The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Много гори тази кола, при вас как е?

#21
Тедо Wrote:200 средна скорост... това за колко километра пробег?
Реално измерване може да се направи само на овална писта... Иначе къде ще поддържаш ПОСТОЯННА скорост 200? Може да се стремиш да караш с 200, но доста често се налага да спираш/ускоряваш и разхода е друг, щото средната скорост пада много...

това съм го правил от Бургас до Стара Загора само на магистралата и обратно като се връщам.
Разстоянието според знаците е около 180 км.
Бензина е Кинитрон 100 октана. Същата отсечка от ОМВ 100 октана - 1.8 литра среден разход отгоре.

е аз не съм си поставял за цел точно това да постигна... просто по някога ми се кара повече от друг път 8-)
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

#22
В четвъртък карах едно служебно Audi A6 3.0 TDi автоматик quattro и засякох, че гори същото при същия маршрут и стил на каране както ХС60. Трудно е да се правят сравнения. Аудито има много по-добра аеродинамика, по-леко е и може да развива до 240км/ч. Турбо дупката е по-малка. Излиза, че по-малката кубатура на двигателя, но с повече налягане от турбината дава по-голяма турбо дупка, но е по-икономично.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#23
gustav Wrote:В четвъртък карах едно служебно Audi A6 3.0 TDi автоматик quattro и засякох, че гори същото при същия маршрут и стил на каране както ХС60. Трудно е да се правят сравнения. Аудито има много по-добра аеродинамика, по-леко е и може да развива до 240км/ч. Турбо дупката е по-малка. Излиза, че по-малката кубатура на двигателя, но с повече налягане от турбината дава по-голяма турбо дупка, но е по-икономично.
Аз пък колега преди време се учудих че такава А6 3.0 и А8 4.2 дизел дават почти един и същ разход(разликата беше 0,2 л. по борд) при еднакви условия на шофиране. А разликата м/у двете коли е доста осезаема отвсякъде.
ex XC90
Reply

#24
А8 4.2 как върви не е истина... веднъж на Аспаруховия мост мина край мен с XC90-ката все ядно бях спрял :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

а иначе по моста карам като змей, колкото ми душа сака 8-)
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

#25
Jeronimous Wrote:А8 4.2 как върви не е истина... веднъж на Аспаруховия мост мина край мен с XC90-ката все ядно бях спрял :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

а иначе по моста карам като змей, колкото ми душа сака 8-)
Мдаа миналата година на магистралата от Чирпан(бензиностанцията но ОМВ) едвам настигнах А8-цата на зет ми малко преди Карнобат, аз с 200+ а той на круиз 150, а каза че ме е задминал "няма и пет минути".
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)