The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнения за нова обява ХС90

#21
В този ред на мисли ето какво може човек да си позволи за парите на 2006-7 година Волво XC90!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autoscout24.com/offers/hyundai-santa-fe-22-crdi-4wd-a-t-style-diesel-white-279719182">http://www.autoscout24.com/offers/hyund ... -279719182</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.autoscout24.com/offers/hyundai-santa-fe-20-crdi-4wd-style-diesel-white-279910826">http://www.autoscout24.com/offers/hyund ... -279910826</a><!-- m -->

Аз съм краен Волво фен, но спрямо реалността, не е редно да се спори. Ако не мога да си позволя ново или почти ново XC90, бих седнал в едно от горните две предложения. Това са нови коли, технологията им е нова, безопасността е на ниво и изглеждат великолепно. Старото Волво XC90 e технология от 2002 година, изглежда морално остаряло, да не споменаваме, че Корейците са натъпкани с технология, която тук липсва. Като добавим и огромната 7 годишна гаранция, която се прехвърля, без проблем в Европейския съюз, ми се струва, че нещата клонят към несравнимост.

Всеки сам решава, дали иска да си купи само емблема на предния капак, без да впечатлява особено, за да се хвали пред приятели и съседи или да се качи на нещо модерно, натъпкано с технология, изключително добре направено, но с разкривено и не прентенциозно "H" за емблема. Аз лично бих избрал втората опция! Wink
Volvo For life!
Reply

#22
Много добре казано Данчо.
Прехвърлянето на гаранцията е много ценна опция, а и 7 години не са никак малко време.
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#23
Ако трябва да избирам между XC90 2014 и новият модел 2015 бих избрал старото. Харесва ми много повече на външен вид и не се съмнявам, че е по-здраво и надеждно от наследника му. Не съм фен на новите технологии и знам, че колкото нещо е по-сложно, толково по-ненадеждно е то.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#24
Ако човек е свикнал да поддържа колата си качествено е по - трудно да го прави с по - скъпа кола.
Много са важни детайлите. Като казвам детайли имам предвид най-вече техническите характеристики, макар и в действителност да се разминават с предоставените от производителя.
Ще дам пример с реално направено сравнение между две марки, които няма да споменавам:
Сравнението ме насочи каква кола да си купя - втора употреба, но от доказан производител, с повече екстри и най - вече системи за сигурност или чисто нова, без екстрите, включително за сигурност, като за тях трябваше да се доплаща една сериозна сума.
Експеримента е правен в Германия с два автомобила с почти еднакви характеристики - един клас, вид гориво, мощност на двигателя, тегло и т.н., едната е от доказан производител, на пет години, а другата - чисто нова.
Резултатите по различните показатели бяха с незначителни предимства на едната или другата, но това, което ме насочи към покупка на автомобил втора ръка от доказан производител беше разликата в спирачния път. При 100 км/ч - 30 м. спирачен път по - малко от този на новата.
Корейската марка, която визираш е на светлинни години напред разбира се и няма място за съмнение.
Разликата дали човек може да си позволи нова скъпа кола или нова евтина кола е в стандарта, с който можа да си позволи да живее. Ако се опитва да го надскочи, значи прави компромис с нещо.
Нещо с което разумен човек се съобразява според мен е и колко бързо се обезценява това, което е купил.
Поздрави
Андро
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#25
Преди доста години беше направено сравнение между Голф IV, втора употреба, и току-що излизащата Дачия Логан, на сходна цена...
Независимо, че списанието беше АвтоБилд, доказан като пристрастен към VW, Голфа беше на светлинни години напред!
Така, че всеки си решава сам - цена, обслужване, гаранция, застраховки... имидж и т.н.
В края на краищата, една стока струва толкова, колкото се плати за нея...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#26
Spurs Wrote:Преди доста години беше направено сравнение между Голф IV, втора употреба, и току-що излизащата Дачия Логан, на сходна цена...
Независимо, че списанието беше АвтоБилд, доказан като пристрастен към VW, Голфа беше на светлинни години напред!
Така, че всеки си решава сам - цена, обслужване, гаранция, застраховки... имидж и т.н.
В края на краищата, една стока струва толкова, колкото се плати за нея...

Мони,

тук нещата са различни, Корейците са на светлинни години от Дачия, Рено и прочие. Ходих и пробвах, и се замислям, дали VW са въобще на тяхното ниво в момента. Нещата бързо се променят в този динамичен свят. Wink
Съветвам те да надникнеш ако имаш възможност. Сигурен съм че ще останеш приятно изненадан. Wink
Какъв имидж в България, дето мутрите все още се кичат с поръчкови павета, а дупките по-пътищата зеят като пропасти. :roll:
Volvo For life!
Reply

#27
JMI Wrote:Мони,

тук нещата са различни, Корейците са на светлинни години от Дачия, Рено и прочие. Ходих и пробвах, и се замислям, дали VW са въобще на тяхното ниво в момента. Нещата бързо се променят в този динамичен свят. Wink
Съветвам те да надникнеш ако имаш възможност. Сигурен съм че ще останеш приятно изненадан. Wink
Какъв имидж в България, дето мутрите все още се кичат с поръчкови павета, а дупките по-пътищата зеят като пропасти. :roll:
Данчо, балдъзата кара вече трето Санта Фе, като това на снимката дето си я публикувал...
Предните две ги смениха още в гаранция, buy back...
Никакви проблеми досега - предпоследното го продаде на 4 години и 80 хил.км. за около 30 хил.лв., още в гаранция.
Всъщност, само като си спомня с какво учудване гледахме първите Понита на Хюндай :lol:

Но, както вече написах, всяка стока си струва цената, платена за нея - ако има кой да даде 25000 лв. за кола на 9 г., значи за него струва толкова!
За друг може и 15 хил. да са много. Шваке ще даде трета цена. Относително е!
Моята ХС90-ка, 11.2007, D5, 185 hp, Executive, 153 хил.км., по Шваке излиза малко над 26 хил... Макар, че те не се интересуват от поддръжка, реални ли са километрите и т.н.
Дали струва толкова ще разбера, ако започна да я продавам. Което хич и не ми минава през ум в момента... :lol:
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#28
Ся ш`са намеся с малко модераторски спам и се надявам след него постовете да са само по темата, а не да се изкривяват към - ма не, тва дет харесвам аз си е най-убаво ... Wink То си е така, но не е за това темата.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#29
Stanchoni Wrote:Ся ш`са намеся с малко модераторски спам и се надявам след него постовете да са само по темата, а не да се изкривяват към - ма не, тва дет харесвам аз си е най-убаво ... Wink То си е така, но не е за това темата.

Станчони,

опитахме се дадем още една гледна точна на човека. Той все пак пита за XC90, но е хубаво човек да си свери часовника, пък знае ли се, може други мисли да му дойдат след тези писания. Smile
Volvo For life!
Reply

#30
Мерсаж за смислените отговори. И за останалите също Wink

Volvo S40 1.9D
Volvo S80 V8
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)