The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Лампа ABS

#11
добре е да ги почисти но мен това това

spiritus Wrote:...след 2-3 секунди педала пропадна съвсем леко (3-4 mm) и в същия момент светна лампата на ABS-а.

повече ме смущава. :oops: :oops: :roll:
не ми се връзва само с грешка в датчика :? :?
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#12
добре е да ги почисти но мен това това

spiritus Wrote:...след 2-3 секунди педала пропадна съвсем леко (3-4 mm) и в същия момент светна лампата на ABS-а.

повече ме смущава. :oops: :oops: :roll:
не ми се връзва само с грешка в датчика :? :?
We like it hard, we like it fast
We got the biggest amps, man they blast
True metal people wanna rock not pose
Wearin' jeans and leather, not cracker jack clothes
Reply

#13
gadnia_metal Wrote:добре е да ги почисти но мен това това

spiritus Wrote:...след 2-3 секунди педала пропадна съвсем леко (3-4 mm) и в същия момент светна лампата на ABS-а.

повече ме смущава. :oops: :oops: :roll:
не ми се връзва само с грешка в датчика :? :?

... и на мен така ми се струва...?!?

Като че ли нещо "изтърва" при определени условия. Преди 2-3 месеце, когато купих колата направих няколко теста на спирачките - при 80 км/ч набих здраво спирачките и се усети онова вибриране на педала и колата спря за секунди. Сега, обаче, когато не свети лампата (предполагаме, че тогава ABS-а работи), като натисна спирачките колата спира много добре, обаче го няма вибрирането.

... странна работа. Чувал съм, че ABS-а представляват едни пръстени със зъбци. Обаче върху тях няма механично напрежение, което да ги износва - те са (поправете ме, ако греша) оптически прекъсвач, за да се получи онова "стъпковидно" спиране. Не мога да си го обясня.
Reply

#14
gadnia_metal Wrote:добре е да ги почисти но мен това това

spiritus Wrote:...след 2-3 секунди педала пропадна съвсем леко (3-4 mm) и в същия момент светна лампата на ABS-а.

повече ме смущава. :oops: :oops: :roll:
не ми се връзва само с грешка в датчика :? :?

... и на мен така ми се струва...?!?

Като че ли нещо "изтърва" при определени условия. Преди 2-3 месеце, когато купих колата направих няколко теста на спирачките - при 80 км/ч набих здраво спирачките и се усети онова вибриране на педала и колата спря за секунди. Сега, обаче, когато не свети лампата (предполагаме, че тогава ABS-а работи), като натисна спирачките колата спира много добре, обаче го няма вибрирането.

... странна работа. Чувал съм, че ABS-а представляват едни пръстени със зъбци. Обаче върху тях няма механично напрежение, което да ги износва - те са (поправете ме, ако греша) оптически прекъсвач, за да се получи онова "стъпковидно" спиране. Не мога да си го обясня.
Reply

#15
наи добре отиди на диагностика когато свети че не работи според мен проблема е в електрония блок мисля че тука проблема ти както и моя е описан съвсем ясно <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo850.ru/sdelay/abs.htm">http://www.volvo850.ru/sdelay/abs.htm</a><!-- m --> тука имало маистори които ги ремонтирали но без гаранция мен лично ме притеснява идеята да нямам гаранция че имам спирачки
Reply

#16
наи добре отиди на диагностика когато свети че не работи според мен проблема е в електрония блок мисля че тука проблема ти както и моя е описан съвсем ясно <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvo850.ru/sdelay/abs.htm">http://www.volvo850.ru/sdelay/abs.htm</a><!-- m --> тука имало маистори които ги ремонтирали но без гаранция мен лично ме притеснява идеята да нямам гаранция че имам спирачки
Reply

#17
Първо Elkon240 ,след време и аз имах проблем с ABS-a
При преглед на тестера показваше грешка 01 което значи "Ниско напрежение"
Мислех си какво ли не : за моментен спад в акомулатора,лошо зареждане ,калпави връзки и др.
Проблема решихме и двамата като свалихме електронния блок na ABS-a и след почистване и презапояване на връзките всичко е ОК
Само да кажа ,че лампата угасна след като покарахме 100-на метра,след монтажа .
Успех с решаването на проблема!!!
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#18
Първо Elkon240 ,след време и аз имах проблем с ABS-a
При преглед на тестера показваше грешка 01 което значи "Ниско напрежение"
Мислех си какво ли не : за моментен спад в акомулатора,лошо зареждане ,калпави връзки и др.
Проблема решихме и двамата като свалихме електронния блок na ABS-a и след почистване и презапояване на връзките всичко е ОК
Само да кажа ,че лампата угасна след като покарахме 100-на метра,след монтажа .
Успех с решаването на проблема!!!
Полезно четиво което може да направи престоя ви във форума по-приятен
                             Десетте “Божии” Заповеди
Reply

#19
Е тогава да кажа и аз ;АВS-са представлява метални зъбци около полуоската а върху него на милиметри има магнит с кабели към блока.Та той действа на принципа на индукцията.Светва ми тая ми ти лампа(само,че на прдишната кола пежо 605)карам я в сервиза казват десен датчик 250лв.и това е.Брата е обаче капацитета в семейството и се заяде с този ми ти датчик и с него разцепехме кабела .След прозваняване на 2-та кабела остановихме че 1-я е скъсан презапоихме нов и това е всичко.Не се плашете не давай те луди пари направете така, от опит ви казвам.Просто от въртенето кабела се къса (идва му времето).Това беше от мен.
Reply

#20
Е тогава да кажа и аз ;АВS-са представлява метални зъбци около полуоската а върху него на милиметри има магнит с кабели към блока.Та той действа на принципа на индукцията.Светва ми тая ми ти лампа(само,че на прдишната кола пежо 605)карам я в сервиза казват десен датчик 250лв.и това е.Брата е обаче капацитета в семейството и се заяде с този ми ти датчик и с него разцепехме кабела .След прозваняване на 2-та кабела остановихме че 1-я е скъсан презапоихме нов и това е всичко.Не се плашете не давай те луди пари направете така, от опит ви казвам.Просто от въртенето кабела се къса (идва му времето).Това беше от мен.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)