The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S80 проблем с вътрешно огледало за обратно виждане

#1
Здравейте приятели,
Собственик съм на Volvo S80 2.5 TDI. Днес забелязах, че вътрешното огледало за обратно виждане има някакъв мехур вътре и от него тече някаква течност. Имате ли идея какъв е този проблем и как мога да го разреша? Ако трябва да купувам ново огледало, от къде можете да ми препоръчате да го купя?
Благодаря Ви.
Reply

#2
Ами предполагам ,че става въпрос за огледало ,което е с автоматично затъмняване. Ако е така ,значи просто е свършило. Самото огледало представлява течнокристален пакет . В момента се е разтякло . Оправяне няма ,само със смяна. Сега лошата новина. Просто смяна не става, вътре е електрониката за дистанционните ,т.е. ако се смени директно ,спират дистанционните. Сменя се само стъклото ,но е деликатна операция. Стъклото е залепено със здраво двойнозалепящо,нагрява се със сешоар на ниска температура за да се разлепи ,има и две кабелчета за разпояване. Само стъкла не се продават . Търсиш по моргите огледало за донор. И аз имам този проблем и се каня да се хвана и да го реша.
Reply

#3
Благодаря Ви много за бързия отговор...Току-що гледах някакво видео на тази операция...Кошмар...
Reply

#4
Играчка си е Smile И има риск да се счупи новото по време на смяната. Аз имам проблем със сирената на фабричната аларма ,акумолаторите са и за смяна . Там каква играчка ме чака....не мислех ,че от Volvo са такива мазохисти ,но всичко е направенао като за последно.
Reply

#5
Здравейте,и аз имам подобен проблем.След два дена в сервиз за монтаж на газова уредба се появи едно петно на огледалото за обратно виждане и след малко каране стана като на мехури и после се раздели на две,горната половина е по светла от долната,но няма теч,поне за сега.Това означава ли,че оправянето е само с ново и то само самото огледало ,без да се сменя цялото.Става на въпрос за V70,2001г.
Благодаря предварително на отзовалите се .
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply

#6
Баш това означава. Обикновено от жегата дават фира.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#7
petyostoev Wrote:Здравейте,и аз имам подобен проблем.След два дена в сервиз за монтаж на газова уредба се появи едно петно на огледалото за обратно виждане и след малко каране стана като на мехури и после се раздели на две,горната половина е по светла от долната,но няма теч,поне за сега.Това означава ли,че оправянето е само с ново и то само самото огледало ,без да се сменя цялото.Става на въпрос за V70,2001г.
Благодаря предварително на отзовалите се .

Глътнало е въздух. Търси си огледало втора употреба, като го гледай внимателно. Ако погледнато на светлина има кафяв оттенък - не го вземай!
Ако сивее всичко е наред.
Сменя се само стъклото.
Reply

#8
Много Ви благодаря.А ако намеря втора употреба и сивее както казва Тишо,кой мога да потърся за подмяната му най близо до Плевен.Е ако няма наблизо,може и надалече,но е хубаво да стане бързо след взимането му,защото ако не стане да може да се върне.А и колко може да струва от моргата,примерно?
Отново благодаря предварително.
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply

#9
petyostoev Wrote:Много Ви благодаря.А ако намеря втора употреба и сивее както казва Тишо,кой мога да потърся за подмяната му най близо до Плевен.Е ако няма наблизо,може и надалече,но е хубаво да стане бързо след взимането му,защото ако не стане да може да се върне.А и колко може да струва от моргата,примерно?
Отново благодаря предварително.
От моргата ще е скъпичко, едно време им искаха към 200 кинта, сега трябва да са паднали драстично, но сигурно пак ще поискат едни 100 кинта, познавайки психологията баш на моргаджиите.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#10
Егати..... Още нямам такъв проблем, но ако ме издразнят такива пет поредни, ще бягам при Опел... Или ще си купя Суперб Шкода.
Толкова ли станаха келешовски колите ни?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)