The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за покупка на ХС70

#91
Quote:Аз лично съм спрял да ходя по кварталните майстори, защото:
1. Три дни диагностика заради повредена бензинова помпа и накрая какви ли не глупости се наслушах - в МП им трябваше 15 минути да кажат повредена е помпата...
2. Смяна на горния тампон през 6 месеца - оправданието - "те се късат, така са си", вече 5-та година с тампон от МП - гледам го от време на време цял си е и няма намерение да се къса.
3. Рециклиране на рейка - една камара пари дадох - резултат - колата не можеш я вкара в пътя над 140 - неуправляема. Разпадна се докато паркирах... Гаранция - познай от дали някой ми призна... Добре, че не беше със 140 по магистралата... След което - нова.
4. Биалетки - през 6 месеца - 30-40лв бр. и за смяна по 25-30лв на биалетка... Сложени от МП за по 140лв/бр.(може и да бъркам цената) вече втора година нищо не хлопа...
5. Накладки предни, сложиха ми някакви ментета, свиреше като товарен влак като спира, дисковете свършиха накладките като нови... А уж бяха най доброто на пазара...
6. Рециклиране на хидравлична помпа протекла през остта - резултат нищо от никаде не тече, но все едно карам Джуган(ЗиЛ-157 за тези които не знаят - няма серво усилвател на волана)... И накрая - нова помпа... Рециклиралия помпата отърва боя само защото бързичко върна парите които платих... :twisted:
... И така мога да пиша до довечера...

Тишо и аз това обеснявам. Затова Волво са гадни коли - не може да се слага какво да е и да се прави как да е. Иначе нали знаеш - ладата е най-хубавата кола Wink

Quote: Т. Минтов » Пет Апр 15, 2016 3:53 pm
Четох за това в темата за за АСК в този раздел и не мога да разбера логиката и евентуалната причина....
Ако някой е наясно, ще съм благодарен, ако сподели.

Въпроса вече беше разискван в друга тема. Накратко казано - пълни глупости. Виж Тишо какво пише, същото се отнася и за скоростните кутии.
Накратко -кутиите се скапват поради:
1. Грешно масло - не превключва добре, приплъзване. Ако се смени маслото веднага последствия няма, но ако човек не знае, заради някакъв урод увисваш с 4000лв +-
2. Грешно ниво на маслото - Високо ниво е за прегравяне, ниско ниво е за износване
3. Невнимателно каране тип състезател - прегряване. При яко форсиране температурата в хидротрансформатора може да превиши 250 градуса. Познай какво става с маслото.
4. Теглене без допълнителен охладител - прегряване
5. Нередовно сменяне на маслото - голямо износване и прегряване
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#92
che4ef Wrote:Тишо и аз това обеснявам. Затова Волво са гадни коли - не може да се слага какво да е и да се прави как да е. Иначе нали знаеш - ладата е най-хубавата кола Wink
Проблема е, че човек като купи кола рядко я познава достатъчно добре, че да види симптоми за бъдещи проблеми. Отиваш харесваш, затваряш очите и купуваш, човек по принцип е позитивно създание и има склонност в даден момент да си затваря очите дори и за явни нвща. Форума е мястото където, може да се по;учи смисленна информация и евентуално пътища за решение на даден проблем. И какво човек да гледа, купувайки даден екземпляр втора употреба. Моето S80, като го купих, въпреки прегледите които правихме се оказа с дефект в бензиновата помпа, който се проявява само при горещо време и дълго каране. Накратко изпреварвах камион, колата загуби мощност, прибрах се обратно под клаксонния оркестър на бързаците отдзад... И с бременната в 6-тия месец с първото ни дете жена увиснахме на една отбивка на Ловешкия баир.
Мноого ми беше забавно... Постояхме половин час, чудейки се какво да правим и о чудо, колата запали и тръгна все едно нищо не е ставало. Цяла зима вървеше без проблем, и като станаха температурите отново 35 градуса, айде пак, но този път в София. Big Grin

Винаги има изненади.


che4ef Wrote:Въпроса вече беше разискван в друга тема. Накратко казано - пълни глупости. Виж Тишо какво пише, същото се отнася и за скоростните кутии.
Накратко -кутиите се скапват поради:
1. Грешно масло - не превключва добре, приплъзване. Ако се смени маслото веднага последствия няма, но ако човек не знае, заради някакъв урод увисваш с 4000лв +-
2. Грешно ниво на маслото - Високо ниво е за прегравяне, ниско ниво е за износване
3. Невнимателно каране тип състезател - прегряване. При яко форсиране температурата в хидротрансформатора може да превиши 250 градуса. Познай какво става с маслото.
4. Теглене без допълнителен охладител - прегряване
5. Нередовно сменяне на маслото - голямо износване и прегряване.

По въпроса с автоматиците, може и да има такава статистика, като се направи промивка и да лъсват проблемите, но това за мен си е тръгнала кутия, която дали днес или утре ще те издои здраво. Confusedhock: За мен е без значение в такъв случай кога ще и дойде времето... Даже съм на принцип - колкото по рано толкова по-добре, защото иначе се случва в най неподходящия момент и ... :roll:
Reply

#93
Всеки гледа нещата от неговата си камбанария и на база неговия си опит.
Моя опит за 1 месец с МП е 100% негативен.
Продадоха ми кола, която беше "тъкмо като за мен", "напълно проверена" и прочие горубленски лакардии, като в последствие колата се оказва с безброй проблеми.
Аз си го броя за чиста измама, но ти както си прецениш.
За този един месец вече научих всички Волво морги, и едва или има Волво за части (V70 и xc70) в радиус 200 км, което да не съм гледал. И вече знам почти всички Волво сервизи в същия радиус.
--
Допълнителна екстра на професионализма в МП е "ремонт", който НЕ СЪМ ПОИСКАЛ, с 9 лв. за части и 180 лв. за "труд". Въпросния "ремонт" изкара 50 км .....
---
Да не говорим, че покрай всички тези приключения се запознах с човек, който е бил шеф на регионален сервиз на МП и той ми обясни как се правят "ремонтите" в МП, как се "подменят" части, когато някой наш човек му потрябва въпросната част и т.н. и т.н.
---
7 години съм си поддържал колата в оторизиран сервиз на друга марка и не съм имал подобни проблеми, така че мога да кажа, че имам база за сравнение...
Reply

#94
Ignat40 Wrote:Всеки гледа нещата от неговата си камбанария и на база неговия си опит.
Моя опит за 1 месец с МП е 100% негативен.
Продадоха ми кола, която беше "тъкмо като за мен", "напълно проверена" и прочие горубленски лакардии, като в последствие колата се оказва с безброй проблеми.
Аз си го броя за чиста измама, но ти както си прецениш.
За този един месец вече научих всички Волво морги, и едва или има Волво за части (V70 и xc70) в радиус 200 км, което да не съм гледал. И вече знам почти всички Волво сервизи в същия радиус.
--
Допълнителна екстра на професионализма в МП е "ремонт", който НЕ СЪМ ПОИСКАЛ, с 9 лв. за части и 180 лв. за "труд". Въпросния "ремонт" изкара 50 км .....
---
Да не говорим, че покрай всички тези приключения се запознах с човек, който е бил шеф на регионален сервиз на МП и той ми обясни как се правят "ремонтите" в МП, как се "подменят" части, когато някой наш човек му потрябва въпросната част и т.н. и т.н.
---
7 години съм си поддържал колата в оторизиран сервиз на друга марка и не съм имал подобни проблеми, така че мога да кажа, че имам база за сравнение...

Не се опитвам да ти променя мнението, просто изказвам моят опит, който имам с две Волва едното купено през далечната 2008г. Smile

Сериозни обвинения пишеш, силно се надявам да има защо, предполагам знаеш защо в България на бивши служители мнението винаги трябва да се подлага на проверка. Аз лично много рядко съм виждал бивш служител да говори положително за предишния си работодател. Не че работодателите са цвете...

Не, че не е имало моменти в който МП да са си оставили ръцете, но практиката ми показва, че с диалог нещата са решими а обвиненията на никого не помагат.

С мнението си не целя да защитавам никой...

Надявам се утре да се видим пред НИМ в 11 часа. Smile
Reply

#95
YoYo Wrote:Без да обиждам typ4o, но можем да поспорим относно компетентността на МП.
Не се обиждам YoYo - не сме тук да се обиждаме, а да си помагаме и съм сигурен, че дори тези, които критикуват го правят с добри чуваства. Моя опит не е толкова лош като на Ignat40, но нека споделя:
1. Малко след като си купих 40-ката започна да ми изключва 5-та скорост от време на време както си карах. Това ме постави в много сложни и опасни ситуции и затова без да се колебая директно в МП, защото не исках да правя компромиси. Взеха ми паричките и казаха, че нищо не са открили. Аз им казах, че колата не може да остане така, защото ще се претрепя някъде, което не ги трогна много. Казаха, че явно проблема е в скоростите - айде бе, не би ми минало през акъла, че може да е там - отварянето и затварянето на скоростите отнемало около 8 часа, така че само за това около 500 лева, а какво ще излезе вътре и колко ще струва, не се знаело. Най-общо ме посъветваха да си я карам така докато се убия и толкова. По неведоми пътища стигнах до един човек, който не бих нарекъл квартален майстор, и който за съжаление вече не е в БГ отдавна. Той още по телефона ми обясни, че в МП са ми наговорили един куп глупости, тъй като на тая скоростна кутия 5 предавка може да се ревизира отделно без да се разглобява цялата кутия. Отвори я, откри че има някакъв проблем със синхронизатора и за 160 лева ми оправи колата. Тази ситуация ми показа, че за хората в МП вариантите са - некомпетентност, опит да ме измамят, не им дреме и гледат да ме разкарат или може би всичките заедно. Кажи ми YoYo при тази ситуация би ли поверил много по-сложната и скъпа кутия отново на тези хора с лека ръка без да изпишеш сума ти теми във форума и без да потърсиш алтернатива?
2. Миналата година имах отново проблем с 40-ката. Както си карам в един момент влизаше в нещо като авариен режим и не може да вдигне повече от 50км, но без да изкарва каквато и да е грешка. След известно време се оправяше и си върви без проблеми. Смених сума ти неща, но въпреки това на връщане от морето се скапа и понеже бяха с цялото семейство, реших, че няма да рискувам, а ще я оставя в МП Бургас. Там я прегледаха в продължение на няколко часа и казаха, че нищо не са открили, освен че са успяли наистина да видят проблема, но не разбират от къде е. Изпратиха ми лично момчето, което я беше гледало да говори с мен. То ми обясни, че не може да разбере точно какво е, но за него няма друг вариант освен ЕГР-а. Аз му казах, че това е първото, за което сме се сетили и ние и затова той е затапен и не играе в момента. Тогава човека каза, че явно не е от него. За да се съмняваш в нещо и изобщо да не разбереш, че то е елеменирано, означава няколко неща - некомпетенстност, не ти пука или и двете. Този път изключвам измамата, тъй като не ми взеха пари и бяха доста мили, така че си мисля, че в този сличай ставаше дума просто за некомпетентност.
Мисля, че имам достатъчно основания да се съмнявам в тяхната компетентност, за да си поверя колата в техните ръце.
Въпроса е в чии да я поверя, като все още не съм отписал и МП въпреки всичко?
[Image: ab218468.gif]
Volvo V40, 1999, 1.9Diesel - 95HP
[Image: ab276647.gif]
Volvo V70, 2007, 2.4D5 - 185HP
Reply

#96
Колеги, може ли линк към темата за АСК, която споменавате, за да се обогатя малко? Wink
[Image: ab218468.gif]
Volvo V40, 1999, 1.9Diesel - 95HP
[Image: ab276647.gif]
Volvo V70, 2007, 2.4D5 - 185HP
Reply

#97
Както е казал Игнат, всеки гледа от собствената си камбанария. И твоите, и неговите преживявания са наистина неприятни, но при мен винаги всичко е било чудесно с тях. Признавам, че досега най-сериозната интервенция по моя кола беше смяна на съединител и маховик на първата ми кола (пу-пу-пу така и да си остане статистиката).
Темата, която предполагам търсиш, е закачена най-горе в раздела за S/C/V сериите.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#98
През последните 10-15 г. съм имал вземане-даване с 2-3 фирмени сервиза. С МП-не, но за мен маниерът на работа и подходът към проблените е сходен.
Ако има някакъв проблем- смяна на възел.
В София Франс ауто ми предлагаха да сменят целия блок на фара (къси, дълги, халогени, мигач) за 273 лв., защото мигачът на служебното Пежо ту работеше, ту не. Проблемът беше в цокъла, който беше поправен (и никога не се появи, докато карах колата) за скромните 5 (пет Smile) лв. от "гаражните" електротехници, при които обикновено ходя при проблем. Те и тия 5 лв не ги искаха, насила им ги оставих Smile.
Проблемът във фирмените сервизи според мен е системен и се дължи на следното:
-разполагат с пълно описание и техническа документация на марката;
-разполагат със специализирани инструменти, вкл. и специфични за марката;
-могат по всяко време да поръчат която и да е част, или възел, ако я нямат налична;
-за всички по веригата (без клиента) са по-изгодни по-скъпи ремонти, поради което се сменят излишно цели възли, въпреки че може да се ремонтират успешно;
-90% от пазара (имам предвид платежоспособната част от света) са с нулева общотехническа култура и са склонни да ходят за щяло и нещяло по фирмени сервизи, както често се шегувам- крепостни селяни.
- .......... можете сами да си добавите свои доводи Smile

В резултат на това на монтьорите там им закърнява съобразителността и когато се сблъскат с по-комплексен проблем често изпадат в безтегловност и са готови да сменят наред, докато го решат. От друга страна, поради гарантирания пазар, както писах по-горе, цените на части и консумативи са меко казано грабителски.

Кадърните т.н. "гаражни" майстори, за да са на пазара- напротив, длъжни са да влагат мисъл и съобразителност, за да намалят цената, ако са съвестни няма да правят компромис с качеството на частите, или поне ще предложат няколко варианта. За съжаление обаче, кадърните и коректните са малко, а самозванците и некоректните- много повече. Това си е сериозен минус Smile

Малко дълго се получи, за което се извинявам.
Reply

#99
Quote: Т. Минтов » Пон Апр 18, 2016 11:14 am ............

Колега, по-зле е от колкото си го описал. Поста звучи оптимистично според мен, защото изкарва гаражните майстори мислещи същества. Сигурно ги има. Кварталните майстори са добри за масовите коли - Опел, Пежо и каквото друго се кара из България, или Хонда и Тойота (най-вече) за Канада. Нещата са бедствени ако питаш мене. Мой колега си купи Форд Edge чисто нов. Имаха го две години, не е навъртял и 70 000км. Бил е в сервиза 12 пъти. Сега кара VW Tiguan и говори каква хубава кола е. Какво още да ти казвам, историите са толкова много.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

Напълно съм съгласен с Т.Минтов. Много добре описва проблема с фирмените сервизи. От т.нар "квартални майстори" всеки е патил, но кадърните такива са ценност, без която няма как да караме десет годишни коли без финансова катастрофа. Ясно е обаче, че за някои неща е нужен оторизиран сервиз, липсата на втори такъв (конкурент на МП) е причината да се откажа (за сега) от Волво.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)