The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем със стъклоповдигащ електрически механизъм

#1
Здравейте,
Колата е V40 2002г. Проблема е в стъклото на предна лява врата. Появи се силен шум и просто спираше на моменти да се движи. След малко помощ с ръка се задвижва отново. Поразгледах из форума, намерих разни снимки и разглобих вратата. Свалих целия механизъм и разглобих и него. Проблема е установен вече - от електромотора излиза метален винт, който задвижва пластмасово зъбно колело (червячен механизъм).Въпросното колело е износено на едно място и когато попадне там превъта винта. Намерих в една фирма такова зъбно колело и така всичко изглежда решено. Да ама не. Не знам как сваля пластмасовото зъбно колело от оста, която върти. Въпросът ми е някой разглобявал ли е нещо подобно , защото имам съмнение , че е заварено.
Благодаря предварително.
Reply

#2
няколко снимки:
[Image: 035249956.jpg?r=0]
[Image: 035249957.jpg?r=0]
Кликнете върху изображението за да се отори с по-добро качество
Reply

#3
Най-вероятно зъбното колело е отлято на оста и няма сваляне. по скоро ще го свалиш но няма как да закрепиш новото. Пласмасата е някаква която не се лепи с нищо.За това по добре си намери механизъм от друга кола или пък караи на климатик Smile
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)