The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fuel -> 0 при половин резервоар

#1
Здравейте! Както карах и километрите до 0 почнаха рязко да намаляват. Знаех, че имам гориво, но веднага заредих на първата бензиностанция. Но...вече показваше Fuel -> 0 и лампата светеше дори и след дозареждането. Вчера извадих помпата, включих я "насухо" и при движение на поплавъка пак показваше 0 на таблото. Почетох из форумите, но не открих решение. Помпата изглежда чиста и си подава гориво, но не знам колко бензин имам...Някой има ли решение?
"Нов внос" -> нови знания и умения
Wink
Reply

#2
ivolvo Wrote:Здравейте! Както карах и километрите до 0 почнаха рязко да намаляват. Знаех, че имам гориво, но веднага заредих на първата бензиностанция. Но...вече показваше Fuel -> 0 и лампата светеше дори и след дозареждането. Вчера извадих помпата, включих я "насухо" и при движение на поплавъка пак показваше 0 на таблото. Почетох из форумите, но не открих решение. Помпата изглежда чиста и си подава гориво, но не знам колко бензин имам...Някой има ли решение?
Най-вероятно някой кабел от нивомера се е протрил някъде и е замасил или се е прекъснал!
Reply

#3
Според колегите от Англия проблема е в двете жички на снимката.
Оправя се с презапояване или с подмяната им.
http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=205207

   


Attached Files Thumbnail(s)
   
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#4
Благодаря, колеги! Аз от там гледах как да извадя помпата, но всичко ми се струва добре със спойките и жичките. Учудва ме, че постепенно нивомера спадна до 0 за кратко време, а не внезапно.
Възможно ли е да е проблема някъде в таблото или някое реле? Иначе ще я извадя пак тези дни.
"Нов внос" -> нови знания и умения
Wink
Reply

#5
не си писал за каква кола става въпрос, но при мен на S60 е с два поплавъка, и взима средна стойност между двата, т.е. единия ако "забие" на празно, и догоре да го напълня, ще даде половин резервоар защото сумарно единия дава пълно другия поплавък празно и средно сметнато си е половинка. незнам при теб дали има втори поплавък.... просто го давам като някакъв евентуален жокер Smile
Volvo S60 D5 163hp D5244T - automatic
[Image: ab192146.gif]
юзербары для форумов
Reply

#6
Това, че визуално помпата и нивомера изглеждат добре не означава, че това е така.
Съветвам те да използваш мултицет и да ги провериш.
Проблем с таблото също е възможен, ще трябва да провериш входящия сигнал от нивомера .
Между таблото и нивомера има два кабела, няма букси и релета :
– жълто/черен - на пин B17 това е изходящ минус
- жълт - на пин B9 - входящ минус 0/5 V в зависимост от количеството бензин
   


Attached Files Thumbnail(s)
   
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#7
При мен пък понякога (както е в от няколко дни) индикаторът на таблото показва колко бензин имам, но в по-голямата част от времето стрелката е в нулево положение. Това не ме касае особено, защото съм с АГУ, но все пак е добре да имаш реална представа за количеството.
"Наистина,Херакле,това е най-големият и най-красивият от всички градове. Отдалеч блести красотата му"...
Лукиан Самосатски,ІІ век

<!-- m --><a class="postlink" href="http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4">http://youtu.be/MZh9Ehd-ys4</a><!-- m -->
Reply

#8
Не е лошо да обърнеш внимание и на поплавъка, да не е пробит и да се пълни с бензин. Тогава винаги ще ти показва 0.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply

#9
За да довърша тази тема - в крайна сметка се оказа, че едната от двете жички на нивомера се беше закъсала в горния си край. Първо ги запоих, но не ги бях сложил добре в каналчето(там където се допират) и при събиране и разтягане на помпата, при пълен и празен резервоар, едната опъва другата и пак се беше скъсала. Вчера пак я извадих, пак я запоих, сложих ги жиците така че да не се заплитат и "пак е готово". :oops:


Attached Files Thumbnail(s)
   
"Нов внос" -> нови знания и умения
Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)