The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос относно дизелово V40 1.9 115hp 2001

#1
Здравейте
Чисто нов съм в форума Smile
Предстой ми покупка на автомобила описан по-горе в темата доста изчетох във форума.
Имам няколко въпроса за който не открих инфо или получих според мен грешно такова от големи разбирачи ( автоджамбази )
1 Наистина ли при този мотор турбините са консуматив и това ли е ахилесовата пета на този мотор ?
2 Кой са минусите на въпросният мотор и за какво трябва да внимавам при покупката ?
3 Тампоните за задният мост доколкото останах с впечатление са консуматив намират ли се лесно или са кът ?
4 Как е като спирачна система спрямо други автомобили ?
5 И много ли ще ми е тясна ( като имате в предвид че съм 1,93 ) ?
6 Как са като парно и климатизация ?

п.с. Имайте предвид че от 8 год. карам само голфове и се реших да променя нещо надявам, че с този автомобил ще се ъпгрейдна към по-добър автомобил

Благодаря предварително за инфото
Reply

#2
topsonik Wrote:Здравейте
Чисто нов съм в форума Smile
Предстой ми покупка на автомобила описан по-горе в темата доста изчетох във форума.
Имам няколко въпроса за който не открих инфо или получих според мен грешно такова от големи разбирачи ( автоджамбази )
1 Наистина ли при този мотор турбините са консуматив и това ли е ахилесовата пета на този мотор ?
2 Кой са минусите на въпросният мотор и за какво трябва да внимавам при покупката ?
3 Тампоните за задният мост доколкото останах с впечатление са консуматив намират ли се лесно или са кът ?
4 Как е като спирачна система спрямо други автомобили ?
5 И много ли ще ми е тясна ( като имате в предвид че съм 1,93 ) ?
6 Как са като парно и климатизация ?

п.с. Имайте предвид че от 8 год. карам само голфове и се реших да променя нещо надявам, че с този автомобил ще се ъпгрейдна към по-добър автомобил

Благодаря предварително за инфото

Здравей и добре дошъл в форума.

Ще ти отговоря на въпроси 1 и 5, на останалите може би колегите които карат този модел и мотор ще ти кажат повече за него.

За автоджамбазите вероятно е консуматив предвид ресурса и километрите на колите които внасят. Всъщност която и част от автомобила да избереш тя все си има определен ресурс. В конкретния случай ресурса на тези турбини е в порядъка на 200-250х.км. в зависимост от това как е каран и поддържан автомобила, лично мнение.
За въпроса за размера ... , ами и там е индивидуално Wink , с мерене ще стане работата.

Поздрави.
Smile
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#3
Здравей
На въпроси 5 и 6 аз съм 187см и карам на предпоследния зъб на седалката като зад мен се вози жената за да бави детето Smile . Като парно и климатизация за мен са супер, моята е с климатроник като за парното се има в предвид че е дизел все пак и всички кори и капака на ДВГ-то ми са си на място. Колата ми е със същия двигател като тази в която си се нацелил по-горните въпроси ще кажа че съм толкова доволен от колата си че каквото и се счупи ще го сменям. При мен 8 месеца и 8000 км нямам забележки Бог знае на колко километра е сега пише 178550.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)