The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
АСК: Transmission performance low

#21
Е ако в МП са го объркали не знам, би трябвало да са го сменили като по учебник;
Reply

#22
Quote: от radi1976 » Пон Окт 13, 2014 6:02 pm
Колега, а преди да смениш маслото как беше? да не би след смяната нивото на маслото да е по ниско и да прави проблем докато загрее, а сигурен ли си в маслото което ти сипаха. Не знам дали като запалиш и стоиш на P върти автомата, ако е така пробвай да изчакаш да загрее преди да тръгнеш и виж как е. Поздрави

Ако се спазва процедурата е трудно да се обърка нивото на маслото на 6 степенния автоматик. Не че не може да се препълни или да се направи някаква простотия с новото, но за човек който разбира специално на този автоматик нивото се наглася най-лесно от всички останали 4 и 5 степенни Айсини.
Въпреки това и аз като колегата бих ти препоръчал все пак да се провери нивото.

Успех.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#23
che4ef Wrote:
Quote: от radi1976 » Пон Окт 13, 2014 6:02 pm
Колега, а преди да смениш маслото как беше? да не би след смяната нивото на маслото да е по ниско и да прави проблем докато загрее, а сигурен ли си в маслото което ти сипаха. Не знам дали като запалиш и стоиш на P върти автомата, ако е така пробвай да изчакаш да загрее преди да тръгнеш и виж как е. Поздрави

Ако се спазва процедурата е трудно да се обърка нивото на маслото на 6 степенния автоматик. Не че не може да се препълни или да се направи някаква простотия с новото, но за човек който разбира специално на този автоматик нивото се наглася най-лесно от всички останали 4 и 5 степенни Айсини.
Въпреки това и аз като колегата бих ти препоръчал все пак да се провери нивото.

Успех.
Ако е нивото на маслото - защо ще го прави само м/у 2ра и 3та, когато затваря вторият селеноид?
Би трябвало най-силно да се усеща м/у 1ва и 2ра, това са най-високите числа.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
По принцип при ниско ниво на маслото кутията буксува, а при високо прегрява. Не знам и не вярвам +- 250мл да имат някакво значение. Не би трябвало. За грешно ниво според мен се има в предвид +-1-1,5 литра, което наистина не виждам как би могло да стане, освен ако не е нарочно. Затова в началото не ми дойде въобще на акъла да си гледа нивото на маслото.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#25
Малко ъпдейт темата, днес на 0 градуса сутринта кутията изобщо отказа да включи D и R докато температурата на двигателя не стигна 50 градуса, при достигане на 90градуса преритва на всички предавки вече.

Не мисля да чакам да умре тотално, ще я водя на доктор в понеделник.
Reply

#26
Човече искрено ти съчуствам на неприятностите с тази кутия!Благородно ти завиждам от момента в който се похвали с покупката на страхотния автомобил.Силно се надявам че ще се окаже някакво дребно проблемче,което ще бъде отстранено за 30 мин. и стойността ще е толкова малка че ще ти е неудобно да споделиш какво си платил тук във форума.Не усещам никакво притеснение в думите ти,което говори че си гърмян заек...Аз бих му се радвал и само да го гледам през тересата това XC90.Късмет и успех с ремонта!
Volvo XC90 3.2 2009 Plenty of power and extremely smooth running
Reply

#27
cadillac Wrote:Човече искрено ти съчуствам на неприятностите с тази кутия!Благородно ти завиждам от момента в който се похвали с покупката на страхотния автомобил.Силно се надявам че ще се окаже някакво дребно проблемче,което ще бъде отстранено за 30 мин. и стойността ще е толкова малка че ще ти е неудобно да споделиш какво си платил тук във форума.Не усещам никакво притеснение в думите ти,което говори че си гърмян заек...Аз бих му се радвал и само да го гледам през тересата това XC90.Късмет и успех с ремонта!

Е чак такъв оптимист не съм Big Grin За 30мин само кутията не могат да свалят, най-оптимистичния срок е някоя маслена магистрала да се е запушила, най-песимистичния и клапановия блок и хидротрансформатора да са за ремонт, най-вероятно ще е някъде по средата
Reply

#28
Моито има проблем от 3 към 4 има леко форсиране карам го така от 1 година казаха ми че може да е мозък
Reply

#29
Колега сподели какво направи с кутията че и аз ще требва да я права
Reply

#30
Днес се разходих до Коко от Малинова Долина, според него проблема не е типичен за клапанов блок, макар че е на 100% ясно че при преритване е от него, поведението на кутията на студено, изкарването на въпросната грешка Transmission Performance Low е свързана с недостатъчно количество масло в СК. Ще я водя в четвъртък вечерта за да измерят в петък на студено нивото на маслото и от там нататък да се пристъпва към слагане на нов мозък. Като цена засега имам 2300лв - нов блок, демонтаж, монтаж и масло.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)