The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Резервна гума XC90

#1
Здравейте, имам следния въпрос - на баща ми XC90 е без резервна гума фабрично и понеже нямам доверие на тези спрейчета искам да сложа една. Wink
С какво се закрепя, с някаква планка ли е или стойка(на пежото ми е така). Задължително ли трябва да е патерица или се събира пълноразмерна 17" или 18"?
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#2
WINERGY Wrote:Здравейте, имам следния въпрос - на баща ми XC90 е без резервна гума фабрично и понеже нямам доверие на тези спрейчета искам да сложа една. Wink
С какво се закрепя, с някаква планка ли е или стойка(на пежото ми е така). Задължително ли трябва да е патерица или се събира пълноразмерна 17" или 18"?
Трябва да е патерица и е 18" (по спомен), заради височината.
Закрепването е с един особен механизъм, в МП нов е около 110 лв.
Аз имам една, която бях закупил от UK за един познат, но се отказа и стои в склада ... ако те интересува, пиши ЛС Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#3
Колега здравей,
Спрейчетата са ок и вършат хубава работа. Не знам защо им нямаш доверие. Пробвал ли си?
Предимствата са че гумата се оправя бързо и колата е пак на магистралата без ограничение в скоростта. Няма цапане или махане на гума, особено ако е лошо време.
Недостатъци имат, като например: най-вероятно ще анулират гаранцията за гумата. Чистят се трудно и струва пари. Новите ги правят да може да се махат с вода, за да не се излагат хората на химикали. Не поправят гумата, но може да кара колата човек няколко седмици без да му мисли. Перфорацията не трябва да много голяма. Ако е гвоздей е ОК. Арматурно желязо - не запечатват
Прецени как ще постъпиш, но си вършат работата.
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#4
Патерица е. Закрепена под багажника отзад. Достъпа за отвиване е през багажника, съответно...
Скоро ми я проверяваха, оказа се че стойностите са атмосфери, бая по-големи от нормалните гуми Confusedhock:
Иначе ми я напомпаха без да я свалят.
Аз също съм скептичен за спрей - гумата, дори и патерица, си е гума - само, да не дава Господ, да спукаш две наведнъж Wink
Случвало ми се е, и то извън България, гадничко е...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#5
Благодаря за отговорите.
Додо писах ти ЛС.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)