The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Турбопътища СПЕШНО ПОМОЩ!!!

#11
Колега, коя година е колата?
Някакви отзиви за тези момчета: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www">http://www</a><!-- m -->.чиптунинг.bg/?page_id=63
Благодаря
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#12
Машинката е 2008 година, закупена от МП. Филтъра даде фира на 95000 км.
Reply

#13
anex Wrote:Май ще се окаже, че ми се е запушил DPF филтъра. Мамка му. 2400 е цената на нов филтър. Май трябва да последва софтуерно отстраняване. Какво бихте ме посъветвали? Сервиз за отстраняването му?!?
Ти май си направо за махане ... толкова поарзии и ако трябва да ги възстановиш като хората ... дали си струва инвестицията? :roll:
Механично могат да го отстранят на много места, но трябва да се преправят сериозно картите, т.е. да се направи ремап.
STEW ти е писал, разберете се на ЛС, за да не правим излишна реклама и колата му не пуши Wink
Е, ако я изрежеш, сигурно ще лъхне ... все пак е дизел, но няма как - без DPF ще пропушва малко, което е напълно нормално.
С тази процедура по махане на DPF-a бих ти препоръчал да си почистиш и турбо пътища около EGR-a, самият EGR и дросела. След махане на DPF-а няма да имаш вече функциониращ EGR, така че е добре да е почистено там, за да не е намалено сечението и да затвори плътно ... иначе ще прави байпас.
Давай смело към тази процедура, нямаш избор ... т.е. имаш, но дали си заслужава?
Поздрави и успех!

п.с. Пиши после какво е развитието Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
Петък ще имаме развитие. Сега просто не мога да спя. Навсякъде чета, че с махането на този филтър колата става по-икономична и по-пъргава. Винаги съм карал колата леко и с малко газ - до около 2000-2400оборота. А сега се оказва, че това даже ми е навредило. Трябвало е да има жега и температура, за да изгорят саждите. :roll: :roll: :roll:
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#15
anex Wrote:Петък ще имаме развитие. Сега просто не мога да спя. Навсякъде чета, че с махането на този филтър колата става по-икономична и по-пъргава. Винаги съм карал колата леко и с малко газ - до около 2000-2400оборота. А сега се оказва, че това даже ми е навредило. Трябвало е да има жега и температура, за да изгорят саждите. :roll: :roll: :roll:

Ако тръгваш да махаш DPF, те съветвам да направиш 2 в 1 и да сложиш едно дискретно чипче в неслучаен тунер - Няма да си познаеш колата после Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#16
anex Wrote:Петък ще имаме развитие. Сега просто не мога да спя. Навсякъде чета, че с махането на този филтър колата става по-икономична и по-пъргава. Винаги съм карал колата леко и с малко газ - до около 2000-2400оборота. А сега се оказва, че това даже ми е навредило. Трябвало е да има жега и температура, за да изгорят саждите. :roll: :roll: :roll:


Хм... Тези филтри нямат ли място където им се налива една почти златна чорба за да изгарят по-лесно саждите?
Един приятел скоро купува и налива такава на пежото си, около 300лв му излезе...
Reply

#17
anex Wrote:Петък ще имаме развитие. Сега просто не мога да спя. Навсякъде чета, че с махането на този филтър колата става по-икономична и по-пъргава. Винаги съм карал колата леко и с малко газ - до около 2000-2400оборота. А сега се оказва, че това даже ми е навредило. Трябвало е да има жега и температура, за да изгорят саждите. :roll: :roll: :roll:
Ситуацията с неспането я преживях и аз в продължение на два месеца. Знайни и незнайни капацитети ми обясняваха, че от Сименовско шосе до Дондуков трябва да минавам едва ли не през Вакарел, за да регенерира филтъра. На Ники Добрев бял кичур му поникна от регенерации и настройки, докато накрая се реших да го махна и един познат тираджия ми каза, че така ще имам едно слабо място по-малко. Доколкото разбрах основата на ядовете е шльокавицата, която наливаме като гориво и тоталната липса на контрол относно чистотата на цистерните по бензиностанциите.
Reply

#18
Tisho Wrote:
anex Wrote:Петък ще имаме развитие. Сега просто не мога да спя. Навсякъде чета, че с махането на този филтър колата става по-икономична и по-пъргава. Винаги съм карал колата леко и с малко газ - до около 2000-2400оборота. А сега се оказва, че това даже ми е навредило. Трябвало е да има жега и температура, за да изгорят саждите. :roll: :roll: :roll:


Хм... Тези филтри нямат ли място където им се налива една почти златна чорба за да изгарят по-лесно саждите?
Един приятел скоро купува и налива такава на пежото си, около 300лв му излезе...
Такава чорба имат двигателите на Пежо, там се долива на около 50000 км /знам го от Пежото на дъщерята/. Д-петиците на Волво впръсква нафта във филтъра и изгаря при температура над 500 градуса - тона ми обясни Ники.
Reply

#19
STEW Wrote:
Tisho Wrote:
anex Wrote:Петък ще имаме развитие. Сега просто не мога да спя. Навсякъде чета, че с махането на този филтър колата става по-икономична и по-пъргава. Винаги съм карал колата леко и с малко газ - до около 2000-2400оборота. А сега се оказва, че това даже ми е навредило. Трябвало е да има жега и температура, за да изгорят саждите. :roll: :roll: :roll:


Хм... Тези филтри нямат ли място където им се налива една почти златна чорба за да изгарят по-лесно саждите?
Един приятел скоро купува и налива такава на пежото си, около 300лв му излезе...
Такава чорба имат двигателите на Пежо, там се долива на около 50000 км /знам го от Пежото на дъщерята/. Д-петиците на Волво впръсква нафта във филтъра и изгаря при температура над 500 градуса - тона ми обясни Ники.

При D5-ците се впръсква повече нафта в цилиндрите за да се повиши температурата на изходящите газове.
В DPF-а тя достига спокойно над 600 градуса и това изгаря натрупаните сажди.
При по задръстен филтър и грешна регенерация нафтата не успява да изгори и се стича в картера смесвайки се с маслото на колата.
Най-ясен знак за запушен филтър е нивото на маслото - то е над максимума на щеката за проверка.
Затова писах погоре колегата да си види нивото на маслото на студен двигател.
При пежо моторите монтирани на волво има резервоар с течност наречена адитив и е скъпа. Стои над задния мост.
При нейното свършване излиза надпис на инфо дисплея.
Знам го от личен опит. Sad
Reply

#20
И аз сае замислям за леко чипване, даже дискретно чипване. Не искам да прекалявам. От някакъв сервиз ме съветват да обогатя малко сместа и да надуят турбината с 10%. Чудя се дали това е добро решение?!?!
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)