The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за покупка на ХС70

#71
СМЧ Wrote:Колеги за хс70 2008 купено от МФ и обслужвано само там
Сега е на 270000км мн екстри и мн гледана
18000лв дайте савет?????
Ако ти лови окото - скачай!Но първо преглед и диагностика в МП!И опитай да свалиш от цената,макар че застрахователната стойност на моето е 9000 Евра,а е една година по-старо и е Р2!
Reply

#72
Какво значи р2 колега че не сам запознат
Колата е гледана няма забележки само лоста за скоростите и е малко
Изтрит и на танлото има мн малко олющено 6+1е това е цена без ддс
Reply

#73
СМЧ Wrote:Какво значи р2 колега че не сам запознат
Колата е гледана няма забележки само лоста за скоростите и е малко
Изтрит и на танлото има мн малко олющено 6+1е това е цена без ддс
Р2 платформа е втора фаза- до 2007г.Тази е трета фаза - по-нова платформа.Ти ще можеш ли да си върнеш ДДС-то? 21 600 лева са си доста пари!Пробвай да свалиш.Искай и другия комплект гуми.Но пък ако е читава си заслужава! Smile
Reply

#74
ДДС ще го взема
Не сваля от цената нито лев
Има летни на един сезон
Прати ми твои тел да ти звана като е удобно
Да ми кажеш някои тайни БЛАГОДАРЯ
Reply

#75
СМЧ Wrote:ДДС ще го взема
Не сваля от цената нито лев
Има летни на един сезон
Прати ми твои тел да ти звана като е удобно
Да ми кажеш някои тайни БЛАГОДАРЯ
Имаш ЛС.Следобед съм в София,може да пием по кафе!
Reply

#76
Аз не сам от София
БЛАГОДАРЯ
Reply

#77
Колеги,
не знам дали точно тук е правилното място да питам пак нещо за моята нова придобивка. Порових се, но така и не намерих много инфо по два въпроса, които ме вълнуват в момента:
1. Дали мога да се уредя (по-скоро някой да ме уреди :lol: ) с някакъв Service Manual?
2. От сутринта чета и се боря какво масло за скоростите да взема. Като се разровя по Product Finder-ите на Yacco, Castrol, Fuchs, пише за някакви Multipurpose ATF, което не знам дали да го приема за добре или зле. От една страна това означава, че най-вероятно няма нещо специфично в тази скоростна кутия и човек ако си купи съответния продукт препоръчан от качествен производител, то всичко трябва да е наред. Навсякъде обаче правят уговорка, че е добре да си сравниш със Service Manual-а, което малко ме притеснява да избера на сляпо някое масло и да го сипя. Другото, което ми обасни майстора е, че на практика не се сменя цялото масло, а около 4 литра от всичките 7, а навсякъде в сайтовете си пише колко е пълния капацитет - 7л. Най-накрая се чудя дали да отида в МП да ми го сменят или поне да си купя от тях масло. Чудя се поради две причини - не съм очарован от тях като компетенстност и е скъпо.

Моля дайте съвет какво да правя!
[Image: ab218468.gif]
Volvo V40, 1999, 1.9Diesel - 95HP
[Image: ab276647.gif]
Volvo V70, 2007, 2.4D5 - 185HP
Reply

#78
typ4o Wrote:Колеги,
не знам дали точно тук е правилното място да питам пак нещо за моята нова придобивка. Порових се, но така и не намерих много инфо по два въпроса, които ме вълнуват в момента:
1. Дали мога да се уредя (по-скоро някой да ме уреди :lol: ) с някакъв Service Manual?
2. От сутринта чета и се боря какво масло за скоростите да взема. Като се разровя по Product Finder-ите на Yacco, Castrol, Fuchs, пише за някакви Multipurpose ATF, което не знам дали да го приема за добре или зле. От една страна това означава, че най-вероятно няма нещо специфично в тази скоростна кутия и човек ако си купи съответния продукт препоръчан от качествен производител, то всичко трябва да е наред. Навсякъде обаче правят уговорка, че е добре да си сравниш със Service Manual-а, което малко ме притеснява да избера на сляпо някое масло и да го сипя. Другото, което ми обасни майстора е, че на практика не се сменя цялото масло, а около 4 литра от всичките 7, а навсякъде в сайтовете си пише колко е пълния капацитет - 7л. Най-накрая се чудя дали да отида в МП да ми го сменят или поне да си купя от тях масло. Чудя се поради две причини - не съм очарован от тях като компетенстност и е скъпо.

Моля дайте съвет какво да правя!

на въпрос 1:
.pdf   V70_XC70_owners_manual_MY06_EN_tp8170.pdf (Size: 7.9 MB / Downloads: 25)

на въпрос две - строго субективно
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#79
typ4o Wrote:Колеги,
не знам дали точно тук е правилното място да питам пак нещо за моята нова придобивка. Порових се, но така и не намерих много инфо по два въпроса, които ме вълнуват в момента:
1. Дали мога да се уредя (по-скоро някой да ме уреди :lol: ) с някакъв Service Manual?
2. От сутринта чета и се боря какво масло за скоростите да взема. Като се разровя по Product Finder-ите на Yacco, Castrol, Fuchs, пише за някакви Multipurpose ATF, което не знам дали да го приема за добре или зле. От една страна това означава, че най-вероятно няма нещо специфично в тази скоростна кутия и човек ако си купи съответния продукт препоръчан от качествен производител, то всичко трябва да е наред. Навсякъде обаче правят уговорка, че е добре да си сравниш със Service Manual-а, което малко ме притеснява да избера на сляпо някое масло и да го сипя. Другото, което ми обасни майстора е, че на практика не се сменя цялото масло, а около 4 литра от всичките 7, а навсякъде в сайтовете си пише колко е пълния капацитет - 7л. Най-накрая се чудя дали да отида в МП да ми го сменят или поне да си купя от тях масло. Чудя се поради две причини - не съм очарован от тях като компетенстност и е скъпо.

Моля дайте съвет какво да правя!
За маслото в АСК по-добре в МП и не взимай на сляпо, маслото е само едно и то е със спецификация 3309 ( по спомен пиша)И има доста изписано във форума, както за начина на сменяне, за промивка и смяна, пак по спомен трябват 12л, предполагам колегите правили тази интервенция ще се включат.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#80
Мисля, че го писах в друга тема. Цената е 500 лв. в Мото Пфое, според мен повече от прилична, особено ако вземем предвид, до какви ядове може да доведе кофти масло или неправилна смяна.
Това, което е казал майсторът, малко съмнително ми се струва, но всеки си решава за себе си. По мой спомен, литрите са толкова, колкото е казал Тигърът.
Без да обиждам typ4o, но можем да поспорим относно компетентността на МП. Относно цените, аз съм по стария принцип, че не съм толкова богат за да купувам евтино. При обслужване при тях съм спокоен, че утре няма да поправям направеното вчера и като тегля чертата да ми излезе двойно и тройно.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)