The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво С40, 1.8, '98, трудно ускорение

#11
Накарай някого да форсира двигателя,а ти виж отзад на ауспуха дали излизат достатъчно изгорели газове!Затапи тръбата с длан и виж има ли налягане.За сравнение можеш да видиш как е на някоя друга кола.Но ако е запушен катализатора,би трябвало да ти прегрява двигателя! :? Между другото - сменял ли си горивен и въздушен филтър?
Reply

#12
pliva Wrote:Накарай някого да форсира двигателя,а ти виж отзад на ауспуха дали излизат достатъчно изгорели газове!Затапи тръбата с длан и виж има ли налягане.За сравнение можеш да видиш как е на някоя друга кола.Но ако е запушен катализатора,би трябвало да ти прегрява двигателя! :?
Бях пробвал да запуша с ръка ауспуха, но беше твърде горещо (а бях с работна ръкавица). Не знам как мога да видя дали излизат нормално газовете, защото не се виждат. Относно прегряването, двигателят бързо загрява, дори перката се включва твърде често според мен. Благодаря за отговора.
Reply

#13
krishere Wrote:
pliva Wrote:Накарай някого да форсира двигателя,а ти виж отзад на ауспуха дали излизат достатъчно изгорели газове!Затапи тръбата с длан и виж има ли налягане.За сравнение можеш да видиш как е на някоя друга кола.Но ако е запушен катализатора,би трябвало да ти прегрява двигателя! :?
Бях пробвал да запуша с ръка ауспуха, но беше твърде горещо (а бях с работна ръкавица). Не знам как мога да видя дали излизат нормално газовете, защото не се виждат. Относно прегряването, двигателят бързо загрява, дори перката се включва твърде често според мен. Благодаря за отговора.


Вдигни колата на подемник както е загряла и ако имаш възможност огледай с термокамера генерацията. Ако има запушване логично е преди мястото в което е запушено да е доста по горещо от това след.
Reply

#14
Tisho Wrote:
krishere Wrote:
pliva Wrote:Накарай някого да форсира двигателя,а ти виж отзад на ауспуха дали излизат достатъчно изгорели газове!Затапи тръбата с длан и виж има ли налягане.За сравнение можеш да видиш как е на някоя друга кола.Но ако е запушен катализатора,би трябвало да ти прегрява двигателя! :?
Бях пробвал да запуша с ръка ауспуха, но беше твърде горещо (а бях с работна ръкавица). Не знам как мога да видя дали излизат нормално газовете, защото не се виждат. Относно прегряването, двигателят бързо загрява, дори перката се включва твърде често според мен. Благодаря за отговора.


Вдигни колата на подемник както е загряла и ако имаш възможност огледай с термокамера генерацията. Ако има запушване логично е преди мястото в което е запушено да е доста по горещо от това след.

Ще го направя. Благодаря за съвета Smile
Reply

#15
Здравейте отново,

Понеже направих няколко ремонта на колата, смених и акумулатора, но проблемът все още е на лице, искам да попитам какво мислите да се ориентирам към бобина или дебитомер? Също така въздушният филтър е за смяна със сигурност. Четох някъде, че е възможно заради газовия инжекцион, дебитомерът да предава грешна информация на ECU-то. Какво мислите вие?
Reply

#16
krishere Wrote:Здравейте отново,

Понеже направих няколко ремонта на колата, смених и акумулатора, но проблемът все още е на лице, искам да попитам какво мислите да се ориентирам към бобина или дебитомер? Също така въздушният филтър е за смяна със сигурност. Четох някъде, че е възможно заради газовия инжекцион, дебитомерът да предава грешна информация на ECU-то. Какво мислите вие?
Ако можеш, намери си един EOBD четец на грешки и направо провери дали има грешки записани в ECU-то. Ако не, намери майстор, който да го направи вместо теб. Така ще си спестиш ненужно харчене на пари за бобини и дебитометри, които може и да си работят изрядно.
Reply

#17
Привет,

Ще го направя, но какво представлява EOBD четецът? За лична информация е, иначе смятам да го направят хора в някой сервиз, които разбират евентуално какво правят Smile
Reply

#18
Имаше колега с подобен проблем във форума, за съжаление не помня с кой модел беше, но беше 40. Та той се оплакваше от невървене и накрая някакъв клапан в кутията за въздушния филтър му беше проблемът. Тествай я без кутията за филтъра...да си смуче на воля.
Reply

#19
Привет,

Въпросът може и да е не е сред най-очакваните, но как по-точно да махна кутията? Знам къде е локализирана, след като проверявах въздушния филтър есента, но нищо повече не ми е известно.
Reply

#20
krishere Wrote:Привет,

Въпросът може и да е не е сред най-очакваните, но как по-точно да махна кутията? Знам къде е локализирана, след като проверявах въздушния филтър есента, но нищо повече не ми е известно.
Просто свали капака и махни филтъра и виж дали има промяна при това положение.Но само пробвай!Не карай много без филтър!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)