The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с ключ XC90

#1
Здравейте, днес паркирах в един мол в София джипа си (хс 90 ) на ниво -2 и пет минути по-късно не можах да завъртя ключа, за да запаля. Когато го вкарам в ключалката стига само до позиция 1.
Обадих се на мото-пфое и те и казаха,че е често срещан проблем, според тях ключалката е счупена, може да се поръча (650 лв.) и няма как да ми помогнат. Сега се чудя как да изкарам колата от ниво -2 и как да си спестя 650 лв.
Дайте някакви идеи?
Reply

#2
Единствения по-евтин вариант е да се свали ключалката и да я занесеш на ключар да я поправи.
Що се отнася до това как да запалиш колата, може да се свали задната част на ключалката ( пластмасовата, розетката ) и с ключ на позиция 1 палиш с отвертка като въртиш в самата розетка.
Прегледай тази тема :
http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...9&start=10
https://www.youtube.com/watch?v=TzUduzjR9W4
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#3
Много благодаря за информацията. Чудя се, ако го направят ключари дали няма да ми дава ядове после. Дето се вика може да се заключи по време на движение ако не са много кадърни.
Reply

#4
Преди месец имаше подобна тема - за съжаление колегата май не можа да се справи с "бабешките" методи и я е завел в МП.
При мен рязко се появи и рязко после изчезна. Оправих го с обиране луфтовете на ключа към втора позиция плюс същото упражнение и с волана едновременно, но явно не винаги се получава ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#5
Colin Wrote:Много благодаря за информацията. Чудя се, ако го направят ключари дали няма да ми дава ядове после. Дето се вика може да се заключи по време на движение ако не са много кадърни.

Това как и дали въобще могат да я поправят няма как да знаем .
При платформа P2 в това число и XC90 заключването на волана е механично, предполагам не е проблем да се премахне изцяло.
Но като цяло нова ключалка си е най-чиста работа.
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#6
И това на коя година XC90 ?, че да знам кога да очаквам и при моето Smile
[Image: ab251408.gif]
[Image: ab251818.gif]
Reply

#7
Колата е 2007. Те щом от МФ веднага ми казаха, къде е проблема става ясно, че не е за първи път.
Reply

#8
Нямам представа дали ще ти се получи но може да пробваш, пръскаш обилно с ВД в леглото на ключа.
Преди доста време на една друга кола ми помогна, но само първият път при вторият се оказа отчупена парче метал.
ex XC90
Reply

#9
аз имам една идея която може да се изпробва при такъв проблем и има някакъв шанс да сработи...

нали ако изгасиш кола с автоматик и лоста на скоростите не е на позиция D или N не може да извадиш ключа...

да се опита точно обратното - вкарваш ключа и ако отива до позиция едно, опитваш да преместиш лоста на скоростта - ако е бил на P, на някоя друга позиция, може нещо блокиращия механизъм да е заял и току виж да освободи.

Успех!
Infiniti Q60 Cabrio 320hp
Infiniti EX37 GT Premium 320hp eх
Volvo XC90 2.5T 210hp ex
Volvo 760GLE 2.4TD 105hp ex
Reply

#10
Това не е само при Волвата а и при много други коли. Последно при едно BMW 5 се случи същия проблем и след, като го смазахме и ключът си се завърташе почти нормално и палеше, при въртене на волана се заключваше. Рисковано и можеш, не дай си боже, да се утрепеш. Последва сваляне и разглабяне на ключалката и се оказа, че пластината за заключването на волана се е отчупила и като застане в определено положение и го блокира. Махнах ме я и сега волана няма как да се заключи дори и при махнат ключ.
VOLVO 850 GLT 2.0Turbo avtomatik 1996g.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)