The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DRL за XC 90

#11
Colin Wrote:За варианта със смяна на халогените не съм много навит. Визуално не ми харесва и мисля, че са ниско долу и едва ли ефекта е много добър, а и цената в МП безмислено висока. Харесват ми тези на хс 60, но няма възможност за такива. В темата на Карбуратор е направено почти същото само, че са сложени по малки и не са извити. Искам, само да изглеждат много добре и да не ми създават ядове. Някой може ли да каже, това че при светването на късите си намаляват осветяемостта с 50 %, дали е ОК, как е при оригиналните.
Визуално ... не им обръщам внимание, а и почти не се виждат и дефакто ти въобще не ги гледаш защото е важно другите да ги виждат даже това че светят обикновено го разбираш по тъмно.
Късите са ксенон(поне при мен), а доколкото ми е известно те не могат да светят на 50%.
Избираш си вариант ако те кефи го правиш и си ти. Както са казали хората - "кефа цена няма".
ex XC90
Reply

#12
JMI Wrote:Не няма да уволня тях, защото не са ги сложили те! Това са автомаркет решения, през погледа на оторизирания дилър и желанието на клиента да вади пари за глупости!
Крушката свети в цвета, който сам избереш! Гамата предполагам знаеш, тръгва от 4300к (цвета на оригиналните) и стига до много синьо около 12 000к. Аз не съм фен на хора, които пишат за неща, тенденциозно и не във връзка реалноста!
За мазохиста не ти вярвам, ако си купуваш крушки Осрам за 150 лева от МФ. :lol:
Данчо,
пак се изказваш неподготвен Wink

От MY2012 на Волво ХС90 се монтират by default DRL светлини, на мястото на халогените, а фаровете за мъгла стават опция! Самите тела са 2 х 4,5W с общо 8 Cree LED, които генерират х 800 лумена светлина, насочени са навътре, за да се отразяват в призмите на тялото. Предаваната светлина не е насочена като от фар за мъгла - долу ниско и в страни, а обратно - пръска се навсякъде, за да се вижда от всеки ъгъл. Цветът на диодите е 4900К, което е реално бяло и така се виждат на живо. Не синеят като на Халди, не са жълти като на Сеат. Дори си имат оригинален Волво номер, да не повярваш :lol:
Иначе има качествени варианти на цени около 300 лв. - Philips, Osram, но трябва да им се търси място, да се свързват към капризната електроника на ВОЛВО и т.н. Не, че не е възможно, но седи като залепено, а не част от дизайна на колата ... нещо, което на мен не ми харесва, но на вкус и цвят сме различни Smile

Сега за ксенона ...
Оригиналната Osram D1S във всички автомобили, на които са доставчици, е 4150 келвина, а не 4300 - толкова е на Philips, които се монтират в Мерцедес, затова и там светят една идея по-бяло, а при останалите леко в жълто. Най-силна и съответно близка до дневната светлина е 4100к, затова Osram крушките светят една идея по-добре, не защото имат 3% повече светлина от Philips, а защото окото я възприема по-добре Wink Ако не вярваш - отвори си фара, погледни си крушката, няма да се учудваш ако видиш, че е Osram и после по спецификацията й ще намериш цвят на светлината, осветеност, напрежение и т.н. Тъй като D1S се използва за Bi-xenon, има допълнителен запалител (igniter), за да може да подгрее бързо. Използва Valeo G6 баласт, който е електронен, а лайт модула на колата управлява движенито на лупата - горе/долу, ляво/дясно, къси/дълги, габарити. При поставяне на непроверена крушка, тип китайско менте, напълно е възможно да изгори баласт или лайт-модул. Има сполучливи китайчета, които се произвеждат във фабриките на ОСРАМ и Филипс, но не струват х 10-15 лири Wink За около 25-30 лири може да си вземеш читава крушка. Но при тях променят цвета на светлината, за да не копират оригиналните. При поставяне на 1 такава крушка до оригинална ... сещаш се как се вижда. В Англия надали засичаш такива коли, но тук е масова практика - единият фар синее, другият жълтее ... ама сиромашка работа. Купуват си коли, които не може да поддържат или се циганят да сменят двете заедно, което пак си е решение.
А колкото до мазохизма - Osram струва около 180 лв. представителния им магазин, това е цена за стандартния, а не усиленият, а в МП е около 280 лв., но там е в кутийка на ВОЛВО. Аз лично не държа да скъсам каквото и да е кутийка, затова си закупих от магазина на Osram.

Ако се чудиш защо толкова много знам ... ами доста четох, слагах евтин вариант когато ми изгоря едната крушка, накрая реших проблема с 2 х нови Osram и с DRL светлините, като вече 2 години си карам така. Няма опасност да ме спрат полицаи и да се заяждат, защото това си е заводско вграждане, управляват се от лайт сензора и т.н. Отделно са изчислени от ВОЛВО, не от някой китаец. Това отговаря на колегата дали ще е ОК с тях.
Иначе по нашите улици има всички произведени в света видове на DRL светлини :lol: но нямаме закони и е като циганска сватба.
Не съм много сигурен, но в Англия надали виждаш коледни елхи по улиците :lol: :mrgreen:

Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#13
Dodo 155 Wrote:Данчо,
пак се изказваш неподготвен Wink...

Влади друже,

доста си ми написал, браво, но за съжаление това не означава, че знаеш по въпроса, а напротив показва, колко добре се справяш със свободни съчининения и как умело разводняваш, без да има смисъл! Wink

Ако се монтират дневни светлини след 2012 по дефолт на xc90 (мен лично ме съмнява, монтират ако ти искаш така) все пак няма лошо, но какво е било от 2002 до 2012? Очевидно, колегата не кара 90-ка след 2012 и какво общо има това с темата му? Smile

Оригиналния Осрам Ксенарк D1s е стандартно на 4300к, както и Филипс, разликата в отенъка е в резултат на баластите. Ако купуваш нещо друго тогава на твое място бих се замислил! Човек, който претендира, че е прочел толкова, това би следвало да го знаеш. При теб баласта е Валео, при мен е Тошиба, така че и в това няма логика. Производителя слага това, което му е удобно и изгодно.

За производството на ментета, щом си бил във фабриките на Осрам и Филипс и знаеш какво излиза от там, браво! Итересно как реши, че ако крушката не е Филипс или Осрам е Китайско менте? :lol:
Аз купувам HQ bulbs неща- за справка малка компания в Южна Англия продава почти навсякъде. Имат си крушки със собствената марка правени за тях в Китай. Качеството е много добро, цените са където трябва да бъдат-приемливи 15-20 паунда и пак си изваждам крушката от опаковката! Big Grin
Ето, че и ти научи нещо днес, къде са евтините, качествени крушки. Wink

Аз заключвам тематаза себе си мислено, за да се спре излишното и тласкане в различни посоки, а не по същетвото на питането! Wink

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#14
JMI Wrote:Аз заключвам темата за себе си мислено, за да се спре излишното и тласкане в различни посоки, а не по същетвото на питането! Wink

Много си упорит :lol:
Коментарите са ни по темата, все пак говорим за DRL на ХС90, нали?

Така ... мъдрите хора казват "Когато фактите говорят и Господ мълчи!" Smile

Малко ограмотяване:

Каталожен номер: 31323702
Наименование: ДНЕВНА СВЕТЛИНА, RH
Цена с ДДС: 383.57 лв.

Каталожен номер: 31323701
Наименование: ДНЕВНА СВЕТЛИНА, LH
Цена с ДДС: 383.57 лв.

и малко снимков матРиал :mrgreen:

   

   

   

   


Attached Files Thumbnail(s)
               
BG VOLVO Member #00409
Reply

#15
JMI Wrote:Влади друже,

доста си ми написал, браво, но за съжаление това не означава, че знаеш по въпроса, а напротив показва, колко добре се справяш със свободни съчининения и как умело разводняваш, без да има смисъл! Wink
Данчо, обещавам ти вече да съм изключително кратък в описанията си и ще оставя подробностите на теб Wink

По темата:

Colin Wrote:Здравейте,
нов съм в този форум, четох мнения за монтажа на дневни светлини при XC90, но имам различен въпрос.
Купих си джипа миналата седмица, 2007 год. с фабричен ксенон. Никак не ми се иска постоянно да карам на къси и затова се разрових в нета, за да намеря нещо подходящо. Ходих в Авител и те ми предложиха да ми сложат led на мястото на решетката под фаровете, който при стартиране на мотора светва автоматично, а ако включиш късите намалява осветяемостта до 50 %.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avitel-bg.com/navitex_led_drl-523">http://www.avitel-bg.com/navitex_led_drl-523</a><!-- m -->

Моля за съвет, малко съм бос на тая тема, тези решетки имат ли някаква допълнителна функция, нещо може ли да се скапе по колата? Ако някой даде малко инфо ще съм много благодарен.

Имат допълнителна функция, но няма да се скапе нищо, може да се сложат дневни светлини ...
BG VOLVO Member #00409
Reply

#16
Влади,
тук във официялния дата шийт го дават 4100К, официялния представител преди година ми ги продаде за 4300К

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.osram.co.uk/osram_uk/products/lamps/vehicle-and-bicycle-lighting/cars/gas-discharge-headlight-lamps-for-cars/xenarc-original/index.jsp">http://www.osram.co.uk/osram_uk/product ... /index.jsp</a><!-- m -->

На кого да вярваме? Почвам да си мисля, че производителите си пишат, каквото си искат!
Volvo For life!
Reply

#17
Ето ти още малко от подробностите! :lol:

погледни линка със сайта на Филипс, да си направиш справка, че и там цифите се разминават с написаното:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.philips.co.uk/content/gb/automotive-car-lights/www/en/carlights/headlights-xenon.html?int_origin=2_LI_all_slot1_gb_en_carlights_headlightshalogen_headlightsxenonsubcategory.html">http://www.philips.co.uk/content/gb/aut ... egory.html</a><!-- m -->
Volvo For life!
Reply

#18
            Здравейте,
за да приключим темата, качвам няколко снимки на монтираните дневни светлини. На мен лично ми харесват, мисля че това беше целта, а и за тази цена едва ли има по удачно решение. Ще се радвам ако си кажете мнението и темата е полезна в бъдеще.


Attached Files Thumbnail(s)
           
Reply

#19
Colin Wrote:Здравейте,
за да приключим темата, качвам няколко снимки на монтираните дневни светлини. На мен лично ми харесват, мисля че това беше целта, а и за тази цена едва ли има по удачно решение. Ще се радвам ако си кажете мнението и темата е полезна в бъдеще.

Бива. Смущават ли радиото като работят?
Reply

#20
Да, добре се е получило!
Volvo For life!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)