The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Моля за съвет за покупка

#1
Здравейте,

Притежател съм на V70 2001 г. и съм много доволен от колата, но скоро ще имам нужда от автомобил 4х4 и се спрях на това XC70 от мобилето. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11447061569624388&slink=bykt1n">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=bykt1n</a><!-- m -->
Притеснява ме че няма телефон (а моето има, и установих че това е много необходима екстра) а също липсва и щората на багажника. Двигателя е добър D5 185 hp но въпросът ми е скоростната кутия и диференциалите дали са проблемни на тази модификация, а също и дали ще може да се върже телефона към колата по някакъв начин.

Благодаря
Reply

#2
Според мен телефона би трябвало да ти е последната грижа при избора на автомобил колкото и да ти е необходим, първо си намери читава кола, а после можеш да ползваш това : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.avitel-bg.com/parrot-ck-3100-lcd">http://www.avitel-bg.com/parrot-ck-3100-lcd</a><!-- m --> Изпробвано е и е много ефективно, при входящо повикване спира звука на радиото в колата и разговора може да се чува на колоните на аудиото на колата, поне за мен лично това е най-удачния вариант. А номера или контакта се изписва на дисплея. Освен това при заводски вградените телефони е възможно да не ти приеме карта на някой от операторите. Така избягваш момента с търсене на възможност на карта дубликат, а мисля че само един от операторите прави тази услуга,но може и да говоря глупости. А и когато решиш да смениш пак колата можеш да си го вземеш със себе си за следващата. ;-)
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#3
Здравейте бъдещи колеги и аз съм пред същата дилема като - zabec .
Накратко искам много сигурна и семейна кола .Пред дилема съм или Volvo XC 70 4х4 или S80 .Разполагам с бюджет до 9000 -като 8000 лв мога да дам за самата кола ,а 1000 лв. са за регистрации и обслужване(Ако е правилният модел за семейството ми мога да посъбера около още 2500 ) . Бих благодарен на някой колега ако сподели мнение ,кое би било удобно за малката (3 годишно момиченце),като комфорт за дълъг път ?За сигурност се убедих ,че няма по-добро от Волво.Притесняваме само конфорта на малката.Относно самата покупка насочете ме какво да гледам и на кое да наблегна и което ми вдъхне доверие го карам на диагностика в Мото Пфое,и ако е добре го вземам .Както каза едни приятел - "Еххх най-после поумня и помъдря" .
Reply

#4
Според моите проучвания колкото по-нова, толкова по-добре относно диференциала и автомата. Интересно е да се пита, ако колата е купувана в България нова защо са нови номерата - СВ. От всички обяви за този модел тази изглежда най-обещаващо, но трябва да се види на място и да се покара за тест на автоматика най-вече. Успех!
Reply

#5
МП има и в Бургас и във Варна и т.н., това може да е обяснението за номерата + втори или трети собственик.
Иначе гледайте за такива продавани от МП поне ще има сервизна история(през гаранционния период).
ex XC90
Reply

#6
Аз лично съм за XC70, след неделното пребиране от Чифлика, предимството на 4х4 е абсолютно за предпочитане! Всъщност има и S80-ки 4х4, но с малко дете и вероятното количество багаж, комбито е екстра!!! Wink
Поздрави и успех в избора!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#7
Привет,

Вече почти година се радвам на XC70 D5, 2006г. Изминал съм само около 10К км, но смело мога да кажа, че това е страхотен автомобил. Просторен, проходим и не на последно място пъргав.

Поздрави!
Reply

#8
Благодаря за отговорите колеги. Отказах се от този автомобил, мисля че цената е доста завишена.

Поздрави.
Reply

#9
zabec Wrote:Благодаря за отговорите колеги. Отказах се от този автомобил, мисля че цената е доста завишена.

Поздрави.
Цената въобще не е завишена,колега,ако колата е в добро състояние.Карам абсолютно същата,на 157 000 км,и застрахователната стойност в Алианц е 9000 Евра - миналата седмица поднових каското!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)