The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Твърд волан XC60 2.4 D5 AWD 2009

#1
Здравейте колеги,

Не намерих подобна тема, затова пиша нова.

Нов съм във форума, наскоро си купих автомобила, но забелязвам тежък и леко по-твърд волан. Може ли да ми кажете, дали това е нормално за този модел? Преди това карах Пежо 407 SW и волана беше значително по- лек.

Освен това, какъв би могъл да бъде проблема, и какво да проверя освен хидравличната течност?

Благодаря ви предварително.
Reply

#2
Според мен е въпрос на свикване. На франсетата им е по-лек волана и на повечето коли които съм карал спрямо сегашното и предишното ми Волво. Така че според мен си ок,или сравни с някой колега от форума как е неговото Smile
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#3
На моето XC70 волана е невероятно лек за размера на гумите. На старото V40 също беше много по-лек, отколкото на Пежо 306 - колата на съпругата. Мисля че по принцип на Волво са едни от най-леките волани, даже ги критикуват при тестовете затова.
За мен е учудващо, но въпреки това XC60 никога не съм карал.
Reply

#4
Трябва да го сравниш с някой колега със същото волво. Мисля, че това зависи и от размера на гумите също. При мен ми се струва леееко твърд, но може би го сравнявам с другата ми кола - опел астра '94 - там е изключително лек.
Volvo S60 2.4 D5 - 2003 г.
Reply

#5
Прегледаха го, всичко изглежда ок, явно е въпрос на навик повече.

Благодаря на всички включили се.
Reply

#6
И ние така наскоро минахме от S80 на ХС60 и жена ми мрънка, че воланът е твърд. Просто при различните скорости се държи различно, а освен това имам чувството, че самият геврек е по-малък. Като цяло в сравнение S80 си е чувствително по-твърд. Тя и возията е по-твърда и спирачката и газта дори, но това е положението. Не бива да забравяме, че SUV би трябвало да значи Sport.......
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#7
На xc60 има отделна настройка за твърдостта на волана.Изтегли си ръководството от сайта на волво и разгледай настройките в менюто. Трябва да има три степени на твърдост.
Успех.
Reply

#8
Сега погледнах българското ръководство -виж на 118 страница "настройки на автомобила".
Reply

#9
На моето XC70 има в менюто : menu>car settings>steering force level
Има 3 позиции. Не знам, дали сме с еднакви менюта, но предполагам че е така.
Reply

#10
Здравейте колеги,

Благодаря на всички за съветите и отзивчивостта.

Погледнах менюто на моята кола, за съжаление в car settings нямам такава опция за настройка на твърдостта на волана, изобщо го няма в менюто. Предполагам зависи от нивото на оборудване. Моята е с някакво средно ниво, разбира се пълен ел.пакет, прибиращи се огледала, навигация, city safety , сензори за дъжд, парктроници и другите стандартни неща тн. , но някои неща забелязвам че ги няма и това е едно от тях . Така или иначе мисля че беше въпрос на навик повече от предната ми кола.

Весели Празници на всички!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)