нали ще трябва да я продадат, а кога - Божа работа Wink Може да си отстои толкова дълго там, че след време цената, за която биха я купили, да бъде космическа.
Така че предпочетох да си продам сам колата и за мое щастие успях доста бързо и за близо 5000 лв. повече от офертата на МП ... но имах късмет, Алфо Ромео не се купува всеки ден.
Препоръчвам ти да си търсиш клиент на колата сам, ще й вземеш по-добра цена, а колкото до бюджета ти - сам ще се ориентираш Wink
Хубаво ВОЛВО СХ60 или ХС90 няма да намериш под 30 000 лв. (с ДДС), година около 2009-2010.
Иначе има читави екземпляри за под 20 000 лв., но са преди 2007 год.
Останалите - ако уцелиш някой на зор, може да вземеш читава кола, другите ще ти излезат колкото да си вземеш Рейндж :lol:
Лично моето под 30 000 лв. (без ДДС) няма да го продам, защото знам каква кола имам, като цената би била с 24 месеца гаранция и запис на заповед ако не я спазя ... но не я продавам - много си я обичам колата и не знам дали ще си намеря друга така читава, а после пак ще трябва да инвестирам в нея, за да я направя същата ... така че в параграф 22 не ми се влиза :mrgreen:

Поздрави и успех!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#29
Колко да струва кола на 4г, която като нова е била 120000лв, нормално, около 30% от цената, при БМВ е по-зле там за 50000лв трудно може да се вредиш за читаво X5 еле па от официалния дилър върната.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)