The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвети за пукупка за XC90

#11
WINERGY Wrote:Няма едно XC90, на което тази пластмаса да е здрава.
Има, на доста след 2007 год. Wink
Тогава ги преработват малко - прибират ги (по-тесни са) и са от по-мек материал.
Ако не е имало удар, някой яко се е хопкал на седалката :lol:
Но салонът за тези км изглежда отвратително!
Ясно, че е светъл, ама е адски захабен и с напукана кожа.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Става така при ниски шофьори. Big Grin Баща ми миналата година си я поправи пластмасата, но сега гледам пак се е пропукала.
VOLVO XC90 D5 200hp
VOLVO XC90 D5 185hp
VOLVO XC60 D5 205hp
Reply

#13
Така, да оставим конкретните оферти настрана, че не винаги обявите отговарят на действителността. След изчитане на форума, към момента се оглеждам главно към дизеларки D5 185 мулета. Също така мисля и автомат след 2007-ма година, където уж трябва да са по-качествени. Мнения по тоя въпрос?

Иначе както казах не бързам с покупката, за момента сондирам мнения. Разни декоративни пластмаси не ме вълнуват особено, те са евтини.
Reply

#14
stylius Wrote:Разни декоративни пластмаси не ме вълнуват особено, те са евтини.
Ако намериш 2-ра употреба ... може и да, но нови - точно с пластмасите може да ревнеш :mrgreen:
Гледай да няма и счупени никелирани лайстни около прозорците, защото най-евтината е 140 лв., а около всички стъкла има общо 12 бр. :lol:
От опит - комплектът излиза около 2300 лв., а са някакви никелирани лайстни :mrgreen:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#15
Dodo 155 Wrote:
stylius Wrote:Разни декоративни пластмаси не ме вълнуват особено, те са евтини.
Ако намериш 2-ра употреба ... може и да, но нови - точно с пластмасите може да ревнеш :mrgreen:
Гледай да няма и счупени никелирани лайстни около прозорците, защото най-евтината е 140 лв., а около всички стъкла има общо 12 бр. :lol:
От опит - комплектът излиза около 2300 лв., а са някакви никелирани лайстни :mrgreen:

Пфф, сериозно ме замисли. Big Grin

Иначе обикновено по една-две пластмаси са липсите, рядко се налага смяна на целия комплект. Но да не бързам пак да се изказвам неподготвен. Smile
Reply

#16
Колега цифрите, които е посочил Dodo 155 звучат направо страшно, но винаги има евтини нови алтернативи. От друга страна 90-ки от старото поколение в моргите има бол и все повече ще стават ако това звучи успокоително. Smile Ако продължим в този дух, в една кола има милион малки детайли, които с времето просто чакат да бъдат счупени, тогава хипотетично излиза, че трябва да нагласим едни 5000 лева отгоре с готовност за подмяна на лайстни и други дребни аксесоари. Когато нещо не излиза от завода винаги ще има, дребни неща, които или не са си на мястото или са счупени, по-важно е като цяло автомобила да си струва.
Volvo For life!
Reply

#17
JMI Wrote:Колега цифрите, които е посочил Dodo 155 звучат направо страшно, но винаги има евтини нови алтернативи. От друга страна 90-ки от старото поколение в моргите има бол и все повече ще стават ако това звучи успокоително. Smile Ако продължим в този дух, в една кола има милион малки детайли, които с времето просто чакат да бъдат счупени, тогава хипотетично излиза, че трябва да нагласим едни 5000 лева отгоре с готовност за подмяна на лайстни и други дребни аксесоари. Когато нещо не излиза от завода винаги ще има, дребни неща, които или не са си на мястото или са счупени, по-важно е като цяло автомобила да си струва.
Проблемът на тези лайстни е, че са метални, а никелът става матов от безконтактното и от тези в моргите няма да е голяма оферта. Отделно при сваляне лесно им се чупят щипките или кривят ... а веднъж изкривени, трудно се монтират без силикон.
На мен градушката ми ги беше начукала яко, дори една я беше откъртила и застрахователите нямаха избор :lol:
Лошото е, че 2 месеца търсеха алтернативи, но само на оригинални се натъкваха Wink
Оказа се, че в МП с отстъпка и приспадане на ДДС-то излязоха най-изгодно ... ако може така да се нарече :roll:
BG VOLVO Member #00409
Reply

#18
Има ресториращи препарати за метал от сорта на T-cut. Правят нещата като нови за дълго. Тук лайстни да искаш от моргите и хубавото е, че моргаджиите си нямат идея колко пари струват нови, но пък лошото е, че в повечето случаи искат да продават целите врати с лайстните. Smile
Volvo For life!
Reply

#19
Дайте мнение за този автомобил, ако някой го е виждал. <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/21456242003724609">http://www.mobile.bg/21456242003724609</a><!-- m -->

В този форум не чета много хубави неща за Мото-Пфое Пловдив. Някаква идея къде може да се провери колцата ако отида до там?
Reply

#20
Стилка, дай да се чуем, батко. И за D5 185hp и за МП-Пловдив и за 6 степенния айсин TF-80SC. Не е за писане във форум, може в чат или call Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)