The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тест зимни гуми ADAC 2014

#71
HydroPower Wrote:Здравейте.
От октомври месец 2014г съм с тези гуми <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/20555/-p-147716.html">http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 47716.html</a><!-- m -->
Тествах ги на сняг, лед и мокра настилка.
На сняг никакъв проблем. Разбира се при рязко натискане на спирачка се включва ABS...също при рязко подаване на газ на ниска предавка превъртат, което е нормално. При нормално каране не усещаш че караш на сняг. Smile
На чист лед пробвах да потегля по нагорнище и съответно се провалих /може от задкормилната гарнитура да е/, иначе при внимателно каране успях да изкача сериозен заледен завой под наклон Smile
На мокро се държат много добре...без подхлъзвания и занасяния.
Малко са шумни според мен.
Това е от мен.
Поздрави.
Върху лед, какъвто имаше в София преди седмица (чисто стъкло), няма измислена гума Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#72
Така ... да споделя много прясно мнение от една друга марка гуми, дори в най-масовия размер (195/65/15) - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/kleber/krisalp-19565r15-p-146086.html">http://www.avtogumi.bg/oscommerce/zimni ... 46086.html</a><!-- m -->
Ситуацията е следната - Партнерът, който карам, влезе за 2-ри опит в СФА да му отстранят градушката и да го боядисат както си беше, защото градушката го удари на 165 км, а на 1600 км влезе за ремонт, т.е. - чисто нова кола. Докато чаках да ми измислят оборотна кола си го карах. Обухме го с Дебика ФРИГО 2, която гума след повече от 10 год. на пазара, се държи изключително добре за цената си. Преди 3 дни Партнерът беше закаран за ремонт отново и дадоха друг такъв, но базово изпълнение ... както и да е, по-добре от нищо. Тъй като един от шофьорите направи размяната, нямах време през деня да го гледам. Прибрах се вечерта (понеделник) и толкова. Вторник сутринта (вчера) имаше сняг, колкото да нацапа улиците. Качвам се, тръгвам и тази кола ми се стори станна като поведение. Леко, леко към детската градина защото не беше загряла и тръгвам да спирам - ABS-ът ми блъсна краката. Казвам си "Явно си стъпил на лед!" ... ок, нормално, зимни условия. Тръгвам после към офиса и отново на всяко натискане започва да блъска педала, колата не завива добре, воланът е супер лек, а реално снегът е колкото да напълни релефа на асфалта :? :roll: Засилих я, пробвах ... ами тя си е шейна :mrgreen: :lol: Супер! От СФА са сложили стари гуми или е още с летни, защото колата е почти нова. Спирам пред офиса и какво да видя - колата си е със зимни гуми, DOT 3414, чисто нови Confusedhock: Хайде обратно едно кръгче за втора проба ... същата работа Confusedhock: Сетих се за подобно поведение на гума - Пирели Карвинг. Същите ски на пътя :lol:

Така че, колеги, избягвайте тази марка Kleber в този размер 195/65/15!!! Държи се много по-зле от Дебика, а предполагам с другите по-висок клас каква ще е разликата Confusedhock: Само като се сетя, че се колебаех м/у Клебер и Гиславед накрая, но не ми хареса шарката, а на Гиславед е като на GY и затова взех тях.
Не знам каква смес има в този Клебер, колко е безшумна, колко издържа и т.н., но със сигурност в тази гума няма каучук, а само разни пластмаси Idea
BG VOLVO Member #00409
Reply

#73
Аз имам точно обратните впечатления от Kleber Krisalp 2 , точно в този размер 195/65/15. Гумите бяха закупени нови, от магазин и поставени на автомобил Volvo V70 МК1- на брат ми. Кара ги 5-зими и беше изключително доволен, като на 5-тата зима започна да споменава, че вече не се държат добре и мисли да ги сменя. Смени ги с Good Year UG8 (защото ги намери изгодно) и ми спомена, че разлика не намира в двете марки като поведение.

Аз започвам да си мисля, че явно те обуват с гуми менте или просто знаейки мнението ти за Мишелин и производните му, си готов да пишеш тенденциозно само, за да изкараш тези, на които не симпатизираш лоши!

- Gislaved са среден клас Шведска гума, собственост на Continental. Прилично поведение, но изключително тежка и лакома за гориво. Мека и бързо износваща се. За теб този вариант може да работи, предвид факта, че караш малко.
- Good Year UG8 скъпа гума със прилично поведение, но отново изключително зле балансирана, плащаш повече за марка, от колкото качество. Същото важи и за Dunlop. Те, от както се обединиха с GY може да си повишиха качеството, но тази стратегия не ме радва, да купувам среден клас гуми на примиъм цена!
- Дебица Frigo - бюджетна гума, нямам преки впечатления. Вярвам, че след като са собственост на GY имат някакво качество.
Volvo For life!
Reply

#74
JMI Wrote:Аз имам точно обратните впечатления от Kleber Krisalp 2 , точно в този размер 195/65/15. Гумите бяха закупени нови, от магазин и поставени на автомобил Volvo V70 МК1- на брат ми. Кара ги 5-зими и беше изключително доволен, като на 5-тата зима започна да споменава, че вече не се държат добре и мисли да ги сменя. Смени ги с Good Year UG8 (защото ги намери изгодно) и ми спомена, че разлика не намира в двете марки като поведение.

Аз започвам да си мисля, че явно те обуват с гуми менте или просто знаейки мнението ти за Мишелин и производните му, си готов да пишеш тенденциозно само, за да изкараш тези, на които не симпатизираш лоши!

- Gislaved са среден клас Шведска гума, собственост на Continental. Прилично поведение, но изключително тежка и лакома за гориво. Мека и бързо износваща се. За теб този вариант може да работи, предвид факта, че караш малко.
- Good Year UG8 скъпа гума със прилично поведение, но отново изключително зле балансирана, плащаш повече за марка, от колкото качество. Същото важи и за Dunlop. Те, от както се обединиха с GY може да си повишиха качеството, но тази стратегия не ме радва, да купувам среден клас гуми на примиъм цена!
- Дебица Frigo - бюджетна гума, нямам преки впечатления. Вярвам, че след като са собственост на GY имат някакво качество.
Да беше отбелязъл някъде,че това си е лично твое мнение! Wink
Reply

#75
Ти да видя да цитирам някого? Това се подразбира, но за теб отбелязвам, това е мое лично мнение! Smile
Volvo For life!
Reply

#76
JMI Wrote:Ти да видя да цитирам някого? Това се подразбира, но за теб отбелязвам, това е мое лично мнение! Smile
Нормално е всеки да има лично мнение,нали?А и според мен една и съща гума се държи различно на различни автомобили.Аз лично съм най-доволен от Dunlop winter sport D4 на Opel Omega 2,2-16V 144hp и NOKIAN WR D3 на TOYOTA RAV4,на ХС70 сложих GOODYEAR UG8 и не съм особено впечатлен - тръгва и спира сравнително добре,но не държи особено добре на странично поднасяне.Държи се по-добре с изключен DSTC на сняг и хлъзгав път!Но това си е лично мое мнение - всеки си има изградени навици и стил на шофиране.Не го приемай за заядане Smile
Reply

#77
JMI Wrote:Аз имам точно обратните впечатления от Kleber Krisalp 2 , точно в този размер 195/65/15. Гумите бяха закупени нови, от магазин и поставени на автомобил Volvo V70 МК1- на брат ми. Кара ги 5-зими и беше изключително доволен, като на 5-тата зима започна да споменава, че вече не се държат добре и мисли да ги сменя. Смени ги с Good Year UG8 (защото ги намери изгодно) и ми спомена, че разлика не намира в двете марки като поведение.

Аз започвам да си мисля, че явно те обуват с гуми менте или просто знаейки мнението ти за Мишелин и производните му, си готов да пишеш тенденциозно само, за да изкараш тези, на които не симпатизираш лоши!

- Gislaved са среден клас Шведска гума, собственост на Continental. Прилично поведение, но изключително тежка и лакома за гориво. Мека и бързо износваща се. За теб този вариант може да работи, предвид факта, че караш малко.
- Good Year UG8 скъпа гума със прилично поведение, но отново изключително зле балансирана, плащаш повече за марка, от колкото качество. Същото важи и за Dunlop. Те, от както се обединиха с GY може да си повишиха качеството, но тази стратегия не ме радва, да купувам среден клас гуми на примиъм цена!
- Дебица Frigo - бюджетна гума, нямам преки впечатления. Вярвам, че след като са собственост на GY имат някакво качество.
И при коя от изброените марки и модели имаш лично впечатление, понеже не си карал с нито една от тях ... нещо не ми стана ясно? :roll: :?
Kleber не е ли на Дънлоп марка ... нещо не се ориентирах по сайтовете?
BG VOLVO Member #00409
Reply

#78
Kleber "генерика" на Мichelin.
Нямам какво да напиша за Kleber, но другата им "дъщеря" BF Goodrich, в същия размер и клас, и лятна, и зимна, според мен се правяше много прилично - съитветно на силен дъжд и мокра магистрала, и на сняг...
И като цени бяха на поносимо ниво!
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#79
Dodo 155 Wrote:
JMI Wrote:Аз имам точно обратните впечатления от Kleber Krisalp 2 , точно в този размер 195/65/15. Гумите бяха закупени нови, от магазин и поставени на автомобил Volvo V70 МК1- на брат ми. Кара ги 5-зими и беше изключително доволен, като на 5-тата зима започна да споменава, че вече не се държат добре и мисли да ги сменя. Смени ги с Good Year UG8 (защото ги намери изгодно) и ми спомена, че разлика не намира в двете марки като поведение.

Аз започвам да си мисля, че явно те обуват с гуми менте или просто знаейки мнението ти за Мишелин и производните му, си готов да пишеш тенденциозно само, за да изкараш тези, на които не симпатизираш лоши!

- Gislaved са среден клас Шведска гума, собственост на Continental. Прилично поведение, но изключително тежка и лакома за гориво. Мека и бързо износваща се. За теб този вариант може да работи, предвид факта, че караш малко.
- Good Year UG8 скъпа гума със прилично поведение, но отново изключително зле балансирана, плащаш повече за марка, от колкото качество. Същото важи и за Dunlop. Те, от както се обединиха с GY може да си повишиха качеството, но тази стратегия не ме радва, да купувам среден клас гуми на примиъм цена!
- Дебица Frigo - бюджетна гума, нямам преки впечатления. Вярвам, че след като са собственост на GY имат някакво качество.
И при коя от изброените марки и модели имаш лично впечатление, понеже не си карал с нито една от тях ... нещо не ми стана ясно? :roll: :?
Kleber не е ли на Дънлоп марка ... нещо не се ориентирах по сайтовете?

Клебер Крисалп, съм карал автомобил обут с тези гуми, вече ти споменх! Също така карах една зима с Дънлоп (пълна скръб ) на първото Волво, което имах. Ще покарам и UG8 на GY ако се прибера на време, за да видя там, каква е хавата, но тъй като познавам брат си, той не би говорил глупости само, за да каже на черното-бяло.
Volvo For life!
Reply

#80
Колеги, моля всички да ме извинят за спама и лошият пример, който давам като Модератор, но ... не се сдържам ...

Виц на деня, за гуми:
JMI Wrote:Дънлоп (пълна скръб )

:lol: :lol: :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)