The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Тестове и мнения за летни гуми 2015

#91
Spurs Wrote:
max Wrote:И аз си взех такива гуми (монтирани засега само 2 ) другите 2 в края на месеца,поради доста променливото време отпред оставих зимните.И засега немога да дам адекватно мнение как се държат.Дали поради факта че не са загрели добре а и времето при вас е по-студено,затова да е поднесла колата?????
Колега, с риск да не харесаш това което ще напиша, но задните гуми са дори по-важни от предните!
От тях тръгва нестабилността на колата и възможността за завъртане и произшествия...
Като си сложил зимни отпред и летни отзад, може би си повишил теглителната сила на колата, но задницата ти е все едно на лед!

Абсолютно си прав,затова шофирам с повишено внимание.Смених задните защото самите гуми са мн.криви (така взех колата).И предпочитам да карам с хубави гуми отколкото с криви( а и през последните 10 д.при нас температурата не е падала под 10 градуса) , и да си разбия задното окачване.А и сега не е време за закупуване на зимни гуми все пак Smile.
[Image: ab284934.gif]
Reply

#92
pliva Wrote:Не знам откъде го извади това колегата в горния пост,но по-добрите гуми винаги се монтират на двигателните колела - ако е с предно предаване отпред,ако е със задно-отзад.Автомобилът се управлява освен с волана и с педала на газта - на кола с предно предаване при поднасяне се подава газ,при такава със задно газта се отнема...и т.н. :!:
Съгласен за работата с газта и спирачките!
Идеята ми е, че може да не се стига до там... Wink
Щото тръгне ли веднъж колата да занася, не е ясно, колкото и да е добър шофьора, каква беля може да стане!
Иначе ето инфо за гумите, има и още много изписано, но и това мисля, че е достатъчно в момента:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.michelin.bg/tyres/learn-share/care-guide/ten-tyre-care-tips">http://www.michelin.bg/tyres/learn-shar ... -care-tips</a><!-- m --> - съвет Номер 6
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bgtires.com/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/%D1%87%D0%B8%D1%84%D1%82-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B3%D1%83%D0%BC%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%B7%D0%B0%D0%B4">http://www.bgtires.com/%D0%BF%D0%BE%D0% ... 0%B0%D0%B4</a><!-- m -->
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#93
От практиката ми си позволявам да не се съглася с тези предписания!Лично мое мнение,с което не ангажирам никого!Карал съм коли с предно предаване с нови гуми отпред и по-износени отзад и не съм имал проблеми,особено зимата.Ако тръгне да поднася предницата с по-износените гуми/предно предаване!/не виждам как ще я успокоиш с подаване или отнемане на газта.Докато с по-добри гуми отпред и да тръгне задницата,леко подаване на газта ще ,,издърпа" колата!Повтарям - не ангажирам никого с мнението си!
Reply

#94
Малко помощ ако може. Скоростен индекс V / W / Y - как да избера, каква е разликата, като колата е ограничена до 210км/ч, а и да не беше - не смятам да излитам, че зачестиха паданията на летящите обекти. :roll:
Размера на гумите е 225/45/17, колата С60 ако това е от значение.
Reply

#95
lubomancho Wrote:Малко помощ ако може. Скоростен индекс V / W / Y - как да избера, каква е разликата, като колата е ограничена до 210км/ч, а и да не беше - не смятам да излитам, че зачестиха паданията на летящите обекти. :roll:
Размера на гумите е 225/45/17, колата С60 ако това е от значение.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.goodyear.eu/bg_bg/all-about-tires/understand-your-tire/reading-your-tire/speed-index-lightbox.jsp">http://www.goodyear.eu/bg_bg/all-about- ... ghtbox.jsp</a><!-- m -->
Чети тук.
Гума с висок скоростен индекс, можеш да караш с по-ниска скорост, но такава с нисък, с по-висока скорост не е препоръчително...
Разбира се става дума за постоянна скорост за по-дълго време, а не за моментно ускорение при изпреварване, например.
Така, че избора е твой! И цената дали си струва.
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#96
Ако не смята човек да се прави на състезател, индекс Т /до 190км/ е напълно достатъчен.
Reply

#97
tortomanin Wrote:Ако не смята човек да се прави на състезател, индекс Т /до 190км/ е напълно достатъчен.
+1 или в краен случай Н - 210 км/ч.
При тези индекси се гарантира, че гумата ще издържи на продължителен пробег, така че при ограничение от 210 км/ч, не виждам смисъл да се взимат скоростни индекси повече от Н :roll:
Аз карам с Н зимните (18 цола) и W летните, защото този размер 19-цола е за Х5, а там има модели, които при 210 км/ч им е икономичната скорост :lol:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#98
lubomancho Wrote:Малко помощ ако може. Скоростен индекс V / W / Y - как да избера, каква е разликата, като колата е ограничена до 210км/ч, а и да не беше - не смятам да излитам, че зачестиха паданията на летящите обекти. :roll:
Размера на гумите е 225/45/17, колата С60 ако това е от значение.


Колега,

в този размер няма да намериш гума с нисък скоростен индекс. Разликата между V/W/Y не е голяма, но както колегите споменаха, която и да избереш ще ти свърши работа. Размера, ти е доста ниско профилен и принципно гумите с този размер са скоростни или спортни.
Като цяло гуми с по-висок скоростен индекс се износват по-бързо. Същото може да се каже и за индекса на теглото, но в обратна пропорция. Гуми със знак XL-extra load или по-високо товарно число се износват по-бавно, но това може да бъде маргинално за времето, което една гума прекарва на пътя.

Поздрави
Volvo For life!
Reply

#99
pliva Wrote:От практиката ми си позволявам да не се съглася с тези предписания!Лично мое мнение,с което не ангажирам никого!Карал съм коли с предно предаване с нови гуми отпред и по-износени отзад и не съм имал проблеми,особено зимата.Ако тръгне да поднася предницата с по-износените гуми/предно предаване!/не виждам как ще я успокоиш с подаване или отнемане на газта.Докато с по-добри гуми отпред и да тръгне задницата,леко подаване на газта ще ,,издърпа" колата!Повтарям - не ангажирам никого с мнението си!
И въпреки практиката ти ще се опитам да поясня. Екстремни ситуации на пътя настъпват обикновено при рязко сменяне на посоката и при спиране(което може да е свързано с първото), при двата случая е важно сцеплението на задната ос.
ex XC90
Reply

zorba Wrote:
pliva Wrote:От практиката ми си позволявам да не се съглася с тези предписания!Лично мое мнение,с което не ангажирам никого!Карал съм коли с предно предаване с нови гуми отпред и по-износени отзад и не съм имал проблеми,особено зимата.Ако тръгне да поднася предницата с по-износените гуми/предно предаване!/не виждам как ще я успокоиш с подаване или отнемане на газта.Докато с по-добри гуми отпред и да тръгне задницата,леко подаване на газта ще ,,издърпа" колата!Повтарям - не ангажирам никого с мнението си!
И въпреки практиката ти ще се опитам да поясня. Екстремни ситуации на пътя настъпват обикновено при рязко сменяне на посоката и при спиране(което може да е свързано с първото), при двата случая е важно сцеплението на задната ос.
ОК!Както казах-не ангажирам никого с мнението си.Всеки има глава на раменете си и решава сам.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)