The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за лоста къси/дълги светлини

#1
Здравейте,
Тези дни за пръв път карах колата (XC70 2003) на дълъг път по тъмно и забелязах нещо странно с лоста за мигачи/къси-дълги.
При издърпване към шофьора се усеща, че има две степени. Не знам дали обяснявам добре, но според мен при късо дръпване трябва да пуска на дълги за момент и при отпускане на лоста да връща на къси - за премигване или моментно осветяване.
А ако искаме пермамемтно да преминем на дълги се дръпва лоста докрай - тогава се усеща и прещракването и колата би трябвало да остане на дълги.
Проблема при мен обаче е, че колкото и леко да дръпна лоста, колата остава на дълги. Няма начин само да премигна.
Правилно ли разсъждавам за работата на лоста и някакъв проблем ли имам с лоста?
Благодаря.
Reply

#2
nicktodorov Wrote:Здравейте,
Тези дни за пръв път карах колата (XC70 2003) на дълъг път по тъмно и забелязах нещо странно с лоста за мигачи/къси-дълги.
При издърпване към шофьора се усеща, че има две степени. Не знам дали обяснявам добре, но според мен при късо дръпване трябва да пуска на дълги за момент и при отпускане на лоста да връща на къси - за премигване или моментно осветяване.
А ако искаме пермамемтно да преминем на дълги се дръпва лоста докрай - тогава се усеща и прещракването и колата би трябвало да остане на дълги.
Проблема при мен обаче е, че колкото и леко да дръпна лоста, колата остава на дълги. Няма начин само да премигна.
Правилно ли разсъждавам за работата на лоста и някакъв проблем ли имам с лоста?

Благодаря.
Да,така е.При леко дръпване трябва само да примига.Също и при подаване на мигач - при съвсем леко побутване мигачът трябва да мигне три пъти и да спре.
Reply

#3
pliva Wrote:Да,така е.При леко дръпване трябва само да примига.Също и при подаване на мигач - при съвсем леко побутване мигачът трябва да мигне три пъти и да спре.

Нито едно от двете не работи при мен.
Какъв може да е проблема? Целия лост ли да е за смяна или може нещо софтуерно да е само?
Reply

#4
nicktodorov Wrote:
pliva Wrote:Да,така е.При леко дръпване трябва само да примига.Също и при подаване на мигач - при съвсем леко побутване мигачът трябва да мигне три пъти и да спре.

Нито едно от двете не работи при мен.
Какъв може да е проблема? Целия лост ли да е за смяна или може нещо софтуерно да е само?
По-скоро механичен проблем,според мен.Дано да се отзове някой по-запознат колега.Мисля,че бях виждал в YouTube клип как се сваля и поправя самия лост.
Опитай и това - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=29&t=6367#p64260">viewtopic.php?f=29&t=6367#p64260</a><!-- l -->
Reply

#5
И аз го имах този проблем.Свалих и разглобих лоста.Вътре има едни пластинки и пътечки.Помня че скъсих едната и проблема се оправи.
Reply

#6
pliva Wrote:
nicktodorov Wrote:Здравейте,
Тези дни за пръв път карах колата (XC70 2003) на дълъг път по тъмно и забелязах нещо странно с лоста за мигачи/къси-дълги.
При издърпване към шофьора се усеща, че има две степени. Не знам дали обяснявам добре, но според мен при късо дръпване трябва да пуска на дълги за момент и при отпускане на лоста да връща на къси - за премигване или моментно осветяване.
А ако искаме пермамемтно да преминем на дълги се дръпва лоста докрай - тогава се усеща и прещракването и колата би трябвало да остане на дълги.
Проблема при мен обаче е, че колкото и леко да дръпна лоста, колата остава на дълги. Няма начин само да премигна.
Правилно ли разсъждавам за работата на лоста и някакъв проблем ли имам с лоста?

Благодаря.
Да,така е.При леко дръпване трябва само да примига.Също и при подаване на мигач - при съвсем леко побутване мигачът трябва да мигне три пъти и да спре.
Преди 2005 год. нямат опцията с 3 премигвания на мигача Wink

За дългите - може да има мех. проблем или както е посочил колегата в предходния пост.
BG VOLVO Member #00409
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)