The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Много гори тази кола, при вас как е?

#11
Здравей Gustav,
При скорости над 100 км/ч основната компонента (в сумарното съпротивление при движение на автомобила) става тази от челното съпротивление и тогава аеродинамиката има огромно значение.
Имай впредвид, че движейки се с 200 км/ч, въздухът пред автомобила се компресира дотолкова, че ако при 10-20 км/ч усещането ти с ръката е като въздух, то при 200 км/ч е като гъсто желе (с други думи ако си покажеш ръката през прозореца, може и да се разделиш с нея).
Малко лаишко обяснение, но поне е по-лесно разбираемо Smile
Поздрави
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#12
gustav Wrote:Е успокоихте ме. Ние естетвено не караме все така, само когато има възможност, а то това е рядко. Този път имаше - отидохме до Прага и при Бамберг просто нямаше никой, та решихме да я пробваме колата дали наистина може да върви с 200.

Сравнение мога да направя със служебното Ауди А6 В7, което е 2.7 ТДи с мултитроник V6. Караме до 240, когато има възможност. Та то дава 11 разход. Явно при големите скорости аеродинамиката играе решаваща роля. Другото сравнеие е със старото ни S80, което при 4000 оборота беше на 220 и гореше по 11. То обаче също имаше чудесна аеродинамика и беше само с предно предване.

Все пак карането с такива скорости си е опасно, просто защото събитията се случват много бързо. Веднъж зад един звой имаше авария и едвам спрях, въпреки че имах може би 300м видимост. Заобикалането на парче гума от ТИР на пътя, макар и съвсем ясно видимо, също става трудно. А и човек не може да си гледа в таблото, защото междувременно някой ТИР може да е решил да изпревари друг ТИР.

При 180 мойто гори 16.5 така че твойто си е екстра
Reply

#13
Така че аз сега се ориентирам колко голяма роля играе челното съпротивление при такива скорости. А на мен ХС60 ми изглеждаше заоблен....в сравнение с ХС90 или 70.....Иначе и страничния вятър сега ме отнася повече отколкото S80. Явно тази кола не добре да се кара с повече от 160 примерно. То и без това по натоварените магистрали просто няма възможност за повече.
Колата на бъдещето е с 2 багажника и без двигател!
Reply

#14
yamaha-racing Wrote:Много ще се радвам,ако и моята с 200км/ч гори 10л. на 100км...

Така си е - при 200кмч НЯМА автомобил, който да харчи 10/100 (освен ако не е спускане)...
Автобилд бяха правили едни тестове и най-икономичния дизел при 200 беше по спомен 14/100 и то някакво компактно седанче... Бензиновите бяха към 20/100...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#15
така както е тръгнало и аз да споделя... с 200 средна скорост XC90 2.5T 210hp лятно и горещо време, равен път 14.6 / 100

мое лично мнение... около 185-190 звука от съпротивлението значително се усилва и сякаш ти казва че сме дотук
и започва да се чувства че става нестабилна... може и сам да си въобразявам...

с новата същият звук се появява при около 230км/ч... а за разхода, нямам думи 110 коня в повече и близо 2 литра среден разход по-малко 8-)
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

#16
200 средна скорост... това за колко километра пробег?
Реално измерване може да се направи само на овална писта... Иначе къде ще поддържаш ПОСТОЯННА скорост 200? Може да се стремиш да караш с 200, но доста често се налага да спираш/ускоряваш и разхода е друг, щото средната скорост пада много...
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.zanderbg.com">www.zanderbg.com</a><!-- w -->
Reply

#17
Jeronimous Wrote:така както е тръгнало и аз да споделя... с 200 средна скорост XC90 2.5T 210hp лятно и горещо време, равен път 14.6 / 100

мое лично мнение... около 185-190 звука от съпротивлението значително се усилва и сякаш ти казва че сме дотук
и започва да се чувства че става нестабилна... може и сам да си въобразявам...

с новата същият звук се появява при около 230км/ч... а за разхода, нямам думи 110 коня в повече и близо 2 литра среден разход по-малко 8-)
На мен ако ми харчи 14.6/100 при 200 км./час средна скорост, ще черпя... Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#18
Spurs Wrote:На мен ако ми харчи 14.6/100 при 200 км./час средна скорост, ще черпя... Big Grin
Ние с D5 не можем да вдигнем толкова :mrgreen:
От Гьотборг са ни ограничили на 190 (по GPS) или 210 по километраж :mrgreen:
Започвай да черпиш, при мен на 210 спира да набира, а моментният е на 14,2/100 ... колко е вярно, никой не знае защото при тази скорост положението е сериозно :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#19
Абе ако знаете Астра в Бг как гори .... песен ще пеете
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#20
npackoBko Wrote:Абе ако знаете Астра в Бг как гори .... песен ще пеете
Tолкова гори, че след това се налага да я бутат трима човека до сервиза на Мевдо :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)