The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Раздатка за V70

#11
BukToP Wrote:Колега, това ръжда ли е по изходящия вал? Някога маслото сменяно ли е? Интересна ми е причината.
Ръжда е!Няма как да има масло там и това е причината за сравнително бързото износване на шлиците.Няма как да се смазват.Има едно уплътнение,което демек предпазва от прах и вода,но като се поизноси малко и....водата влиза вътре,и точно това на снимката е резултата :evil:
Reply

#12
Да разбирам, че това е след семеринга и в муфата влиза кардана? Ясно. Прахта+ръждата със сигурност помагат.
VOLVO Т4 - ex
VOLVO XC 70
VOLVO C 30
Reply

#13
BukToP Wrote:Да разбирам, че това е след семеринга и в муфата влиза кардана? Ясно. Прахта+ръждата със сигурност помагат.
Точно!
Reply

#14
Май и аз ще стигна до сваляне на кардана. Има ли дори и малко виене след процедурта? Все пак малкото останало все ще дава минимално съпротивление, а не зная да има начин с вида да кажа на халдекса че си няма задно вече.
Имал ли си грижи с реакциите при поднасяне? Липсата на задно със сигурност ще обърка халдекса, па дори и за малко.

За мойте симптоми: при скорост от 50-60 км/ч рязко се чува виене. Мислех че е отпред, но съм се лъгал, при навеждане напред не се чува дори минимално по-силно.
При започване на воя, силата му зависи от скоростта, като дори и на 20 пак се чува леко.
Отделно на около 15-20 км/ч при натисната спирачка и започнал вой се чува и тропане(хрущене) отзад.
След вдигане и завъртане на гумите (с ръка) се чува ромолене от към раздатката. Някой се е опитвал да ремонти и пълни с масло моята, очевидно безуспешно.
Reply

#15
След сваляне на кардана, вие през цялото време. Какво да правя?
Reply

#16
развитие някъкво? аз с кардана свалих и хидромуфа ли е , какво ли е там... твоето виене да не е от нея или от дифа... ?
Reply

#17
Може би лагерите на раздатката са заминали.
VOLVO 244 GL D24 TIC(ЧЕРНИЯ ОБЛАК)
VOLVO V70 AWD B5244T3
Reply

#18
Отремонтираха ми го. Знам, че са ползвали донорна раздатка и са сменили само някой части - не всички. Напълнили са го с масло вътре и ми дадоха гаранция 1г.
Reply

#19
координати?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)