The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Още една сбъдната мечта. Горд собственик на XC70

#11
Не я мисли,колега!Сипвай бензин и се наслаждавай!Ако има някакъв проблем по двигателя,ще ти излезе съобщение.А за маслото питай в МП кога е сменяно,както и ремъците.Щом като е обслужвана там,трябва да знаят!Може и сервизната книжка да е при тях,макар че при оправяне на документите би трябвало да ти я дадат.Пръскалките често се прецакват - помпичката е пред предна дясна гума и се набива много вода от пътя,влиза под пластмасите и ръждясва.Малко трудно се сваля(разкачва се подкалника само отпред),но като я свалиш се разглабя сравнително лесно,почиства се,раздвижваш роторчето,смазваш и после работи като нова.Добре е като сглобяваш пластмасовия кожух,да я намажеш със силикон,да уплътни.Иначе алтернативна помпа не се предлага,а оригиналната е доста солена.
Reply

#12
Благодаря Pliva,
Обяснението за моторчето е много полезно!
За другото:
Ние с Дидо ги гледахме тези неща. Сменяни са по график.
Само изписано масло нямаше, за периода в който младежа твърдеше че го е сменял, но пък имаше изписани филтри. Обяснението беше логично (поне за БГ). Все пак е сервиз и масло може да се.... "спести" от някъде, но филтрите трябва да се купят.
Дано си прав, че доливане от близо 1 литър, на двигател на 120 х. км ми се струва съмнително.
Аз на Реното никога и 1 грам не съм доливал.
Да не говорим че за 100 х. км освен обслужването на 20 х.км, не бях бутнал нищо. Даже накладките не бях сменял.
Волвото уж "по-здраво" ...
Притеснението ми е, че както са "скрили" смяната на маслото, може и нещо по-сериозно да са "пропуснали" да запишат.
Reply

#13
Ignat40 Wrote:Благодаря Pliva,
Обяснението за моторчето е много полезно!
За другото:
Ние с Дидо ги гледахме тези неща. Сменяни са по график.
Само изписано масло нямаше, за периода в който младежа твърдеше че го е сменял, но пък имаше изписани филтри. Обяснението беше логично (поне за БГ). Все пак е сервиз и масло може да се.... "спести" от някъде, но филтрите трябва да се купят.
Дано си прав, че доливане от близо 1 литър, на двигател на 120 х. км ми се струва съмнително.
Аз на Реното никога и 1 грам не съм доливал.
Да не говорим че за 100 х. км освен обслужването на 20 х.км, не бях бутнал нищо. Даже накладките не бях сменял.
Волвото уж "по-здраво" ...
Притеснението ми е, че както са "скрили" смяната на маслото, може и нещо по-сериозно да са "пропуснали" да запишат.
Факт е,че понякога забравят да впишат нещо в сервизната книжка,но в компютъра им всичко е отразено!Вариант с маслото е да е закупено от друго място и да е сменено в МП.
Reply

#14
Здравей, днес стана дума за навигацията. Мисля, че за тази тема споменах:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=40056">viewtopic.php?f=34&t=40056</a><!-- l -->
През телефона пиша и не се зачетох в подробности.
Честито за колата!
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#15
Ignat40 Wrote:Според вас дали мога да разчитам на безпристрастно мнение в МП в моя случай? Аз честно казано се съмнявам.
Има ли друго място извън МП, където може да се направи качествена диагностика на колата?

При избора на моето S60 D5 се доверих на сервиза в Студентски град с/у 52бл , ГТ1 сервиз. Занимават се предимно с Волво и си разбират от работата. Само трябва да се въоръжиш с търпение понеже нещата се случват малко бавно и задължително ако решиш да ходиш се обади, за да си запазиш час.
Reply

#16
Колеги YoYo, svetoslavp,
Благодаря Ви!
Reply

#17
Ignat40 Wrote:Engine: B5254T2 R5 2.5L.
В auto data-та пишеше, че са 2 модификации, 2.4 ( 200 кс.) и 2.5 (210 кс..) Па и у талона пише са 210 конете, но те 10-на може и да са умрели за тези годиниWink
Това са два различни мотора.

Ignat40 Wrote:---------------------
Иначе мен взеха да ме налягат някакви съмнения, защото екс шофьора на колата взе да върти цигански номера.
Като го питах за смяната на маслото, каза, че го е сменил преди 8-9 хиляди и мога спокойно да си карам. След като му платих и трябваше да ходим да вземем колата (беше си на паркинга на МП) ми вика: Иди сега да си купиш 1 кило масло, че нещо сменях по двигателя (каза ми точно какво, но забравих думата) и явно е изтекло при смяната!!!
Вечерта, като седнах да разглеждам документите пак разминавания:
Каза ми че гражданската е до ноември, но се оказа, че техническия е до тогава, а Гражданската е до юни.
КАСКО-то ми каза, че е до юни, а се оказа, че е платено до март.
Вика ми, ще ти направя подарък за новата кола, ще ти платя данъка за цялата година. Супер!- Гледам аз обаче в документите, то МП още края на януари е платило на куп данъците на всичките си коли (по списък) и никой не го е питал иска ли или не.
Обеща да ми даде 4 летни гуми и един амортисьор, който мислел да сменя, но се оказало, че няма нужда.
Отивам днес, дава само гумите. Питам го за амортисьора - баща му го бил продал. Аре бе! Ние доматите ги рупаме с колците.
Питам го къде е сервизната книжка. Първо ми вика - ами те само "гаранционните" коли имат. " Да бе, да! После имаше версия, че е останала в 1-вия собственик и накрая имаше 3-та версия, че вероятно е в лизингодател (т.е. МП)
Вчера докато карах установих, че пръскалките на фаровете не работят. Питам го днес - "ООО ама те са декоративни." Как декоративни бе човек!!! На декоративните има тапи. "Амииии аз никога не съм обръщал внимание дали пръскат"
Имаше още 1-2 дреболийки и пак така, "Оооо аз не знаех, не съм забелязал".. Да бе да ...
Преди това няколко пъти ми обяснява, как хора от сервиза му били искали колата, но той я продавал на мен, заради Дидо ....
Като цяло това са все дребни цигански номера, типични за нашите ширини, и по принцип не ме впечатляват особено.
Обаче взех да се замислям, дали всъщност няма някакъв сериозен проблем с двигателя, който е въпрос на време да се прояви, и човека решил да шитне колата на някой балък, защото ако е колега после ще е по сложно да се измъкне? (то не че с мен ще му е лесно)
Още повече, че 2-3 пъти подхвърли: "Тя колата е супер, ама не мога да ти гарантирам, че след 2-3 хиляди километра няма да се прецака нещо." То това си е вярно по принцип, но накуп с другите неща, вече започва да ми звучи като предупреждение.
Това е нормално явление и не е само български патент за съжаление...

Ignat40 Wrote:Според вас дали мога да разчитам на безпристрастно мнение в МП в моя случай? Аз честно казано се съмнявам.
Има ли друго място извън МП, където може да се направи качествена диагностика на колата?

Защо ти е диагностика?
Какви проблеми създава колата?
Reply

#18
svetoslavp Wrote:
Ignat40 Wrote:Според вас дали мога да разчитам на безпристрастно мнение в МП в моя случай? Аз честно казано се съмнявам.
Има ли друго място извън МП, където може да се направи качествена диагностика на колата?

При избора на моето S60 D5 се доверих на сервиза в Студентски град с/у 52бл , ГТ1 сервиз. Занимават се предимно с Волво и си разбират от работата. Само трябва да се въоръжиш с търпение понеже нещата се случват малко бавно и задължително ако решиш да ходиш се обади, за да си запазиш час.


Там първото което ще чуе е едно мощно оплюване на МП. :mrgreen: Ако ходиш там го имай в предвид и не се потдавай на речите, които ще чуеш. Wink
Reply

#19
С риск да бъда анатемосан, аз бих се доверил на Мото Пфое. Има един преглед, който правят по списък от стотина пункта, цената беше стотина лева. Правят го задължително ако им даваш кола, която да послужи за първоначална вноска за нова или ако им оставяш твоята за продан. Принципно в споменатите случаи го правят за собствена сметка, но аз веднъж съм го правил за моя, понеже имах леки съмнения за предишната си кола. Тук те носят отговорност и не мисля, че могат да си сложат главата в торбата заради "един наш човек".
Това за сервизната книжка и гаранцията е пълна глупост. Три коли съм взел от тях и трите с изрядна история и след гаранционния срок. Както е споменато горе, обаче, дори и да нямаш книжата - всичко им е в системата.
Не, че имам нещо против Делян, но от приемчиците аз бих препоръчал Мартин. Той винаги е взимал проблемите (дори и лигавщините) ми насериозно и после съм получавал подробни разяснения (като за идиот) какво ѝ е имало на колата. Делян също ми е помагал и винаги е бил изключително любезен, но някак си съм по-доволен от Мартин.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#20
Здравей колега Tisho,

Quote:Защо ти е диагностика?
Какви проблеми създава колата?

Засега проблеми няма никакви, но все пак я имам от 3 дни и съм й навъртял само 300 км.
Да не говорим, че съм карал много внимателно, защото през цялото време бях със семейството. Не съм я "изсилвал", за да я "преслушам".
---
Притеснението ми е, че при толкова много "забравени" "дреболии", може да е "пропуснал" и нещо по-голямо, за което да науча при 140 на магистралата.....
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)