The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Твърд маховик на D5

#11
Да се включа и аз с питанките - освен че е доста скъп с какво би превъзхождал двумасовия?
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#12
Явно с вечност! Wink
Кара се 3-4 живота, т.е. прераждания - и на колата и на човека.... Big Grin
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#13
bell Wrote:Да се включа и аз с питанките - освен че е доста скъп с какво би превъзхождал двумасовия?
Освен че е безобразно издръжлив,е и много по лек от стандартния.Същото води,до по бързо развъртане на оборотите на двигателя.Същият работи в по облекчен режим,но цялата тежест пада върху скоростната кутия.А кутията се пази с прецизно превключване на обороти.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#14
Kangalov Wrote:Освен че е безобразно издръжлив,е и много по лек от стандартния.Същото води,до по бързо развъртане на оборотите на двигателя.Същият работи в по облекчен режим,но цялата тежест пада върху скоростната кутия.А кутията се пази с прецизно превключване на обороти.
Нямам намерение да слагам, нямам нужда, но това поражда поне още два въпроса:
- ако е по-добър, лек и т.н. защо не се вгражда заводски в колата?
- означава ли, че при по "непрецизно превключване" ще ремонтираме и скоростни кутии (като се има предвид ресурса им на по 150-200 хил.км) + маховици?
Щото тогава и цените ще са различни...
Аз бих слагал винаги препоръчани от производителя части, масла, консумативи и т.н.
Още повече ако един двумасов маховик изкарва по 150 хил. километра и е по-евтин от твърдия, смятайте колко време ще се кара!
Но всеки си има мнение и глава на раменете да решава за себе си.
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#15
Да определено,ако колата я ползвате за Евридейка и не е наличен спортният дух,със съответните умения,не си струва да влагате пари,в едномасов маховик,софтуерно калибриране и тн.Но Ако я нямаше тази страст към промяната на заводското,много неща в живота не биха се случили.Аз също съм фен на консумативите препоръчани от производителя,но не винаги,та са най добре направени и издръжливи.
Та доколкото се сещам,темата беше :Има ли едномасов маховик за тези мотори....
Е има,а за какво и как ще го ползваш е нещо съвсем различно от това дали си струва или не....

Поздрави и успех на всички!
Поздрави и успех.
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#16
Така е.
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#17
Dorio Wrote:
Reshinup Wrote:Здравейте колеги,

Въпроса ми е някой виждал ли е или чувал за успешно монтиран твърд маховик на D5 мотор?

Няма такова животно като "твърд маховик" за D5 моторите !

Някакви забележки за животното колега?....Или просто Ви трябваше доказателства за не компетентното Ви изказване....
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#18
Kangalov Wrote:
Dorio Wrote:
Reshinup Wrote:Здравейте колеги,

Въпроса ми е някой виждал ли е или чувал за успешно монтиран твърд маховик на D5 мотор?

Няма такова животно като "твърд маховик" за D5 моторите !

Някакви забележки за животното колега?....Или просто Ви трябваше доказателства за не компетентното Ви изказване....

Извинявам се за "незнанието ми" за олекотения маховик/к-т, който сте посочили в линка си, колега Kangalov!
Но нека да отбележа, че посочената алтернатива на "твърд" маховик (или комплект съединител) касае
само и единствено скоростните кутии на волво с индекс М66.
Вие също сте го посочили по-горе в поста си.
:!:
За неосведомените ще отбележа, че въпросната механична скоростна кутия М66 на волво е предвидена и се вгражда в цялата гама автомобили, но само за компановката 4х4, или тъй наречения AWD !
Влиза в употреба през 2004 г.
"Интерпретацията" на този маховик или кит к-т съединител е за коли с постоянно задвижване на 4-те колела и е предназначен основно за спортна употреба - пистарки, С30-ки, S40-ки, Полестарки 60-ки и др. расови изпълнения на волво
Основния му таргет е СПОРТ. С всички произтичащи от това плюсове и минуси.

Колата на колегата Reshinup (съдейки по профила му) е Волво V70, модел 2003 г. с двигател D5.
Там вариантите за скоростни кутии са два:
- автомата AW55-50/51SN и
- механичната М56.

Лично аз нямам информация за олекотен (твърд, плътен) маховик за тази скоростна кутия М56 в комбинация с D5 мотор.
Но ще се радвам, ако колегата Kangalov посочи такъв маховик или кит к-т съединител.
Поздрави.

пп:
Някак си не ми се ще да слагам под общ знаменател колата V70, 2003 г., D5, на колегата Reshinup и което е да волво със задвижване AWD или Polestar.
Вярвам, че колегата е попитал за твърд (плътен) маховик конкретно за неговата кола.
Reply

#19
На Вальо колата не е 4х4,до колкото знам!
Reply

#20
Dorio Wrote:Извинявам се за "незнанието ми" за олекотения маховик/к-т, който сте посочили в линка си, колега Kangalov!
Но нека да отбележа, че посочената алтернатива на "твърд" маховик (или комплект съединител) касае
само и единствено скоростните кутии на волво с индекс М66.
Вие също сте го посочили по-горе в поста си.
:!:
За неосведомените ще отбележа, че въпросната механична скоростна кутия М66 на волво е предвидена и се вгражда в цялата гама автомобили, но само за компановката 4х4, или тъй наречения AWD !
Влиза в употреба през 2004 г.
"Интерпретацията" на този маховик или кит к-т съединител е за коли с постоянно задвижване на 4-те колела и е предназначен основно за спортна употреба - пистарки, С30-ки, S40-ки, Полестарки 60-ки и др. расови изпълнения на волво
Основния му таргет е СПОРТ. С всички произтичащи от това плюсове и минуси.

Колата на колегата Reshinup (съдейки по профила му) е Волво V70, модел 2003 г. с двигател D5.
Там вариантите за скоростни кутии са два:
- автомата AW55-50/51SN и
- механичната М56.

Лично аз нямам информация за олекотен (твърд, плътен) маховик за тази скоростна кутия М56 в комбинация с D5 мотор.
Но ще се радвам, ако колегата Kangalov посочи такъв маховик или кит к-т съединител.
Поздрави.

пп:
Някак си не ми се ще да слагам под общ знаменател колата V70, 2003 г., D5, на колегата Reshinup и което е да волво със задвижване AWD или Polestar.
Вярвам, че колегата е попитал за твърд (плътен) маховик конкретно за неговата кола.
Колега май нещо не си в час със приложението на ръчна скоростна кутия М66.Моята кола е с предно предаване и е произведена ноември 2006 година,с ръчна скоростна кутия М66.Ама то май в приложеният КИТ не се говореше за година на производство,а за скоростна кутия М66,нали така... Не спори при реално приложени факти и асемблиране на не заводски приложения.Ако искате доказателство,кажете къде и кога ще сложите едни 1000 евра на масата пред свидетели и да си докарам колата,за да се научите как и какво е направено...
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)