The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет при покупка на Volvo XC 90 2.4D5

#11
Спърс ето това е основния смисъл на темата всеки да си сподели опита си , благодаря за съвета .Никога не съм каръл джип само леки коли , къде мога да тествам.
Reply

#12
WINERGY Wrote:
Spurs Wrote:Ти карал ли си SUV с ръчна СК?
Аз имам опит и искам да споделя, че моето усещане е като да караш автобус. Няма нищо общо с малка или среден клас кола...
За мен е задължително голям SUV да бъде автоматик.
Поздрави и успех!

Това пък как го измисли? Big Grin
Ами измислих го след една година каране на Х5 Е53 3.0d, 218 hp., ръчка - продадох я с огромно удоволствие и се "родих" с тази от профила ми...
Най-тегавото шофиране в живота ми, при положение, че до тогава съм карал коли САМО с ръчни скорости!
Първата с автоматик ми беше служебната Астра, втората е настоящата ни - XC90.
Така, че не питайте дали имам опит с ръчки - имам и то огромен - 10+ години имах работа дето карах почти като таксиметров шофьор, само коли с РСК.
Не си натрапвам мнението, който иска да ме послуша, който не иска, да не го прави. Аз моя избор съм го направил вече.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#13
Тзрр Wrote:Спърс ето това е основния смисъл на темата всеки да си сподели опита си , благодаря за съвета .Никога не съм каръл джип само леки коли , къде мога да тествам.
Следващия път като дойда в Ямбол с XC-то, за съжаление го правя доста рядко, ще ти пиша на лични, да се видим и да покараш моята. Smile
Ако до тогава не си купил вече...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#14
да се надяваме да съм взел , и да срещнем красвците Smile , но никой не споменава обслужването , проблемни места , как са вибрациите и шумовете в купето
Reply

#15
Обслужването не е кой знае колко като цена, освен ако не го правиш в МП. Задължително смяна на ангренажен ремък. Ако е автоматик задължителна смяна на маслото на кутията. Провери дали работи AWD преди покупка. Купето си е обезшумено добре.
Общо взето са здрави, но най-големият им проблем е автоматика...
Читаво XC, че и с ръчни скорости се продава за няколко дена, а това стои над месец...
Задължителен преглед в сервиз преди покупка - или в МП Пловдив, ако не искаш там ще ти дам на ЛС на друг сервиз координати, където разбират от волво.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#16
Долу горе за каква сума говорим за обслужването , как се проверява това AWD.Някакви други по често среща проблеми.
Reply

#17
AWD се проверява като се вдигне на подемник(колкото до отлепят гумите) и се включи на скорост, трябва да въртят всички колела.
ex XC90
Reply

#18
Здравейте,
и аз съм на същия кръстопът но като цяло искам да е автомат но се двоумя за двигателя като цяло дали да не събера малко повече пари и да не скоча на 185кс. Като аз съм от софия и бюджета ми в момента е като на колегата около 15000лв. Притеснява ме колко е данъка на този хубавец и къде да се гледа при покупка за проблемни неща. Знам,че едно първоначално обслужване (ремъци,ролки,помпа,филтри) ще е около 1000лв. като вариант го оглеждам това : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c1259058">http://www.cars.bg/c1259058</a><!-- m --> някакви съвети?
Благодаря предварително.
Reply

#19
Здравейте колеги, аз съм от скоро фен на марката до момента съм карал предимно БМВ и то ръчки.
Харесал съм си модела ХС90 но се двоумя за двигателя дали да е 163 кс. или 185кс. като бюджетът ми е като на колегата 15000лв. Съвет?
По каталози ги дават едва ли не с една какъв разход на гориво 11,9 л/100км. какъв е реалния? аз съм от София.
Като поддръжка какво е хубаво да се знае? (цени, колко често се налага да се прави и проблемни места)
Какъв е данъка на този хубавец?
Колко е първоначалното обслужване? (ремъци, водна помпа, ролки и филтри)
Има ли филтър за твърди частици? (къде е, лесно ли се сменя и колко е пари)
Моля помагайте с каквито и да е било съвети.
Благодаря предварително.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)