The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за покупка на ХС70

Здравейте,виждам,че повечето сте недоволни от Мото Пфое-София,било то от сервиза или от хората които са ви продали колата,затова ще ви разкажа какво ми се случи на мен при покупката на моето любимо Волво Big Grin .
Имах няколко критерия при закупуването на моето Волво ХС-70,да е под 100 000км. да е с кафява кожа и бежаво табло,да е с печка и да не черно на цвят хихихи.Както се досещате не ми беше лесно но след 2 месеца търсене се появи такава в Мото Пфое.Звъннах им и ги попитах дали е 7 места,за да си дръпна ДДС-то и ми казаха,че не е ама не са сигурни.Ок затварям аз и си търся друго,но уви след 7 дена нищо,а взе да застудява а както знаем зимата се търсят най много тези коли.Звъня пак в Мото Пфое с надеждата да ми намалят поне цената,и познайте какво се случи.Вдигна ми много вежливо момче,което ми обясни,че колата е със 7 места но седалките в багажника няма,което мен ме устройваше.После ми намали цената и се разбрахме да ми направят преглед на колата в техния сервиз на другия ден.На следващия ден ми звънна и ме попита дали,ще е купувам защото имало някои неща за смяна и дали да ги сменят.Обясних им,че си давам последните парички за ремонт и не мога да си позволя излишни парички,а той ми обясни,че ремонта е за тяхна сметка!!!Само да ви кажа какво ми смениха за тяхна сметка,Масло на двигател и всички филтри,масло на кутията,предни дискови с феродо,един тампон на двигателя и акумулатор Big Grin ,като на всички части и на акумулатора пишеше ВОЛВО.Момчето ми каза и че задния амортисьор е леко омаслен но може и да не е проблем,но няма да могат да ми го сменят за тяхна сметка защото струва скромните 1350лв.И така колата ми беше приготвена аз отидох и си е взех от София,доже е изчаках малко в шоуруума,защото бяха отишли да ми минат и годишен преглед,понеже и прегледа бил изтекъл.А после се оказа,че има и зимни гуми в склада,че и зимни гуми ми дадоха.Просто нямам думи Tongue .На излизане от София бях мега щастлив собственик на Волво.Забелязах обаче,че от страната на омасления амортисьор пречуква нещо и след като си отидох в Бургас си проверих колата в моя сервиз и се оказа,че амортисьора е заминал и иска смяна.Звъннах в София на този който ми е продаде и му казах за проблема и исках да ми поемат и част от сумата и за амортисьора.Звъъна ми момчето след 1 час и ми каза,че за смяната няма да плащам нищо,а за амортисьора ще ми направят 40% отстъпка,това е цената на която го купували.След 1 седмица и дойде частта и ми е смениха за около 800лв и вече 70 000км съм минал без сериозни проблеми.За мен Мото Пфое е един коректен сервиз и при другите ми посещения винаги са били точни с мен било то в София или Бургас.Много усмивки от мен,и дано удоволствието от шофиране на тази Велика марка да не Стихва Big Grin
Reply

Хубаво е, когато има доволни и щастливи клиенти, които са попаднали на добронамерени и компетентни служители.
Reply

А за МФ Пловдив какви са отзивите колеги
Reply

Колега dodomatev , пропусна няколко важни подробности.
Кога и за колко си купил колата, км. и т.н. и т.н.
По принцип и аз мога да ти продам кола за 15 К, която струва реално 10 К , да ти направя ремонти за 3 к и да останеш много доволен от обслужването Wink
Reply

Честно да ти кажа цената на коята ми е дадоха беше с малко по скъпа от тези по Автокъщите но с тази разлика,че имаше история с реални километри .Да не говоря,че онези измамници изобщо не искаха и да ми дадат фактура на реалната цена,за разлика от Мото Пфое.Иначе моята красавица е взех преди повече от 3 години на 7 януари за 22000лв.,а беше обявена за 24000лв.Годината на ХЦ-то ми е 2006.Така че мисля си,че цената си е ОК
Reply

dodomatev Wrote:Честно да ти кажа цената на коята ми е дадоха беше с малко по скъпа от тези по Автокъщите но с тази разлика,че имаше история с реални километри .Да не говоря,че онези измамници изобщо не искаха и да ми дадат фактура на реалната цена,за разлика от Мото Пфое.Иначе моята красавица е взех преди повече от 3 години на 7 януари за 22000лв.,а беше обявена за 24000лв.Годината на ХЦ-то ми е 2006.Така че мисля си,че цената си е ОК
Да,прав си!Добра е била цената.На ХС70 2007 г застрахователната стойност сега е 18 000 лева.Аз също взех ХС-то от МП и до сега го обслужвам само там и съм доволен!
Reply

Smile) Значи и моето XC по ВИН излиза 2006-та.(реално е от края на 2005-та)
На 28.05.2013 първия собственик я е върнал на 105 137 км. Като от МП му я оценяват на 11 800 лв. сменят 2 крушки и пак за толкова я дават на безлихвен лизинг на техния служител.
Не си написал на колко километра е била твоята (и кое ниво на оборудване), но ако не са много по-малко, значи имаме сходни параметри.
Само една дребна разлика от 12 000 до 22 000 лв. Wink
-------
Колега pliva прави разлика между застрахователна и пазарна стойност. Моля!
И от нездраво любопитство, служебна или лична кола обслужваш?
Reply

Ignat40 Wrote:Smile) Значи и моето XC по ВИН излиза 2006-та.(реално е от края на 2005-та)
На 28.05.2013 първия собственик я е върнал на 105 137 км. Като от МП му я оценяват на 11 800 лв. сменят 2 крушки и пак за толкова я дават на безлихвен лизинг на техния служител.
Не си написал на колко километра е била твоята (и кое ниво на оборудване), но ако не са много по-малко, значи имаме сходни параметри.
Само една дребна разлика от 12 000 до 22 000 лв. Wink
-------
Колега pliva прави разлика между застрахователна и пазарна стойност. Моля!
И от нездраво любопитство, служебна или лична кола обслужваш?
Служебна.По простата причина,че шефът ми не е българин и държи да я обслужвам та.Нямам против! :mrgreen: Но от това,което ми продадоха нямам никакви забележки!За пазарна стойност се ориентирам по обявите в Германия. Wink
Личната си обслужвам сам!
Reply

Quote:Служебна.
Ей, днес 6-то ми чувство е в кондиция. Жалко, че не беше така преди 2 месеца Wink
Quote:За пазарна стойност се ориентирам по обявите в Германия.
Аз ако се ориентирам по това .... значи моята струва минимум 25 000. Давам ти я за 20 000.Супер далавера!
Е ти вече си имаш, но ако имаш някой добър приятел, може да му кажеш и той да намаже Wink

Ето: За да не съм голословен - един клас по-долу от моята и на 60 000 км повече:
http://www.mobile.de/ru/%D0%90%D0%B2%D1%...58349.html
Reply

Ignat40 Wrote:
Quote:Служебна.
Ей, днес 6-то ми чувство е в кондиция. Жалко, че не беше така преди 2 месеца Wink
Quote:За пазарна стойност се ориентирам по обявите в Германия.
Аз ако се ориентирам по това .... значи моята струва минимум 25 000. Давам ти я за 20 000.Супер далавера!
Е ти вече си имаш, но ако имаш някой добър приятел, може да му кажеш и той да намаже Wink
Е ти за тая цена какво си очаквал,че взимаш?!Кола,която реално струва над 20 бона да ти я дадат за 12 какво означава? Confusedhock:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)