The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IAQS (Interior Air Quality System)?

#1
Здравейте колеги!
Имам проблем с въпросният датчик,и главният ми въпрос е къде ТОЧНО се намира той? Дава ми го като грешка и неработещ!
Каква може да е причината поради която не работи и има ли бушон или реле ,които да отговарят за неговата функционалност и те да са една от възможните причини поради които той не сработва?
Не намирам тема тук във форума и за това повдигам въпроса за да може други колеги да изкажат мнение или да припознаят проблема в своите автомобили!
Колата е Волво S60 2005 D5 facelift а проблема е ,че този датчик се грижи за чистотата на въздуха който влиза в купето и следи за влага във въздуховодите на парното и не допуска развитието на бактерии ,които издават неприятна миризма в купето при работа на парното или климатроника!
Питам къде ТОЧНО се намира,защото моят опит и разглабянето на голяма част от таблото в областа на джабката не дадоха резултат, в идеята си да го подменя с нов!
Почистване на системата с качествени спрейове,дава само временни подобрения!
Ще съм Ви благодарен в помоща за разрвшаването на приблема ми!
То,когато има кайма,лесно стават кюфтета!
Reply

#2
Сензора се намира в началото на въдуховода.
Свалят се чистачките, после кората под тях и там на входа на въздуха ще го видиш.
Този сензор се използва за автоматичната функция за рециркулация, измерва качеството на въздуха.
Ако си на функция ауто на клапата за рециркулация и колегата пред теб пуши повечко, клапата се затваря автоматично.

   
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#3
Благодаря много колега! Моят сензор изглежда различно от този на снимката която си представил! Мястото за което споменаваш също съм го разглабял ,защото също допусках,че трябва да е в самото начало на системата,макар и да ме съветваха,че е преди кутията за филтъра на купето. Та при първият оглед не открих нищо ,макар че се надявам утре да не е така защото пак ще разглабям. Има ли вариант да е скрит от перката на парното или би се видял и без премахването и?


Attached Files Thumbnail(s)
   
То,когато има кайма,лесно стават кюфтета!
Reply

#4
И този вид сензор е на същото място .
   
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#5
А някой знае ли от къде може да се намери този датчик, че и моя е предал богу дух и ми вмирисват душата някой автобуси.
и цена- уриентировачно.
Reply

#6
Намерих го къде е и го смених с друг втора употреба! Сега ще трябва да мина диагностика за да ми покаже дали има пак грешка! Не знам дали може да се отремонтира защото всичко запечатано и сякаш има възможност от едната страна да се отвори но не ми се бара още защото искам първо да видя този новия дали ще сработи и чак тогава!
Само за сравнение ще ви приложа снимка от запитването ми за него към Мото Пфое Smile)) Този който си взех аз ми го подариха но все още не знам дали трябва да се радвам защото не знам дали ще ми изчисти грешката!


Attached Files Thumbnail(s)
   
То,когато има кайма,лесно стават кюфтета!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)