The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със запотяването на стъклата(V40 1.9D '03) Помагайте

#51
momk0 Wrote:Съживявам темата със следният проблем:

Сменяйки крушките на контролера за вентилация на моето V40 2003г. преди да сглобя всичко обратно направих тест и установих, че клапата за рециркулация на въздуха в купето не реагира при натискане на бутона (а той свети!) Въпроса ми е според вас от контролера или от моторчето задвижващо клапата идва проблема. Дали на диагностика ще се установи? Някой склонен да сменим контролерите за тест? (по метода на изключване) Опитах се да отворя клапата ръчно но не помръдна и се отказах да упражнявам повече сила..!
Колега, аз в момента съм в процес на разглобяване. Още не съм стигнал до клапите за външен/вътрешен въздух, но от мотора на парното опитах да ги помръдна (логично - не се помръднаха), но при натискането на бутона промяна нямаше. А звук имаше от някъде, някакъв. Така че, ако се бориш или искаш да изтестваш/ме нещо - пиши.
@ Имам проблем с моторчето на клапата за горещ/студен въздух. В едно крайно положение щрака, прехвърля сякаш вътре механизма. Проблема нямам идея как се е породил, но със смяна на моторчето дали ще се оправят нещата!?
Reply

#52
momk0 Wrote:Съживявам темата със следният проблем:

Сменяйки крушките на контролера за вентилация на моето V40 2003г. преди да сглобя всичко обратно направих тест и установих, че клапата за рециркулация на въздуха в купето не реагира при натискане на бутона (а той свети!) Въпроса ми е според вас от контролера или от моторчето задвижващо клапата идва проблема. Дали на диагностика ще се установи? Някой склонен да сменим контролерите за тест? (по метода на изключване) Опитах се да отворя клапата ръчно но не помръдна и се отказах да упражнявам повече сила..!
На един колега пуснахме калибриране на клапите през ВИДА и се оправи.
Reply

#53
pliva Wrote:
momk0 Wrote:Съживявам темата със следният проблем:

Сменяйки крушките на контролера за вентилация на моето V40 2003г. преди да сглобя всичко обратно направих тест и установих, че клапата за рециркулация на въздуха в купето не реагира при натискане на бутона (а той свети!) Въпроса ми е според вас от контролера или от моторчето задвижващо клапата идва проблема. Дали на диагностика ще се установи? Някой склонен да сменим контролерите за тест? (по метода на изключване) Опитах се да отворя клапата ръчно но не помръдна и се отказах да упражнявам повече сила..!
На един колега пуснахме калибриране на клапите през ВИДА и се оправи.
А това калибриране можем ли да го направим и на други колеги?
Reply

#54
Эндорфин Wrote:
pliva Wrote:
momk0 Wrote:Съживявам темата със следният проблем:

Сменяйки крушките на контролера за вентилация на моето V40 2003г. преди да сглобя всичко обратно направих тест и установих, че клапата за рециркулация на въздуха в купето не реагира при натискане на бутона (а той свети!) Въпроса ми е според вас от контролера или от моторчето задвижващо клапата идва проблема. Дали на диагностика ще се установи? Някой склонен да сменим контролерите за тест? (по метода на изключване) Опитах се да отворя клапата ръчно но не помръдна и се отказах да упражнявам повече сила..!
На един колега пуснахме калибриране на клапите през ВИДА и се оправи.
А това калибриране можем ли да го направим и на други колеги?
Разбира се.Всеки със ВИДА може. Аз съм във Видинския район.
Reply

#55
momk0 Wrote:Разбира се.Всеки със ВИДА може. Аз съм във Видинския район.
... но аз съм със S40 преди фейслифта и се сещам, че ВИДА-та при моя случай не работи. Прав ли съм?
Reply

#56
Эндорфин Wrote:
momk0 Wrote:Разбира се.Всеки със ВИДА може. Аз съм във Видинския район.
... но аз съм със S40 преди фейслифта и се сещам, че ВИДА-та при моя случай не работи. Прав ли съм?
Ако е преди 2000-та година,абсолютно си прав!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)