The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за покупка на ХС70

#81
Специално за цените на маслото, нещо съм мнооого скептичен колко е изгодно да се купува от МП.
На мен ми продадоха 1 л. масло за 47 лв. Абсолютно същото, на 500 метра от МП, в известна верига за авточасти беше 27 лв.....
Reply

#82
Ignat40 Wrote:На мен ми продадоха 1 л. масло за 47 лв. Абсолютно същото, на 500 метра от МП, в известна верига за авточасти беше 27 лв.....

Това не е ли моторно масло? По мой спомен то струваше толкова. Между другото има значение дали го сменяш там или си купуваш един литър. Тяхното е във варели и цената е друга Smile Освен това при 4+ годишни коли има намаление за обслужване. Колкото до маслото за АСК чувал съм, че трудно се намира извън МП.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#83
Да, за моторното говоря, но не виждам, защо при другото да е по-различно.
Кръстникът ми е търговец на масла от 20 години. Повярвай ми, МП не внасят специално масла за себе си. И те ги купуват от вносители.
Иначе зависимостта - 1 л. скъпо, 5 литрова туба по-евтино, от варел най-евтино, си важи абсолютно навсякъде.
Гледам сега последната фактура за обслужване - таксували са 32,99 без ДДС "масло от варел",
Значи 40 лв. литъра за масло от варел, при положение, че еднолитровата бутилка е 27 лв. в търг мрежа, а 5 литровата излиза около 22 литъра....
При тези надценки и "безплатен" да го пишат труда, пак си пре....
Аз разбирам, че е фирмен сервиз и е нормално да е по-скъпо, обаче 2 пъти (че и отгоре) си прекалено.
Да не говорим, че при моя горчив опит с коректността на хората, които работят в сервиза, сериозно се съмнявам какво точно ти наливат.
Reply

#84
Малко се отклонихме от темата, но да си довърша.
Гледам и как таксуват труда - 60 лв без ДДС на час, което с 20-те процента отстъпка пак е 60 лв.
При норма 1.2 часа, това са 72 лв. + 240 лв за 6 литра масло .... да ги закръглим на 300 лв.
Който знае да сподели, в "нормален" сервиз за колко му сменят маслото (от варел).
Предварително правя уговорката, че тук говорим за смяна на масло, което все пак не е "ядрена физика".
Хайде за някакви "по-завързани" ремонти, които изискват "специализирани" уреди и умения, разбирам, ама за една смяна на масло.....
Reply

#85
3л масло + труд в известен сервиз за автиомати = 130 лв. Кое колко като разбивка - не знам.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#86
yuckuJackD Wrote:3л масло + труд в известен сервиз за автиомати = 130 лв. Кое колко като разбивка - не знам.

А като се смени както трябва, отиват около 12л масло. Wink Точно толкова фактурират и МП при смяна на маслото в автоматика. Wink

В този клип е обяснено кое как:
https://www.youtube.com/watch?v=7WfY8MQc1B8
Reply

#87
Tisho Wrote:
yuckuJackD Wrote:3л масло + труд в известен сервиз за автиомати = 130 лв. Кое колко като разбивка - не знам.

А като се смени както трябва, отиват около 12л масло. Wink Точно толкова фактурират и МП при смяна на маслото в автоматика. Wink

В този клип е обяснено кое как:
https://www.youtube.com/watch?v=7WfY8MQc1B8
Подозирам, че Вискю прекрасно знае колко трябва за пълна смяна, но е предприел тактиката на поетапна смяна с цел предпазване на тутумата от блокиране.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#88
Ignat40 Wrote:Малко се отклонихме от темата, но да си довърша.
Гледам и как таксуват труда - 60 лв без ДДС на час, което с 20-те процента отстъпка пак е 60 лв.
При норма 1.2 часа, това са 72 лв. + 240 лв за 6 литра масло .... да ги закръглим на 300 лв.
Който знае да сподели, в "нормален" сервиз за колко му сменят маслото (от варел).
Предварително правя уговорката, че тук говорим за смяна на масло, което все пак не е "ядрена физика".
Хайде за някакви "по-завързани" ремонти, които изискват "специализирани" уреди и умения, разбирам, ама за една смяна на масло.....

За мотора е ясно(макар, че и там зависи на какъв криворък механик попаднеш и като не смени уплатненията на пробката и капачката на филтъра(които са около 2-3лв двете) после ще има що тече като лейка), но за трансмисията аз лично не бих оставил на кой да е да сменя масло. Имам достатъчно опит с кварталните сервизи и предпочитам в такива да ми сменят само гумите и то на точно определено място - защото в повечето места така правят баланса, че при 130-140 тресе...

Аз лично съм спрял да ходя по кварталните майстори, защото:
1. Три дни диагностика заради повредена бензинова помпа и накрая какви ли не глупости се наслушах - в МП им трябваше 15 минути да кажат повредена е помпата...
2. Смяна на горния тампон през 6 месеца - оправданието - "те се късат, така са си", вече 5-та година с тампон от МП - гледам го от време на време цял си е и няма намерение да се къса.
3. Рециклиране на рейка - една камара пари дадох - резултат - колата не можеш я вкара в пътя над 140 - неуправляема. Разпадна се докато паркирах... Гаранция - познай от дали някой ми призна... Добре, че не беше със 140 по магистралата... След което - нова.
4. Биалетки - през 6 месеца - 30-40лв бр. и за смяна по 25-30лв на биалетка... Сложени от МП за по 140лв/бр.(може и да бъркам цената) вече втора година нищо не хлопа...
5. Накладки предни, сложиха ми някакви ментета, свиреше като товарен влак като спира, дисковете свършиха накладките като нови... А уж бяха най доброто на пазара...
6. Рециклиране на хидравлична помпа протекла през остта - резултат нищо от никаде не тече, но все едно карам Джуган(ЗиЛ-157 за тези които не знаят - няма серво усилвател на волана)... И накрая - нова помпа... Рециклиралия помпата отърва боя само защото бързичко върна парите които платих... :twisted:
... И така мога да пиша до довечера...
Reply

#89
bg_tiger1978 Wrote:Подозирам, че Вискю прекрасно знае колко трябва за пълна смяна, но е предприел тактиката на поетапна смяна с цел предпазване на тутумата от блокиране.

Ъ... Confusedhock:
Искаш да кажеш, че като се смени маслото изцяло ти се скапва скоростната кутия? Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
Reply

#90
Четох за това в темата за за АСК в този раздел и не мога да разбера логиката и евентуалната причина....
Ако някой е наясно, ще съм благодарен, ако сподели.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)