The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съобщение на XC90

#1
Колеги за втори ми показва тази грешка, наскоро ми монтираха газ, незнам дали има значение.
Моля някой да ми каже какво означава?


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#2
От тук: http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewto...=8&t=28196
Видях това: KLVLOEISTOF LAAG ZET DE MOTOR AF Ниско ниво на охлаждащата течност, спрете на двигателя (критична грешка).
Reply

#3
Сигурно затова парното ми не работи както трябва (духа само студено)
Reply

#4
Благодаря за бързият отговор.
Reply

#5
AsenHaskovo Wrote:Сигурно затова парното ми не работи както трябва (духа само студено)

Ти заради това мотора можеш да изхвърлиш, за парното си се притеснил... Wink

Виж да не е протекла помпа или имаш теч някъде из охладителната система.


Междодругото, светне ли ти триъгълника в средата на таблото в червено с някакво съобщение, по-добре спри, изгаси, и чак като разбереш за какво става въпрос и отстраниш причината за съобщението тогава тръгвай отново. Idea
Reply

#6
Май е на холандски... :roll:
Много сериозно е наистина ако свети червения триъгълник и ти дава тази грешка. Wink
Отваряй разширителния съд и виж дали имаш антифриз!
Ако не намериш теч отникъде, нека ти проверят масления охладител дали не е заминал - мисля че така се казваше...
Другото май е гарнитура на главата или помпа, както пише Тишо.
И парното наистина спира...
Не пали и не мърдай никъде ако нямаш охлаждаща течност! И задължително проверка в сервиз!
Поздрави
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#7
Щом са ти монтирали газ е възможно да не са я обезвъздушили както трябва. Провери си антифриза и водните връзки на газовото да няма от някъде теч.
Каква е газовата уредба?
ex XC90
Reply

#8
Газовата ми е BRC. Показва ми грешката само сутрин и само веднъж на ден
Reply

#9
Защото сутрин е студена колата и антифриза се е свил. Долей си антифриз на студено има мярка на казанчето(MIN и MAX) и ако пак се случи или не са ти я обезвъздушили добре(пак доливаш) или имаш теч.
На мен ми губеше течност от единият щуцер на казанчето, беше се пукнал и сълзеше само при добре загряла кола. През лятото на морето се наложи спешна доставка от МП на казанчето, че не се знае кога ще му изтекат водите. Wink
ex XC90
Reply

#10
Най-вероятно трябва да се долее течност, но парното не работи, защото в сервиза за ГАЗ са си оставили ръцете. Обикновено режат съединението за парното и слагат тройник ... така им е по лесно, но е грешно.
Върни се, за да си оправят магариите!
Аман от пишман майстори ...
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)