The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OBD Software

#1
Здравейте, колеги.

Какъв софтуер да избера за OBD-то на Volvo S40 1.9T 2001? Казуса ми е следния: искам да програмирам дистанционно за централното. Има ли някакъв софтуер да се случи през чист USB кабел или трябва да си купувам Vida + Dice... Но като цяло ме интересува с коя програма се работи масово с обикновен кабел.

Благодаря предварително Smile
Reply

#2
Нещо си объркал марката , Такива работи с нашите коли не се правят току-така.
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#3
ОК, като цяло не може да няма някакъв софтуер поне за диагностика на колата... Просто препоръчайте нещо, което върши тази работа Smile

Мерси,
Reply

#4
Rugby Wrote:ОК, като цяло не може да няма някакъв софтуер поне за диагностика на колата... Просто препоръчайте нещо, което върши тази работа Smile

Мерси,
Мото Пфое
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#5
dilana Wrote:
Rugby Wrote:ОК, като цяло не може да няма някакъв софтуер поне за диагностика на колата... Просто препоръчайте нещо, което върши тази работа Smile

Мерси,
Мото Пфое

Предполагам, че колегата пита за софтуер, с който сам да може да си прочете грешките или да прегледа някакви данни за автомобила.
От това, което съм гледал/чел в нета, най-добрият вариант е Vida + Dice. Вече друг е въпроса, до колко някой китайски Dice работи нормално и дали няма да скапеш нещо с него по автомобила. Сигурен съм, че има колеги във форума, който притежават въпросното устройство и могат да споделят опит, стига да искат.
Друг вариант е някаква китайска алтернатива на ELM327 + app за телефона. Имам една такава глупост на бюрото и даже и веднъж я пусках дори, просто от любопитство, да видя дали ще тръгне. Заработи, ама информацията, която можеш да получиш от нея въобще не е много. И пак се връщаме на Vida + Dice.
Reply

#6
rdx1968 Wrote:Предполагам, че колегата пита за софтуер, с който сам да може да си прочете грешките или да прегледа някакви данни за автомобила.
От това, което съм гледал/чел в нета, най-добрият вариант е Vida + Dice. Вече друг е въпроса, до колко някой китайски Dice работи нормално и дали няма да скапеш нещо с него по автомобила. Сигурен съм, че има колеги във форума, който притежават въпросното устройство и могат да споделят опит, стига да искат.
Друг вариант е някаква китайска алтернатива на ELM327 + app за телефона. Имам една такава глупост на бюрото и даже и веднъж я пусках дори, просто от любопитство, да видя дали ще тръгне. Заработи, ама информацията, която можеш да получиш от нея въобще не е много. И пак се връщаме на Vida + Dice.

ELM-ката така и не успях да я подкарам на V40-то на жена ми(2003г 1.9D). Не се свързва с нищо - нито мотор, нито някакъв друг модул. При S80-то чете само параметри на мотора и грешки.
Reply

#7
Здравейте,
според мен ето това може да Ви свърши работа :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.aliexpress.com/item/VOLVO-professional-universal-diagnostic-tool-interface-latest-volvo-tool-2013A-software-Free-shipping-volve-dice-Volvo/330832971.html">http://www.aliexpress.com/item/VOLVO-pr ... 32971.html</a><!-- m -->

Гледам предимно Руснаци и Шведи са го купували и отзивите са добри. В България на тази кутийка и искат 260 лв +

Аз имам отскоро Volvo S60 D5 и също се замислям да си поръчам за да не ходя на диагностика в МФ всеки път, ако нещо се наложи.

Поздрави !
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)