The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Турбопътища СПЕШНО ПОМОЩ!!!

#21
anex Wrote:И аз сае замислям за леко чипване, даже дискретно чипване. Не искам да прекалявам. От някакъв сервиз ме съветват да обогатя малко сместа и да надуят турбината с 10%. Чудя се дали това е добро решение?!?!
При махане на DPF-a ще трябва да се пипат картите и настройките, както ти написай по-горе.
От личен опит с ремапване на коли (като клиент) ще ти споделя, че нещата не се градят на % Wink
При мен с 1,5 бара даваше 161 коня на колелата (148 заводски), а сега е на 1,2 бара но дава 178 коня на колелата. Не се учудвай, ХС90 има доста загуби (AWD, автоматик, слон с една дума).
Звучи странно, но това че надува повече, не означава ще върви както трябва.
Реално се пипат картите за гориво, впръскване по цикли (D5 185 к.с. има 5 цикъла и 2-ро поколение CR на 1600 бара помпа), аванс (!) - много важен елемент, надуване на турбина, разтоварване, налягане в рейл ... абе не е като да пипнеш всичко с 5, 10 или 15% Wink
При смесообразуването трябва да се придържат стойностите към максимално близко ЕГТ до заводското, за да не излязат буталата през ауспуха в течен вид :lol: ЕГТ е темепратурата на газовете, която е изключително важна за работата на мотора!
Ако всичко е направено както трябва - моторът няма никакви ядове да изкара колкото би го направил със заводски настройки.
Един обективен показател за добре направен ремап е когато мощността се разгръща с повишаване на оборотите, не губи сила на висока скорост и няма късане на вратове при тръгване, в ниските, колкото и странно да звучи. При мен около 100 км/ч съм на около 120НМ (20-25% от ресурса на мотора), но колата набира равномерно от 100 до 200, без да се замисля ... със заводските настройки тъпче след 4000 оборота, а с първия ремап умираше след 3500 оборота. Сега си набира до 210 равномерно и тогава спира (195 по GPS), там й е ограничителят, но не изпитвам липса на мощност във високите, напротив - усещането е, че колкото повече набира, толкова повече сила получава ... то и на диното се виждаше това разгръщане.

В крайна сметка нямаш голям избор - 2000-2500 лв. за нов филтър или излолиране на този (грамотно) за около 500-600 лв. (с механичното махане на филтъра и ремап). Реално ЕГР, DPF и др. еко глупости са в тежест на моторите, но иначе няма как да се покриват еко нормите. Друг е въпросът дали след 5 000 км биха могли да ги покрият, но никой не го интересува - важното е, че в лабораторията този мотор е дал 7/100 и всички са хепи :lol:
Има няколко места, където ще ти направят колата грамотно ... свържи се с STEW или bell, ще те насочат Wink
Този мотор без да се мъчи и без DPF би трябвало да изкара около 200-210 к.с. на мотора, което си е напълно нормално, все пак D5244T18 е същият, но с 200 к.с. Wink
Скачай смело във "филма" и после няма да ти прави впечатление, че изпушва при форсаж, защото ще се наслаждаваш на колата Smile

Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#22
Dodo явно разбираш доста от материята, браво. Мотора ми е D5244TS със заводски 163кс, колата е 2008 г., белгийците заради данъците са поръчали скопения модел (въпреки това с DPF вървеше превъзходно). Просто ми даде допълнително домашно да проуча къде и какви карти ще ми сложат. Нямам против колата да стане и малко повечко кончета без да чупя моторчето. От МП ми предложиха за 1800лв да я направят на 220кс. Но парите ми се видяха много. Ще питам двамата колеги да ми помогнат.
Възможно ли е някой да ми премахне DPF-a и да запише нови карти едновременно? Ако имаме подобен грамотен човек просто карам колата при него и край с ядовете.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#23
anex Wrote:Dodo явно разбираш доста от материята, браво. Мотора ми е D5244TS със заводски 163кс, колата е 2008 г., белгийците заради данъците са поръчали скопения модел (въпреки това с DPF вървеше превъзходно). Просто ми даде допълнително домашно да проуча къде и какви карти ще ми сложат. Нямам против колата да стане и малко повечко кончета без да чупя моторчето. От МП ми предложиха за 1800лв да я направят на 220кс. Но парите ми се видяха много. Ще питам двамата колеги да ми помогнат.
Възможно ли е някой да ми премахне DPF-a и да запише нови карти едновременно? Ако имаме подобен грамотен човек просто карам колата при него и край с ядовете.
МП предлагат на ПОЛСТАР и това е официално признат от ВОЛВО доставчик на ремап, но 1800 лв. за ремап е сериозна цена.
Отделно те няма да махнат DPF-a, все пак са официален сервиз.
Твоят мотор е като на STEW, пиши му да ти каже къде излекуваха неговото S60 Smile
Доколкото знам са махнали физически DPF-a, a после ремап и електронно са го изключили.
Навън също се оплакват от DPF-a на тези S60-ки, т.е. с този "скопен" както ти се изрази мотор D5 ... явно това скопяване не се отразява добре на филтъра, защото той е същият при 185 к.с., а немците го хвърлят след 400-450 000 км :? :roll: Най-вероятно не може да вдигне достатъчно температура, за да издуха добре саждите и се задръства по-бързо :roll:
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#24
На колегата му пуснах на лична поща телефона на сервиза, където махнаха софтуерно филтъра. Дали правят ремап за увеличаване на мощността - не знам, не съм ги питал. Първо махнах софтуера, а след това същия ден в един сервиз на Сливница и самия филтър. Аnex, мойта кола е абсолютно същата като твойта - 163 кс и сега наистина се усещат. Ако намериш сервиз за 2 в 1 - използвай го и кажи за впечатления. А ако дойдеш на срещата в неделя, ще обменим информация на живо.
Reply

#25
Polestar предлагат софтуер и колата става 205кс. Брех. Тази кола няма да има нищо общо с предишната.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#26
Колата е в Мото пфое днес от 12:30ч, DPF филтъра е запушен страхотно. От сервиза ще пробват регенерация веднъж и ако не стане махам филтъра. Имам счупен датчик за налягането в DPF филтъра за 255лв но не мисля, да го сменям. Направо ще махам филтъра ако не пожелае да се регенерира. Междувременно сменям ангренаж и ролки на обслужващия ремък.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#27
ДПФ филтъра не става за нищо. Махам го веднага.
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#28
anex Wrote:ДПФ филтъра не става за нищо. Махам го веднага.
Ако не ти е проблем, пиши как се развиват нещата. Вървиш по моя път и ми е любопитно.
Reply

#29
STEW би ли ми оставил телефон, по телефона бих искал да се консултираме.
Дилемата е сервиза на Адлер - за тунинг и махане на ДПФ ми искат 700лв или
сервиза на Ntuning , които ми искат 450лв за същото нещо.
Първите са известни по форумитe докато за вторите няма толкова информация.
И двата сервиза предлагат като тунинг аванс на помпата, повече гориво и надуване на турбината.
И от двата сервиза имаме колеги ползвали услугите им.
Дилема :roll: :roll: :roll:
Благодаря
Който търси - намира, който пита - знае!
Reply

#30
Имаш ЛС
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)